Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Poviedky
01 LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 254 bodov
02 Pán Prsteňov - Paródia 178 bodov
03 LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť 123 bodov
04 Lampa 39 bodov
05 WarCraft 2, poviedka 18 bodov
06 (NE)Pozvanie 7 bodov
07 UFO, poviedka 7 bodov
08 Jackov Sen 6 bodov
09 Toxic, diel 1 5 bodov
10 SuperNova 5 bodov
11 DreamWeb, poviedka 3 body
12 Toxic, diel 2 2 body
13 Poviedka bez mena 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
(NE)Pozvanie
DreamWeb, poviedka
Jackov Sen
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Lampa
Poviedka bez mena
Pán Prsteňov - Paródia
SuperNova
Toxic, diel 1
Toxic, diel 2
UFO, poviedka
WarCraft 2, poviedka
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Inštalátor 
Poviedky | Dna 24.9.2001 | Censored | 3 znamky, priemer 1.33 | 3205 videni | 455 WAP videni

Tma. Všade vládlo ticho. Nikde sa nič nehýbalo. Vtom v diaľke akoby sa objavila zelená žiara. Postupne začínala silnieť. Objavili sa aj menšie záchvevy a s nimi pribudol nový zvuk. Vtedy sme už vedeli, čo nás čaká. Prichádzal k nám Inštalátor. Strategicky sme sa rozostavili v teréne a očakávali sme jeho príchod. Ak sa mu podarilo nainštalovať Arkanoida, veľa šancí by sme nemali. To je však jedno, lebo my máme proti nemu príliš slabý hardware. A tak len môžeme očakávať, či nám z hlavného stanu prinesú nejaký nový. Je to veľmi zdrvujúce, keď dostanete uprostred boja hlášku: Computer missing in action. Vtedy sa už proti Inštalátorovi naozaj nedá nič robiť.
Lenže teraz, na začiatku tohto nerovného boja máme ešte ŠANCU! Na vrchole kopca stojí on. Inštalátor. Možno o nás ešte nevie. Pomaličky sa rozhliada po okolí a scanuje celé územie pred ním. Ma síce slabší scan ako my, no aj tak nás môže objaviť. Zatiaľ sa zdá, že nezbadal nič. Pomaly sa pohol dopredu, lenže hneď sa zastavil. Vtedy naše podporné jednotky vyrazili dopredu. Inštalátor sa hneď otočil, no aj tak schytal plnú dávku. Okamžite však začal páliť po nás. Podporné jednotky sa veľkou rýchlosťou rútili k ďalšiemu úkrytu. Zatiaľ ešte boli všetky. Ostávalo im ešte takých 150m.
Vtom takmer hneď za sebou vybuchli dve. Začali sme páliť zo svojich úkrytov. Už len 110! Inštalátora to, zdá sa, na chvíľu zmiatlo. Potom však vytiahol zakázanú zbraň. WINDOWS 95!!!
Namieril. Bolo počuť tok zhromažďujúcej sa energie. Zdalo sa, že osud podporných jednotiek je spečatený. Boli ešte stále na otvorenom teréne. Inštalátor sa pripravoval na rozhodujúci výstrel. So žiaľom sme očakávali nasledujúce okamihy, a vtedy sa to stalo. WINDOWSY PADLI!!!
Z celého okolia sa ozývali naše radostné výkriky. Ale nič však ešte nebolo vyhraté. Inštalátor sa totiž zatiaľ dostal na strategicky veľmi výhodné miesto.
Naše podporné jednotky tak síce prežili, no teraz nám boli prakticky na nič. Opäť zavládlo ticho. Každý sa pripravoval na prichádzajúce chvíle. Zhodnocovali sme našu situáciu. Vyzeralo to na pomalé ostreľovanie. Pripravovali sme sa splniť rozkazy.
V tej chvíli sme dostali dôležitú správu. Malá prieskumná jednotka našla debnu s raketovou obranou. Naše šance na víťazstvo stúpli.
Taktika rozhodla vyčkávať. Hodnú chvíľu sa nič nedialo. No potom to prišlo. Z úkrytu vyšiel Inštalátor. Bol pripravený zaútočiť.
Postavil sa proti nemu jeden Special Fighter. Chvíľu si nepriateľsky hľadeli do očí. Potom sa na naše obrovské prekvapenie za Inštalátorom objavil jeden náš radový vojak. V ruke držal Norton Commander! Stlačil spúšť a Inštalátor sa už nezmohol na nič.
Celým bojiskom sa ozval víťazoslávny rev. Neopísateľná radosť sa zmocnila úplne každého. Všetci boli hrdí na to, že práve ich pomocou padol Inštalátor. Bol to síce jeden z mnohých, no len veľmi málo jednotkám sa podarilo Inštalátora zlikvidovať.
Naša radosť však netrvala dlho. Zachytili sme zvuk blížiacich sa ľahkých bojových vrtuľníkov. Všetci sa bleskovo ukrývali do okolitého porastu.
Sledovali sme ako sa vrtuľníky pomaly objavovali na horizonte. O chvíľu im dáme pocítiť našu raketovú obranu. Odrazu sa však začali ozývať rozrušené výkriky. Na prvom vrtuľníku sme pomaly rozoznávali nápis ONLY FOR WINDOWS. Tým sa objavil ďalší dôvod, prečo ich treba odpratať.
Pomaličky sa blížili k nám. Začali krúžiť okolo malej čistinky, jediného miesta na pristátie. Už sme vedeli, čo chcú tí sviniari urobiť. Pripravili sme raketovú obranu na odpálenie. Zrazu sa však udialo čosi neočakávané. Z vrtuľníkov odrazu začali vyskakovať výsadkári. Okamžite sme odpálili rakety, no vrtuľníky neodchádzali. Práve sa začal boj o život.
Nemohlo nás zachrániť nič iné, len útek preč. Aj pri úteku sme ešte strieľali a tak výsadkári boli odpísaní. Lenže tí proti vrtuľníkom neboli nič. Vedeli sme, že ak sa niečo nestane, väčšina z nás padne. Podporné jednotky nás samy o sebe nemohli zachrániť.
Odrazu sa na našich monitoroch objavila šokujúca správa: INCOMING MISSILE! Kde tí windowsáci mohli nájsť rakety? S touto možnosťou nerátal nikto.
Výbuch mal pre nás hrozné následky. Prišli sme takmer o všetky podporné jednotky a dosť Special Fighterov. Väčšina z nás už dobehla k nejakým úkrytom, no ostávalo nám len očakávať príchod noci. Potom sa sily vyrovnajú.
Teraz sme mohli iba pozorovať krúžiace vrtuľníky a čakať, či niekoho náhodou nedostanú. Všetci upierali zrak na slnko, ktoré sa len veľmi pomaly, pomaličky skláňalo k obzoru.
Ešte nikdy sa nám deň nezdal taký dlhý. Slnko nemilosrdne pálilo a nám začínala odchádzať Ramka. Musíme však vydržať až do večera, no ten slabý hardware nám to neuľahčí. Po nekonečnom čakaní konečne zavial slabý vánok. Konečne prichádzala noc a s ňou aj naša pomsta. Okolím sa začali šíriť dlhé tiene a pomaly pohlcovali priestor. Viditelnosť slabla a slabla až nakoniec nastala tma. A zároveň dlho očakávaná noc. Pomaly sme sa presúvali do voľného priestoru. Postupovať sa dalo len veľmi ťažko.
Vo vzduchu sa vznasal hukot vrtulnikov.
Pohybovali sme sa veľmi pomaľičky. Ináč by nás veľmi ľahko zachytili vrtuľníky. Nasadili sme si noktovizory. V zelenkavom prostredí sme pozorovali krúžiace vrtuľníky a vymieňali si informácie. Načúvali sme šumeniu vetra. Všade naokolo vládol zdanlivý pokoj. Všetci už dosiahli svoje pozície. Odrazu vo vysielačke zachrapšťalo a ozvalo sa: Objavili sme obrannú vežu s protileteckou obranou.
To rozhodlo o osude všetkých vrtuľníkov. Všetci s napätím čakali, kým sa to začne. Chvíľu ešte vládlo ticho a potom sa ozval zvuk výstrelov. Každý sa potichu tešil. REVENGE IS SWEET!
Osud vrtuľníkov bol spečatený. Ich deštrukcia bola dielom okamihu. Zoskupili sme sa a čakali ďalšie rozkazy. O chvíľu sa predné rady pohli vpred. Ďalší cieľ bol veľmi ťažký. Nikto si nerobil príliš veľké nádeje na úspech. Ale predsa to bolo ľahšie ako zdolať Inštalátora. Našou úlohou bolo nájsť stratenú základňu, na ktorej mal byť lepší hardware. Mali sme približnú polohu, no ešte nikto sa tam nedostal. Len málo našich verilo v jej existenciu. No hlavným problémom bolo, že základňa leží na nepriateľskom území. Problémy prežiť boli už na našej pôde a krajina pred nami bola ako veľké neznámo.
Putovali sme nepreniknuteľnou džungľou a odrazu sa nám na monitoroch objavila správa: Entering drive C. Vtedy sme pochopili, že máme za úlohu obsadiť väčšinu Harddisku. Tým sa naša cesta stala ešte tažšou. Zatiaľ sme sa zdržiavali len na veľmi malej časti disku, lenže teraz.... Na „céčku“ sa dá natrafiť na všeličo. Medziiným určite aj na windows.
Teraz sme museli opatrnosť zdvojnásobiť. Žiadne svetlá, žiaden hluk, postup len podľa príkazov. Naše prieskumné oddiely teraz vykonávali maximum. Zovšadiaľ sa ozývali neznáme zvuky spôsobujúce mrazenie chrbta a mnohí vrhali nepokojné pohľady zo strany na stranu.
Zrazu prišiel príkaz zastať. Stačila chvíľka a všetkých skryl tieň alebo zmizli v prostedí. Akoby sme tu ani neboli. Moja skupina dostala vizuálny príkaz postúpiť na prednú líniu. Pomaličky, potichučky sme sa sunuli v snahe ostať nevidení. Ako sme sa blížili vpred, zbadali sme, že niečo vytŕča nad povrch. Malá strážna veža neveľkého ohradeného tábora.
Nedalo sa to presne rozoznať, ale pravdepodobne to nebol žiaden z našich typov. Naša terajšia pozícia bola pre doterajší postup vyhovujúca, tak sme nič nerobili.
Ozval sa výbuch z druhej strany. To naši kamuflovali útok, aby sa niekto z inej strany mohol dostať dovnútra. Ozvala sa krátka prerušovaná streľba a zrazu zatvorenou bránou prerazil džíp s tromi chlapíkmi vnútri.
Chceli zdrhnúť, ale nevedeli o nás, tak sa priamo hnali cez krátku planinku a boli ľahkým terčom. Chlap z ťažkej pechoty vytiahol bazooku a mieril. S tichým svišťaním vyletela raketa, nechávajúc za sebou dymovú stopu. Z uháňajúceho džípu sa ozvali zmätené výkriky, ibaže už bolo prineskoro čokoľvek urobiť. Džíp vybuchol v ohnivom oblaku, odletelo zopár trosiek a potom opäť zavládlo ticho. Teraz ostávalo počkať, nech vyčistia priestor od prípadných oneskorencov.
V tábore nechali celkom slušnú výbavičku, takže technické čaty si budú mať na čom zmlsnúť. Vyzeralo to tak, že dostaneme kompletné informácie prinajmenej o najbližšom okolí. Jeden z technikov vytiahol svoju „skrinku“ a chystal veci potrebné na napojenie do systému. Zvláštne, že nebol nejako obzvlášť chránený a ani nestihli zničiť údaje. Dáta už veselo prúdili k nám, hoci to trvalo neskutočne pomaly. Vsetko vyzeralo v poriadku, ibaže... Náš hardware zlyhal. Bolo to prosté a jednoduché: Error reading drive C.
V tom okamihu nás vrátilo naspäť. Na začiatok, k Inštalátorovi. Až na to, že už tam nebol.
Pre každého z nás to bol šok. Este aj po použití Norton Commandera Inštalátor žije. Opäť sa vrátil starý strach. Strach z Inštalátora. Zaujali sme staré postavenia. A čakali sme. Scan pomaly prebiehal po okolí.
Zdalo sa, že Inštalátor tu nie je. Prieskumné jednotky postupne prečesávali okolie. Namiesto ich hlásenia sa ozvala detonácia. Mínove pole. To hovorilo za všetko. Dúfam, že sa dostaneme na našu základňu.
Všetko vojsko sa presunulo na jedno miesto. Scan postupne zachytával polohu mín. Odrazu zachytil niečo, čo by nás mohlo zachrániť. Bol tu ešte teleportovací systém. Naše technické čaty sa okamžite pustili do práce. Nastalo postupné oživovanie systému. Potom tu však bolo ešte heslo. Systém bol už oživený. Vstúpili sme do programu. Pomaly, krok za krokom ostávalo obísť heslo. Ak by sa nám to nepodarilo...
O chvíľu sme však už boli pánmi situácie. Zadali sme súradnice teleportovania... Všetci už boli unavení tešili sa na návrat. Lenže na monitore sa objavila správa: Not enough XMS. Museli sme nájsť inú cestu. Cez mínové pole.
Nastalo dlhé čakanie. Vojaci sedeli znudení všade naokolo. Ich zbrane sa povaľovali po zemi. Pohľad na nich vyvolával ľútosť. Konečne po niekoľkých hodinách sa cez mínové pole niekto dostal. Teraz sa už dalo deaktivovať.
Vojak podišiel ku generátoru.
Zložil kryt.
Ostávalo prerušiť jeden z kontaktov. Modrý alebo žltý. V prípade neúspechu by sa na monitore objavilo: Formatting HDD.
Vytiahol z púzdra nôž. Uchopil ho do pravej ruky. S napätím sme sledovali ako sa zohýnal. Chvíľu len tak rozmýšľal a potom sa rozhodol. Všetci videli ako rozrezal jeden z kontaktov.
Chvíľka napätia a... Začuli sme tichý bzukot. Mínove pole sa deaktivovávalo.
Všetci boli celí rozradostení. No únava už vyberala svoju daň, a tak nikto nevydal ani hláska. Všetci potichu odchádzali.


END OF PART ONE


Najnovsie clanky od tohto redaktora