Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Fantázia
01 Runy 109 bodov
02 Úvaha 21 bodov
03 Stretnutie Spoločenstva Tolkiena 14 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Runy
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
Úvaha
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Runy pri veštení 
Fantázia | Dna 24.9.2001 | Censored | 35 znamok, priemer 2.22 | 4516 videni | 552 WAP videni

Výklad jednotlivých rún máme za sebou, teraz sa pozrime ako ich využiť. V prvom rade treba ovládať význam všetkých rún, potom potrebujeme pomôcky. Jednotlivé runy môžete vyškrabať alebo namaľovať na drevi či kameň a ešte ich treba schovať do príhodného vrecúška.
Pred vykladaním rún sa treba najprv patrične sústrediť, môžete aj zapáliť sviečku, ktorá má privolávať bohov. Potom runy buď vyberáte rovno z vrecúška, alebo rozostavíte všetky znakom dolu a z tých vyberiete, ktoré rozostavíte do požadovaného obrazca. Nasleduje obracanie rún, pekne jednu po druhej, vždy okolo vodorovnej osi!
Nakoniec ešte jedna dôležitá vec. Osem rún z tohto futharku má stále rovnaký tvar, zvyšné sa môžu objaviť obrátené dolu hlavou. V tomto prípade sa prejavia zlé alebo opačné účinky. Napr obrátená runa ehwaz môže znamenať nedostatok dôvery alebo neovládanú zmenu, obrátený hagal ešte väčšiu pohromu. Teraz sme pripravení zoznámiť sa s príkladmi veštenia.Veštenie zo šiestich rún:

Je to čosi ako veštenie z troch rún level 2. Teraz budeme mať v každom riadku dve runy.
Rozostavenie:

1 1 Prvý riadok – minulosť
2 2 Druhý riadok – prítomnosť
3 3 Tretí riadok – budúcnosť

Teraz podľa jednotlivých rún zistíme, čo nám hovoria. Je lepšie hľadať odpoveď na nejakú otázku, potom je možné interpretovať runy presnejšie.Veštenie zo siedmich rún:

Rozostavenie:

 1  výsledok
2 2 najlepšia cesta
3 3 vonkajšie faktory
4 4 problémVeštenie z rún rozostavených do kríža:

Rozostavenie:

   4 pomoc
1 2 3      1-minulosť, 2-prítomnosť. 3-budúcnosť
   5 prekážka


Nuž, teraz vieme tri jednoduché spôsoby využitia moci rún. Ako som sľúbil, teraz prídu na rad runové zaklínadlá. Ide vlastne o skupinu rún zostavených za určitým účelom. Treba však tiež dodržiavať isté pravidlá. Počet rún by mal byť 3,5 alebo7. Runa is zamrazí (teda zachová) účinok rún pred sebou a runa feoh zosilní účinok rún stojacich pred ňou. Napríklad, keby som chcel ochranné zaklínadlo, použil by som tieto runy:
Eolh – sama o sebe ochranná runa
Thorn – dodá energiu a tiež má ochranný účinok
Is – naveky zachová účinok predchádzajúcich

Runy napíšte za sebou na papier alebo na drevo. Takéto runové zaklínadlo treba nosiť so sebou, aby uplatnilo svoju moc. Keď zaklínadlo splní svoj účel, treba ho s úctou spáliť a poďakovať runám.


Splietanie rún, je trošku zložitá vec. Okrem toho, že músíte dať zreteľ na účinok znakov, treba dávať pozor aj na formu výsledného obrazca. Aby nevznikol chaos, nespájajte viac než tri runy naraz. Voľnú ruku máte v tom, že obrazec nemusí byť symetrický a runy môžete zrkadlovo otočiť doprava alebo doľava, nikdy však nie dolu hlavou! Kým vyberiete tú správnu kombináciu, nebojte sa využiť papier a ceruzku, pomôže vám lepšie vidieť výsledok, ktorý by mal byť oku príjemný. Nakreslené/vyryté runy musia byť všetky v rovnakej mierke, takže aj pozor na to.
Ešte príklad:
Obrďż˝zok Toto je kombinácia lásky. Runy gyfu a wyn, ktoré spolu ešte vytvoria runu is. Is môžte skúsiť pridať aj do obrazca, kde spojením rún nevzniká.

Obrďż˝zok Obrďż˝zokAby nedošlo k omylom, s tým obracaním rún je to povolené takto.


Odovzdal som, čo som vedel, bolo toho dosť. Nebojte sa spoznať runy. Síce sa musíte kus naučiť, ale potom vám runy môžu pomôcť. Už mi nejako dochádzajú slová, tak zas niečo už len pri inom článku...


Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky