Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Liero Download tejto hry
Hry | Dna 19.8.2001 | Censored | 33 znamok, priemer 2.36 | 7482 videni | 1095 WAP videni | Download tejto hry

Tak najprv, čo je vlastne Liero zač? V prvom rade je to Drtenica s veľkým D. Proste hra, keď si hovoríte a teraz už poslednú partičku a končím. A tá posledná to dlho nie je. Aby som sa konečne vyjadril jasne. Poznáte Wormsov? (a kto vlastne nepozná?) Tak toto je ono, ale real time. Aby sa to dalo hrať, ovládate iba jedného červíka, ktorý si môže na bojisko niesť 5 rôznych zbraní z celkového počtu 40. Hrá sa klasický split screen, aj keď úplná fasa by bol multiplayer pre viac hráčov.
Po spustení máte tri možnosti: new game, options a quit to OS. V options sa toho dá nastaviť slušný kopec. Najprv máme typ hry, dá sa hrať v štyroch módoch. Kill em all – klasický deathmatch. CTF – Capture The Flag, ale trošku inak. Kto zabije protivníka ako prvý, nosí zástavky “do domčeka” a ten nešťastník, ktorý padol prvý už len likviduje nositeľa zástaviek. Simple CTF – zástavky môžu nosiť obaja. Game of Tag – úloha je udržať sa čo najdlhšie nažive. Kto je zabitý, je označený ako “to” a počíta sa mu čas, až kým neodkrágľuje toho druhého. Vyhráva ten, kto bol menej času “to”. V tejto hre má smolu aj ten, kto sa náhodou odprasne sám, pretože okamžite sa stáva “to”. Vlastne niečo ako chytky, ale rozhodujúcim momentom je smrť.
Ďalej sa dá nastaviť počet životov, loading times – viete, z každej zbrane môžete vystreliť určitý počet krát a potom sa musí nabiť. Týmto sa do hry zaraďuje ďalší element, od ktorého závisí život červíka.
Nastavenie pokračuje množstvom krvi, levelom (aká mapa sa hrá), možnosti pre oboch hráčov a obmedzenie zbraní. Je tam toho samozrejme viac, ale toto sú tie najdôležitejšie veci. V nastavení hráča je pekné, že si môžete sami namixovať červíka vlastnej farby pridávaním a uberaním troch základných farieb (červená, zelená, modrá) a keď namiesto mena odentrujete len prázdne miesto, programík vám náhodne pridelí nejaké zo súboru. No, a keďže autori hry sú Fíni, dokážete si predstaviť, čo sa tam bude objavovať. Plus ešte taká nezvyklá možnosť, nastavenia percenta zdravia :).
Nastavenia sa dajú uložiť do rôznych súborov, takže namiesto zdĺhavého premieňania možností si uložíte povedzme tri súbory a máte ušetrený čas na dlhšiu drvenicu. Ovládanie bez myši je trochu ťažkopádne, takže tie prestavovačky bez ukladania by boli pekný opruz.
New game. Ako prvý prichádza na rad výber zbraní. Keď už máte prehľad, zvolíte si svojich obľúbencov, potvrdíte a už to fičí. Ak chcete zmenu alebo trošku trápenia, môžete zvoliť náhodný výber a ak len podržíte na randomize a ťuknete šípku hore (čo vás hodí hneď na potvrdenie), zistíte až v hre, čo máte za arzenál. Potom červíkov hodí náhodne do mapy a boj začína.
Ak ste zvolili náhodnú mapu, najprv zvyčajne prichádza fáza “rozkopanie terénu”, aby ste sa mohli postaviť tvárou v tvár. Pravda je, že či chcete či nie, po pár minútach boja je to rozkopané aj tak. Sú tu však aj nezničiteľné kamene, ktoré sa neskôr stávajú priam životne dôležitými.
Aby sa červíci mohli voľne pohybovať, zvládajú toho dosť. V prvej fáze môžu ryť chodbičky, vedia normálne chodiť/plaziť sa, skáču, menia si zbrane, používajú ninja rope (aj ten sa dá kúsok modifikovať) a keďže platí gravitácia a spätný ráz zbraní, vedia aj padať a lietať. A to všetko, prosím, iba za použitia smerových šípiek (dve na chôdzu a dve na mierenie) a ešte troch kláves na menenie zbraní, skok a streľbu. Absolútne elegantné a jednoduché, pričom všetky úkony máte popísané v súbore pri hre.
Ak nie ste spokojní so svojimi zbraňami, nezúfajte. Občas len tak z ničoho nič spadne na zem bednička ukrývajúca nejakú zbraň. Ak je po vašej chuti, neváhajte, lebo tieto bonusy po zásahu zbraňou vybuchujú a po určitom čase zmiznú sami od seba s malým výbuchom. No a pravdaže pre ranených červíkov padajú z neba aj lekárničky.
Všetka táto krása beží v rozlíšení 320X200. No, krása ako krása. Ak sa nemôžete preniesť cez to, že náboj je symbolizovaný jedným pixelom... Ale uznám, že keď niekto v živote nevidel trčať pixely, ťažko sa cez to prenesie. Nám, drtičom, ktorí zažili horšie časy to postačí. Hoci výbuchy nevyzerajú úplne realisticky a nie je tu priesvitný dym, celé to bum-bác je umocnené trasením obrazovky pri výbuchoch, občasným zjasnením (taký odvar toho, čo spraví oslepujúci granát v Counter strike), fŕkajúcou krvou, odletujúcou zemou a v prípade smrteľného zásahu poletia aj kúsky červíkov. Záverečný šmrnc tomu dodajú tiene. Nie je to nič neobvyklé ale vyzerá to s nimi o dosť lepšie. Je to také malé (hoci v dnešnej dobe bezvýznamné) plus. Medzi podarené efekty rozhodne ešte patrí laserové zameriavanie, jednoducho pekné, to musíte vidieť.
Na svojej polovici obrazovky má každý hráč pod hlavnou „hracou“ časťou ukazateľ života, munície, fragov a počtu životov. Ukazateľ života až tak trápiť nemusí, pretože doráňaný červík s málom života krváca, čo je ľahko viditeľné najmä pri nastavení väčšieho množstva krvi. Nuž a aby sa červík úplne nestratil a vedel, kde je nepriateľ, dolu v strede je mapa, tá sa však pre zanietených drtičov dá vypnúť v menu.
Po vyčerpaní životov jedného z protagonaistov červieho života v sťažených podmienkach hra bez akéhokoľvek vyhodnotenia prepína do menu, čo je veci na škodu.
Ako protivníka si môžete v čase núdze zvoliť aj CPU, ale ako každý predpokladá, nielenže to nie je ono, ale CPU je čaj. Dá sa proti nemu hrať len ak sa nejako znevýhodnite. Proste bez kamoša táto hra stráca grády.
Skoro som zabudol na zvukové efekty, ja potvora. Takmer každá zbraň má vlastný zvuk, počuť svišťanie a výbuchy rakiet, rachot projektilových zbraní, cvaknutie pri nabíjaní a ešte aj iné zvukové efekty netradičných zbraní. Červíci pri zásahu vzdychajú a ochkajú, rozletia sa na kúsky tiež s nejakým bolestivým zvukom alebo špľachnutím. Proste idylka. Keby ešte bolo počuť cinkanie nábojníc... Ozaj, nábojnice nemiznú (iba keď ich rozstrieľate) a občas sa nimi môžete aj zasypať v nejakej úzkej chodbičke.
Dobrá vecička, ktorú nehodno opomenúť je aj editor levelov, síce jednoduchý a v niektorých smeroch trošku ťažkopádny (napr. ak ste raz niekde dali skalu a sejvli to, už ju stade nedáte), ale vyrobiť slušnú mapu nie je problém. A určite stvoríte niečo odlišné, než náhodné mapy, pretože nezničiteľnosť kameňov dovoľuje tvoriť plošinky, bunkre a ohrádky... Jednoducho sa zíde.
Tu recenzia končí, popis a obrázky jednotlivých zbraní nájdete v ďalšom článku. Aby som to teda zhodonotil, máme tu perfektnú hrateľnosť s príťažlivým enginom (najmä spatný ráz zbraní a odhadzovanie obete po zásahu je úžas) a, hoci to nerád pripúšťam, prr.. predpo... pred.. .potop.. ...nou grafikou (vidíte ako ťažko to zo mňa išlo). Okrem grafického stvárnenia sa tomuto dielku nedá vytknúť takmer nič (veď hej, tá umelá inteligencia je nanič), tak s kľudným svedomým môžem vyriecť ortieľ 8/10 pre hru dvoch hráčov.
Single proti CPU stojí za prd. 3/10 hra proti kompu.

Download: odkaz


Krvvvvvvvvv - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky