Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
07 formYk 9 bodov
08 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
09 Offline Explorer 7 bodov
10 SideKICK 6 bodov
11 SETI@Home 6 bodov
12 Karol ++ 6 bodov
13 WindowBlinds 1.2 4 body
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Sensiva 
Programy | Dna 21.8.2001 | Censored + Fredy | 20 znamok, priemer 3.70 | 10369 videni | 1082 WAP videni

K dispozícii som mal na skúšku tieto tri programy:
Sensiva Commander 1.05
Sensiva Navigator 1.05
Sensiva Pro 1.05
Download každého netrvá dlho, lebo zaberajú približne 2MB.

Sensiva Commander 1.05
Sa špecializuje na obsluhovanie programov.

Sensiva Navigator 1.05
Sa špecializuje na obsluhu internetu.

Sensiva Pro 1.05
Spája funkcie komandera a navigátora dokopy a z väčšiny je zhodný s danými programami. A tak budem hovoriť o Sensiva Pro a budem vlastne hovoriť aj o ďalších dvoch. A aj ak to budete chcieť, tak si najskôr zožeňte Pro a ak to nebude stačiť, tak buď Commander, alebo Navigator.

Na začiatok musím povedať dve veci, ako prvé, že tento program ešte nie je podľa mňa úplne hotový, teda ešte by si zaslúžil kopec roboty, lebo obsahuje veľa BUGov. Napríklad strašne rád padá na určitých počítačoch, na mašine s procesorom iP3 padá ako divá, takže sa vôbec nedá používať a na mašine i486 chodí spoľahlivo. Na iP3 som si všimol aj iné doslova anomálie, napriklád, že ešte pred začaním kreslenia príkazu až nejaký bordel bol nakresnený (ak neviete o čom je práve reč, tak čítajte ďalej a dozviete sa). A ďalšia vec, že program je celkom dobre spravený, teda ak sa nájde počítač, na ktorom funguje, tak funguje celkom dobre a má aj dobré funkcie. Týmito dvomi poznámkami chcem povedať, že program to nie je zlý, ale bolo by asi dobré počkať na lepšiu verziu, povedzme aspoň na 2.00.

Vlastne ako funguje program??? Autori si dali záležať, aby užívateľovi zjednodušili život a výsledok je vynikajúci. Stačí kliknúť nejaké tlačítko myši (pôvodne je nastavené na pravé) a nakresliť nejaký obrázok. Ku každému obrázku je priradená nejaká funkcia, ktorú ihneď po nakreslení vykoná. Podľa mňa rozoznávací systém obrázkov funguje lepšie ako napríklad v hre Black & White. Autori aj dobre vyriešili to, aby sa to tlačítko mohlo používať tak ako predtým. Jednoducho keď ho stlačíte a nezačnete kresliť obrázok s nejakou funkciou, tak sa použije štandardná funkcia toho tlačítka.

Program má dopredu vyhotovených niekoľko obrázkov (spravil som zopár screenshotov tých obrázkov). A aj dopredu pár priradených obrázkov k nejakým funkciám. Samozrejme, užívateľ má možnosť si nakresliť aj nový vlastný obrázok. Ale podľa mňa autori ich tam dali toľko urobených, že nebude potreba robiť nové. Stačí len k tým znakom prideliť funkcie. Čo sa mi na tomto programe páči, je možnosť použiť viacej funkcií na jeden obrázok. Čo sa týka obsluhy Windowsu, vie robiť všetko, čo by užívateľ mohol potrebovať. Vie ale obsluhovať aj Internet, a to nielej konkrétny program. Povedzme, že má funkcie BACK z Ineternet Exploreru a iné. Ale vie aj poslať rovno EMAIL, alebo otvoriť stránku s daným obsahom, dokonca vie aj nalogovať (zadá meno a heslo) na niektoré služby, čo je absolútne super. Teda surfovanie po webe bez toho, aby som si musel pamätať heslá. Aby to bolo bezpečné a aby to niekto nemohol zneužiť, je v Sensive možnosť viacerých užívateľov, a tak nie je problém všetky nastavenia uzamknúť jedným heslom. Takto to mám bezpečné, lebo to je pod heslo, ale aj pohodlné, lebo mi stačí pamätať si iba jedno heslo (to do Sensivy) a ostatné už si pamätá Sensiva. Okrem funkcií na internet sú tu aj také, pri ktorých stačí označiť text, napísať nejaký znak a ten text sa môže vyhľadávať po Inertnete ale aj po lokálnom počítači.

Ďalšia veľmi zaujímavá vlastnosť je, že má extra funkcie pre Internetovú obsluhu, extra funkcie, ktoré sa dajú použiť z hocikade (common funkcie). A extra funkcie nastavené pre aktuálne bežiacu aplikáciu. V praxi to znamená, že medzi COMMON patria povedzme CUT, COPY, PASTE a teda ich môžem používať vo všetkých programoch. Ale sú funkcie, ktoré sa môžu sprístupniť len v určitých programoch, povedzme v Outlooku sa môže nastaviť funkcia, ktorá bude prijímať a odosielať poštu. A ten istý obrázok v programe Photoshop môže znamenať zmenu rozlíšenia.

No o tomto programe by sa dalo ešte veľa vyprávať, ale v podstate som vystihol všetko, čo by bolo dobré vedieť o ňom, keď sa budete rozhodovať ho downloadnúť. Ako vidíte má k dispozícií kopec funkcií a je len na vás, či ich chcete využívať, alebo nie. Páči sa mi aj to, že je to dosť prepracované, napríklad keď som mal program na ovládanie počítača hlasom, bol absolútne nepoužiteľný, ale tento program má naozaj perspektívu, lebo fakt kreslenie obrazcov má perspektívu. Dokonca aj v profesionálnom programe ako je 3D Studio MAX je tiež možnosť použiť kreslenie obrazcov na aktivovanie funkcií. A dokonca sa mi zdá, že v Sensive je to aj lepšie spracované ako v 3D Studiu. Len si teraz treba dať otázku, či chcete využívať jeho funkcie, alebo nie. Ale aj keď nechcete, skúste si ho aj tak stiahnuť, určite vám bude kamarát zavidieť, keď vás uvidí pracovať s pomcou Sensiva Pro. A to za tú námahu stoji, alebo nie?

Nech ste sa rozhodli ako ste sa rozhodli, všetky tri programy nájdete na adrese http://www.sensiva.com


Toto sú zakladné služby pre internet - Klikni a zvďż˝?�� sa Základné COMMON funkcie - Klikni a zvďż˝?�� sa Funkcie pre konkrétny program, WORDPAD - Klikni a zvďż˝?�� sa Funkcie pre konkrétny program, Internet Explorer 5 - Klikni a zvďż˝?�� sa Funkcie pre konkrétny program, Explorer - Klikni a zvďż˝?�� sa Toto sú všetky dopredu nadefinované znaky, samozrejme sa daju aj nove dokresli? ale mam taký dojem že nebude treba lebo je tu asi všetko ?o koho môže napadnú? - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora