Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Pirates Of Silicon Valley 
Filmy a DVD | Dna 16.8.2001 | Fredy + Censored | 8 znamok, priemer 2.50 | 3715 videni | 608 WAP videni

Jedného dňa na programe TNT dávali dobrý film, Pirates of Silicon Valley.

Na herecké obsadenie filmu by som povedal, že bolo normálne, teda nehral tam nikto známy, ale za to to boli vydarení herci.

Najdôležitejší herci boli títo:
Steve Jobs - Noah Wyle
Steve Wozniak - Joey Slotnick
Bill Gates - Anthony Michael Hall
Ako vidíte, úplne neznáme tváre.

Celý tento príbeh nám rozpáva Setve Wozniak ako sa vlastne všetko stalo, film sa začína v 1971 v Berkeley, ihneď prvé poznámky Steva Wozniaka boli, že Steve Jobs bol čudák.

No a čo sa dialo v 1971 v Berkeley ??? No vynašiel sa Blue Box, bola to taká malá károvina, ktorá vedela vydávať taký tón, že ústredňa ho zaregistrovala ako medziústredňový hovor a tak daný telefonát neúčtovala. A tak to všetci využívali na plné gule, ale ihneď od začiatku bolo vidno rozdiel medzi Steve Jobsom a Steve Wozniakom, predsalen Jobs bol trochu iný.

V tých časoch obidvaja zažili veľa srandy, lebo raz ich aj chytili policajti, keď predávali Blue Boxy, ale keďže nemali ani najmenšiu šajnu, čo to je tak, ich nahali tak a odišli. Ihneď na to začali byť prvé pokusy o postavenie počítaca, akurát pri prvých pokusoch o počítač Steve Wozniakovi jeden vyhorel a práve vtedy ho prišli odfotiť do novín, bolo to milé, vidieť v novinách ako sa Steve Wozniak rehoce nad dymiacim sa počítačom

Zatiaľ ale väčšinu života venoval len vtípkom, ako bola napríklad rušička televízie, ktorú vždy zpol, aby jedného chlapíka donútil vstať a následne ako sa postavil ju zase vypol. Zábavy teda mali dosť, ale začali byť ale problémy s prachmi, a tak začali brať prvé práce, bolo to zlaté, vidieť spoluzakladateľa Apple v šašovskom oblečení.

1974 Harward, nejaký týpek menom Bill Gates práve dusí multiplayer poker a je s tým aj úplne spokojný, keby ste sa ho vtedy spýtali, či chce hrať poker, alebo sa radšej stať milionárom, tak asi by si vybral hranie pokeru. Chvíľku na to prišli Billove chúťky do programovania, a tak sa zúčastnili jedného projektu a písali zdrojáky, viete, vtedy neboli žiadne jazyky, vtedy bol iba stroják a to ešte k tomu binárne zadávaný, no a ak ste ešte stále nespadli zo stoličky, tak binárny zdroják vydierkovaný do papierika.

Jeden z Billovich spolubyvajucich sa stazoval ked ich videl pracovat tak nemal slov, proste vidiet venovat hodiny a hodiny nejakym krepym deravim paskam pre nejaky stroj menom pocitac, samozrejme vtedy uz vedeli ludia co to je pocitac, ale vedeli aj to ze zatial to nic s nimi nema spolocne a tak tipkov ktory sa v takychtoch veciach sprtali bolo malo. A preto spolubyvajuci bol zufali a v jeho ociach to videl ako snahu ich zachranit pred zcvoknutim tym ze im vyrusoval pri robote, alebo nejaky sposobom ich dostat od tych dierok.

Samozrejme, každú prácu vždy musí nahradiť aj flákanie sa, a tak je to pekný pohľad vidieť Billa v stripbare a následne na to ho vidieť ako ho úplne plného chlastom nesú traja ľudia do jeho izby.

Ale teraz naspäť k Stevom (Jobsovi a Wozniakovi), viete aj Billov jeden kamarát sa volal Steve a tak Steve nie je Steve, ale je Steve. No vidíte, samý zmätok, a preto používam stále celé mená.

Ďalej sa snažia spraviť ten počítač a aj sa im niečo podarí, a tak to idú v 1976 ukázať v Berkeley do jedného klubu nadšencov zvaného Homebrew Computer Club. No, bol to klub nadšencov, ktorí si po svojom robili počítače a vlastne sa tam prezentovali s tým, čo doma spravili, bohužiaľ väčšinou ich tie veci ani im nechodili. A tak tam Stevovia boli hviezdy. Ihneď Steve Jobs vyhlásil IBM za svojho nepriateľa, síce niektorí ľudia tvrdia, že Steve Jobs bol narodený už s tým hnevom voči IBM, ale v skutočnosti to bolo možno aj preto, že to bola veľká firma, ich zamestnanci boli rovnako oblečení, atď .... vravíte si, nič nenormálne, ale v 70tych áno, vtedy išlo o ideály a asi každý, kto si dal oblek, bol proti nim. Buď si hipík, alebo si proti hipíkom, no nie???

No a ako začínali dostávať prvé objednávky, tak začali byť problémy ako tie počítače postaviť, teda vedeli to, ale bol tu problém, že Wozniak mal robiť inde, ale našťastie robotu nedostal, a tak výroba sa mohla začať.

Steve Jobs nevyzeral ako bizniss men, ale on bol a inak bolo dosť blbé, že niektorí ľudia ho hodnotili podľa topánok a podobných vecí, keď on im predavál produkt, nie je dôležité, kto to predáva, ale čo sa predáva, no nie ??? A tak sa rozhodol zmeniť si výzor, napríklad oholiť sa. Neskôr to pokračovalo aj do ďalších veci, ale na zaciatok to muselo stačiť, lebo aj oholenie bol šok pre jeho kamoša Wozniaka.

Tak ako si pracovali v garáži, len tak z jedného dňa na druhý prišiel ich pozrieť známy z intelu :-))) viete, už odvtedy sa volali Apple, a tak už boli FIRMA. A nejako sa im nepáčili návrhy, a tak ho poslali tam, skade prišiel.

A keďže sme boli v 70tych, tak si chceli z času na čas aj niečo šlahnúť, to robil aj Steve, a tak zrazu videl fialovú trávu, VIDEL hrať klasickú hudbu. Inak verím, že Bill tiež niečo podobné do seba dával a verím, že aj Windows práve v tomto stave vynašiel, no lepšie povedané z polovice ukradol od Apple a z polovice našiel v haluznom stave na zemi, ale nie na zemi položené, ale určite na zem SPADNUTÉ :-)
Ale vráťme sa k Stevovmu haluznému stavu, mne osobne sa celkom páči situácia, kedy on je v iných rozmeroch, ale v skutočnosti je len chrapnutý na zemi a blbo rehotajúci sa, fakt pekný záber je spätný, teda zo zeme hore ako sú jeho známi okolo neho a hľadia dole, kedy sa vráti medzi nich.

Dobre, pre zmenu poďme zas k Billovi, takže už sa z neho stal veľký programátor, ktorý chce všetkým možným predávať svoj software, chodí po firmách, kde zjednáva dohody. Mne to pripadalo ako frajerina, keď prišiel Bill ponúkol svoj software a zjednával. A ešte tie jeho kecy, že váš počítač je brilantný, ale potrebuje náš jazyk. Pochopili ste ten vtip, potrebuje NÁŠ jazyk, poviem vám jednu vec, Bill bol ihneď od začiatku sebaistý a spravilo to aj na chlapa dojem, a tak mu chlap ponúkol $2 000 a on ihneď ako to povedal, chcel $4 000 . Zaujímave je aj pozorovať Billa počas programovania, keď si vyhmmkáva Franka Sinatru - My Way . A inak je to fakt zaujímavé, skúste sa vžiť do jeho kože, tak ako on programoval, programovalo veľa ľudí, ale predsalen rovno v strojáku ľudia nechcú robiť ak nemusia (ale vtedy nebolo na výber), je to fakt nepríjemná a nevďačná robota. Síce o to účinnejšia, v strojáku budem robiť mesiac program, bude rýchly a malý, povedzme v nejakom programovacom jazyku ako je Céčko spravím síce ten istý program pomalší a vacsi, ale nie za mesiac, ale za hodinu. No a teraz si predstavte, že Bill sa doslovne sral s tým krepým strojákom, no a teraz?? Teraz ak mu z vrecka vypadne $100, tak sa mu to ani neoplatí zvihnúť, za ten čas, čo by dvíhal tých $100, by prišiel o ďalších $100, lebo sa venoval niečomu inému.

Alebo bohvie koľko by ho teraz stálo ten čas, čo bol vo väznici, síce iba za prekročenie rýchlosti, lebo náš Bill bol taký malý cestný pirát, inak sranda, že skoro každý programátor je cestný pirát, verte mi, ja viem o čom hovorím :-)

1997 Albuquerque - prvé miestnosti firmy Microsoft.
Páčila sa mi situácia, keď si Bill sadol za stôl a zazvonila mu sekretárka na telefón, síce ho zvihol, ale zábavné bolo to, že bolo tú ženskú lepšie počuť cez miestnosti ako cez sluchátko, nebojte, nič nebolo so sluchátkom, len tie miestnosti boli od seba vzdialené asi 2 metre. No a ďalšia vec je, že akurát vravela také veci, čo akurát nemuseli tí druhí počuť, ktorí mali s ním jednanie.

Ďalej Steve Wozniak vysvetľuje, že vtedy nikto nepočul nič o Microsofte a ani o Billovi Gatesovi, boli nuly, teda nikto, síce vtedy všetci boli nuly a vlastne nikto o nich ani nepočul, čo ale na druhej strane bolo aj výhodne, lebo nikto si ich nevšímal, a tak si mohli robiť, čo chceli. Doslovne čo chceli. No a Steve pripomína, že mu chýbajú tie dni.

A zrazu Apple hľadal nejaký software pre svoje počítače, a tak hľadal a hľadal až našiel jednu malú firmičku v Albuquerque, od ktorej chceli kúpiť jazyk Basic za veľmi veľkorysú ponuku (podľa mňa bola veľkorysá, všetko nad 0,- je čistá veľkorysosť). Keď Bill dostal ponuku od firmy Apple a zistil, že sa niečo deje v tej Californiji, už uvažoval, čo podnikne ďalšie.

1977 San Francisco - Výstava Computer Faire. Sem prišiel vystavovať Apple. Zaujímavé je, že ihneď ako sa otvorili dvere od výstavy, tak 95% návštevníkov sa nahrnulo na stánok Apple a Bill mohol iba tak pozerať na nich.

Začalo byť vidieť už aj niektoré ďalšie zmeny na Steve Jobsovi, pochopil, že s hipisáckym výzorom nemá šancu, a tak sa musí dať do obleku, síce si zneho kolegovia robili srandu, ale úspech to malo, lebo všetko toto je iba show.

Steve Wozniak to prirovnával k niečomu absolútne neuveriteľnému, ako napríklad k rockovej hviezde (a uvedomte si, čo znamenalo byť rockova hviezda v 70–tych rokoch ). Po takýchto úspechoch sa Apple tak rozrástlo, že mali vlastné priestory, budovy, vlastných zamestnancov, vlastných programátorov.
A zároveň prišlo pár problémov, Stevova frajerka čaká dieťa a bohužiaľ Steve sa nechcel k nemu priznať. Aj tu vidno, že Steve Jobs bol dosť čudák. Vtedy bol taký nasratý a vletel do jedného jednania pre nového zamestnanca, bol úplne bosý, vyložil si tie bosé nohy a spýtal sa záujemcu o zamestnanie, či je panna. No nie je to kúlové jednanie, samozrejme že ho neprijal, ale tie deptačky stáli za ten fun.

1980 Microsofťácke priestory v Seatle.
Bill si ťuká do svojho počítača, ťuká a dumá, teraz sme (Microsoft) mŕtvi, je to preto lebo nás nikto nepotrebuje, treba sa postarať o to, aby nás potrebovali. A následne na to povedal, drž si priateľov blízko a nepriateľov ešte bližšie, a tak šli do Miami do IBM popredávať im nejaké veci. Sadli spolu s IBM do jednej miestnosti a jednali. Niektorí ľudia sa opovažujú tvrdiť, že Bill je najbohatším človekom sveta vďaka tomu, že bol v tej miestnosti a hovoril to, čo hovoril. Čo sa stalo???? Predal im operačný systém nazvaný DOS. No ale bol v tom taký malý háčik, ale fakt malý (pre Billa to bol len malý problémik), ten dos, ktorý predali ani nemali. No a tak išli do jednej firmičky a kúpili jeden operačný systém za $50 000. Pre Billa vec vybavená.

No nie vždy bohatí ľudia sú ľudia, ktorí vedia zbaliť ženy, to nám Bill dokázal aj pri porculeckej párty so sloganom - Microsoft We're on the way. Pri ktorej mu dalo niekoľko žien košom, ale nejako mu to náladu nekazilo, lebo práve zbohatol.

Pre zmenu vráťme sa zase k Apple, všetko išlo dobre, úspech mali veľký, ale spravili jednu chybu, predali sa, teda prišiel do firmy cudzí človek (John Sculley), ktorý mal postavenie Prezident Apple, čo firme určite neprospelo, ale Steve si uvedomil dobrú vec, že nesmie zanedbávať tehotnú priateľku, a tak sa snažil napraviť to, čo pokazil. Išiel za ňou do kolónie hipisákov a rozprával sa s ňou o dieťati, nechcel, aby dostalo dieťa nejaké hipisácke meno, lebo nechce mu kvôli tomu zničiť budúcnosť, a tak sa dozvedá, že dieťa je dievčatko a dohodli sa na mene Lisa.

Zároveň prišiel na nápad, že pomenuje počítač podľa svojej dcérky, chápte to tak, že doteraz nikto nedal ľudské meno počítaču.

No keďže mali meno a aj počítač, chýbal tomu software, našťastie mali programátorov, len im chýbal nápad, a tak povedal, dobrí umelci kopírujú, geniálni umelci kradnú. A išiel do Xeroxu, prevzať dve veci, vstupné zariadenie nazvané myška a grafické prostredie operačného systému. Xerox bola zaujímavá firma, ktorá to vymyslela, len mali jeden problém, nevedli tieto nápady presadiť. A vlastne nerobili ani konkurenciu druhým firmám, skôr by som ich nazval terčom posmechu, predsalen nie je možné, aby sa presadilo zariadenie, ktoré nesie meno po najmenšom hlodavcovi tejto planéty. A tak prišiel Steve do Xeroxu, povypraval sa tam s ľuďmi, vymenili si názory a tak, ich počítač Lisa mal kopec nápadov použitých od Xeroxu.

Začali byť poriadne bohatí a napríklad Setve Wozniak začal vyhadzovať peniažky na samé blbosti, ako napríklad lietadlo, s ktorým potom aj zhavaroval, nebojte sa, nič sa mu nestalo, len si chlapec uvedomil, že radšej letcom nebude, radšej ostane pri tých veciach s počítačmi.

Ostatní si užívali života, no Bill vybuchoval závisťou, keď videl nejaký počítač od Apple, zúril, lebo stíhali aj robiť počítače a aj vyvíjať software, ktorý dokonca bol oveľa lepší ako Microsofťácky. Predsalen Apple stíhal robiť konkurenciu nielen IBM (počítačmi), ale aj Microsoftu (programami). Tak sa Bill rozhodol, že to ukradne, proste sa hodil riťou o zem, že on to chce.

A tak, keď už stál pred firmou Apple, povedal neraz povedanú vetu, viete, tá o umelcoch a o kopírovaní a kradnutí. No nie je to zábavné, povie to Steve a ide prevziať od Xeroxu niečo, no a príde Bill, povie to isté a ide im ukradnúť nápady. Ja to neberiem tak, že to Steve doslovne ukradol, v podstate Xerox mal len nápad, kde bola plocha, po ktorej behala myška a Steve to použil, ale využil to tak, že spravil grafický operačný systém a tak ten nápad presadil. Billa vidím ako skutočného zlodeja, ktorý už úspešný nápad okopíroval, teda oni majú grafický operačný systém, a tak aj Microsoft bude mať svoj. Čo sa vlastne ani Billovi až tak nepodarilo, lebo nebol schopný spraviť samostatný grafický operačný systém, spravil iba nadstavbu DOSu.

Vošiel dnu a Steve mu vtedy ešte netušiac poukazoval firmu, ich počítače tak, aby mal čo kopírovať, ukázal mu svoj nový Macintosh, a tak sa Bill snažil nejako Steva prehovoriť a zo začiatku sa mu to nedarilo, ale akonáhle spomenul, že mu pomôže poraziť IBM. Od toho momentu ako povedal Bill tie tri písmena, Steve mu doslova zobal z ruky. Bill mu vyprával rozprávky, že mu pomôže poraziť IBM tým, že bude pre Steva robiť programy, a tak sa dohodli, že Steve požičia niekoľko prototypov ich nových počítačov, aby Microsoft mohol robiť pre nich. Týmto Steve spravil osudovú chybu, nielenže veril Microsoftu, ale dokonca rozdelil svoju firmu na dva tímy, ktoré sa nenávideli ako rakovina. Keď Steve Wozniak vidiel ako tím Macintoshu bojoval v krčme proti zvyšku firmy, už bol zúfalý, a tak dal výpoveď (tá bitka nebola jediný dôvod) a vrátil sa naspäť študovať.

Čas ubiehal a Macintosh sa dokončil, lenže medzičasom Bill spravil takzvaný Windows. A už začíname niekde, áno, doslovne to ukradol z ich prototypu, ale iba okopíroval, čo vedel, nebol to ani operačný systém, len grafická nadstavba DOSu. Ale ani to sa im nejako nedarilo, vo filme je pekná situácia, kedy Bill ťuká a ťuká do svojho počítača a zrazu mu jeho super Windows vrátil hlášku, no aká to bola škaredá hláška??? Žiadne protection fault ani nič podobné, vtedy protect ani nebol vymyslený, tak neviem prečo by to malo padať, ale bol to tiež pekný error: Stack Overflow, no nie je to romatické??? Bill strašne zúril, že nevedia ani poriadne okopírovať nápady druhých. Keď sme teraz pri tom, pár článkov dozadu medzi našimi Úvahami nájdete článok, ktorý som celý venoval prvým Windowsom. No to je jedno ako dobrý bol Windows, išlo o ten úmysel. Keď sa Steve dozvedel, čo Bill vymyslel, tak mu trhalo brvou, že asi by ho najradšej osobne roztrhal v zuboch, prečo??? Lebo sa Bill chválil, že čo všetko vymyslel a bola to vlastne len zneužitá dôvera Steva, lebo keby mu nedal prototypy tak ináč by nemal ani od čoho odkukať.

A tak sa pohádali kto z koho, Bill mu vykrikoval, že Steve tiež kradol od Xeroxu (ja si myslím, že použiť nápad a napodobniť niečo už hotové je niečo iné). Steve sa rozčuľoval, že Bill to nemal ani tak kvalitne spravené, ale prišla krutá realita, že to nikoho nezaujímalo, to je aj teraz tak, Windows 98 a spol. patrí medzi tie najhoršie operačné systémy, každý to vie a aj tak ho používa (bohužiaľ) väčšina užívateľov PC.

St. Francis Hotel v San Francisco.
Oslava v hoteli, nový prezident Apple (John Sculley) vychvaľuje Steva Jobsa, človeka, ktorý vidí budúcnosť. Komické na tom je, že tri mesiace na to ako to povedal Steva vyhodil. A tak sa vrátili k iným veciam, napríklad Steve Wozniak zacal učiť v škole počítače. No a Steve Jobs sa vrátil k svojej rodine.

Ako poslednú informáciu vám poviem, že Steve Jobs sa do Apple vrátil v 1997.

Zhodnotenie filmu, musím povedať, že je to podarený film s dobre vybranou hudbou a keď si vlastne uvedomím, že je to skutočný príbeh, dokonca by som to prirovnával k dokumentárnemu filmu a histórii o počítačoch. Fakt podarený film, odporúčam vidieť každému. A extra každému takému, ktorý sa do počítačov nevyzná.


Všetci ?udia z výstavy sa napráskali k stánku firmy Apple - Klikni a zvďż˝?�� sa Steve Jobs (v?avo) a Steve Wozniak (vpravo) ?akajú, kedy prídu ?udia - Klikni a zvďż˝?�� sa Prvé práce našej parti?ky, bohužia? robili šaškov, a preto to tak vyzerá - Klikni a zvďż˝?�� sa Steve Wozniak je na jednaní - Klikni a zvďż˝?�� sa Bill Gates práve gamesí poker - Klikni a zvďż˝?�� sa Oslava predania ich prevého opera?ného systému - Klikni a zvďż˝?�� sa Bill Gates (v?avo) sa Steve Jobsovi (vpravo) snaží tla?i? kraviny do hlavy, aby ho omútil - Klikni a zvďż˝?�� sa Lisa (úplne v?avo) Stevova frajerka a Steve osobne (vpravo) - Klikni a zvďż˝?�� sa Steve Jobs sa práve oholil a Steve Wozniak iba s úžasom pozerá - Klikni a zvďż˝?�� sa Takto Steve vidí kraviny, ke? do lebky tla?í všetko možné - Klikni a zvďż˝?�� sa Bill sa fotí s IBMkovým po?íta?om - Klikni a zvďż˝?�� sa Steve Jobs sa vrátil do Apple a práve mu na ve?kom plátne premietaný pozerá spoza chrbta Bill Gates - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky