Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP O AMME
01 Dopĺnaňie Archívu 13 bodov
02 Katie prichádza 1 bod
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Dopĺnaňie Archívu
Katie prichádza
Spustenie kampane s plagátmi
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Spustenie WAP verzie AMMA 
O AMME | Dna 7.9.2001 | Fredy + Censored | 3 znamky, priemer 5.00 | 13106 videni | 962 WAP videni

Ahojte, chcem vám ukázať, čo sme si pre vás ako verných čitateľov pripravili, uznali sme za vhodné, že je na čase rozšíriť naše služby, takže ako prvé sme si na vás pripravili WAP stránku, nájdete ju na adrese http://wap.ammo.sk .
Ak nevlastníte mobil a radi by ste si ju pozreli, ako taká stránka môže vyzerať, tak si ju môžete prehliadnuť cez nejaký EMULÁTOR, napriklad na stránke http://gelon.net/cgi-bin/wapalizeericssonr320.cgi?url=http://wap.ammo.sk/ . Ale ak sa vám mám priznať, tak až taká zaujímavá nie je, v podstate WAP stránka sa iba snaží napodobniť svojej skutočnej internetovej stránke, niežeby sa nám to nechcelo, ale obmedzenia WML jazyka, obmedzené možnosti mobilov (pomalé pripojenia, ale aj neschopnosť dokonale reprodukovať navrhnutú stránku) nám dovolili len dávať texty. Takže okrem obrázku na úvodnej stránke nenájdete na amme žiaden iný. V podstate sa dá povedať, že sú to iba okopírované texty z internetovej stránky. Mohol by som povedať, že je čisto účelový, netreba to brať, že je o niečo ochudobnený, lebo sa snažíme ponúknuť skoro všetky funkcie, napriklad ako je vyhľadávanie nejakého slova v texte článkov. Keďže je to prvý náš pokus o WAP stránku, môže sa stať, že nejaky mobil ju nebude zobrazovať tak, ako by sme si to predstavovali, a tak majte s ňou strpenie. Nebojte toto je náš prvý engine wapka, takže je viac než isté, že časom sa bude zlepšovať. A ani sa nebojte, naše stránky su otestované vo väčšine dostupných emulátoroch a v niektorých skutočných mobiloch (napriklad na NOKIA 6210 , SIEMENSe, ale aj na ERICSSONe ).
Aby ste mali nejaký prehľad asi ako sa orientuje v AMME, tak som pripravil pár obrázkov, ktoré okomentujem. V amme nájdete tri druhy stránok, úvodnú (kde je iba logo), výber z článkov (usporiadane od najnovšieho po staršie), konkrétny článok.
Úvodnú hádam nemusím ďalej rozpísať, lebo fakt ma nič nenapadá, čo by som ďalej mal o tom písať.
Vo výbere článkov je to už pestrejšie, takže okrem výberu posledných 10 článkov sú ešte k dispozícii ďalšie možnosti:
Úvodna stránka – skočí na úvodnú stránku, no čo dodať, no nie je to geniálna funkcia :-)
Vyhľadaj – otvorí ďalšiu stánku, kde sa dá po zadaní kľúčového slova vyhľadať priamo z textu článkov.
Novšie články – otvorí 10 novších článkou
Staršie články - otvorí 10 starších článkou
Späť – no čo dodať, vráti sa na stránku, z kade prišiel.

A posledné, s čím sa môžete stretnúť, je článok samotný, na začiatku sa nachádza hlavička s informáciami o danom článku, ďalej nasleduje samotný text a ako posledné diskusia (zatiaľ sa nedá prispievať do fóra z wapka, ale pracujeme na tom, že v blízkej budúcnosti sa to bude dať).
A ani nejde hlasovať na daný článok, to hlavne preto, lebo sme mali určitú technológiu na rozoznanie, či už autor hlasoval na článok alebo nie a táto technológia bude asi ťažko nahraditeľná a bez nej túto funknciu nechceme sprístupniť. Podľa nás by to nebolo fér, lebo hocikdo by mohol viackrát hlasovať, čo skresľovalo skutočné údaje. V Možnostiach sa v článku objavia ďalšie možnosti:
{- Vracaj text – keďže sú články také veľké, že sa do mobilu nezmestia na jeden raz, tak sme spravili, že sa dá posúvať aj v texte, toutou možnosťou sa vraciate v texte
-} Ďalej text – touto funkciou posúvate text ďalej
A je tu ešte jedna možnosť, vždy sa volá podľa rubriky, v ktorej sa článok nachádza, po zvolení tejto možnosti sa dostanete do výberu článkov, ale len tej skupiny. Uvediem príklad, povedzme že si pozriete nejakú recenziu, takže ste v skupine HRY a po vybratí tejto možnosti sa zobrazia všetky recenzie na hry. Vyzerá to podobne ako výber článkov, ale tu je to filtrované len na jdenu skupinu článkov.

No a vlastne to je tak všetko, čo treba vedieť o orientovaní na wapovej verzii amma, teraz stačí už len surfovať. A ak náhodou niečo nepôjde, tak nám to oznámte a my to opravíme.

PS: Nezabudnite, že máme na pamäti vás čitateľov a že nezabudneme pripravovať na vás ďalšie nové a zaujímavšie služby.


Logo na WAP stránke amma - Klikni a zvďż˝?�� sa Úvodna stránka, ?o doda? - Klikni a zvďż˝?�� sa Obrázok na emulátor mobilu 7110 - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky