Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
06 formYk 9 bodov
07 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
08 Offline Explorer 7 bodov
09 Sensiva 7 bodov
10 SideKICK 6 bodov
11 SETI@Home 6 bodov
12 Karol ++ 6 bodov
13 WindowBlinds 1.2 4 body
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
DirectX New Features 
Programy | Dna 22.9.2004 | Censored | 10 znamok, priemer 1.90 | 5555 videni | 528 WAP videni

Kúpite si nový komp. Zdá sa, že už všetko fachá, nainštalujete prvú hru... ...a... nič. Nezobrazí sa ani menu. Direct X 9c to dokáže. Inštalujete ďalšiu hru. Všetko vyzerá v poriadku, ale po niekoľko málo minútach sa modely v hre rozpadnú. Úplne nadranc. Super.

Aby ste nerobili predsudky, poviete si: a možno to budú ovládače grafickej karty. Tak hijó odinštalovať, nainštalovať, reinštalovať, updatovať. S drobnými obmenami to isté. No čo, aby sa nepovedalo, skúsiť treba aj ešte nejaké iné ovládače. Poprepínať/povypínať kraviny. Zmeniť nastavenia karty. Nie, nič nepomáha.

No dobre, prehodíme kartu do iného kompu... Tam sa ukáže, či je to tá mrcha. Tak nový komp, tie isté ovládače... Chvíľka napätia... ďalšia chvíľka napätia... A IDE TO! Ide jedno, ide druhé, ide tretie... Hmmm, tak v čom by to ešte...

Tak do nového kompu stará grafická. Zastrčiť, zapojiť monitor a pustiť komp. Veselo si bootuje a zrazu reset. No dobre, tak znova. Ďalší reset. Zapnete ignorovanie chybovej hlášky. Iná chybová hláška a ďalší reset. Krucišpagát. Čo teraz? Systémová disketa nie je, bootovacie CD nie je. Strach a hrôza. Tak prepojiť disky, bootovať iný systém. Malý konflikt s FAT vs NTSF a zrazu všetko ide... Teda aspoň systém.

Hmm, čo ak to bude DirectX? (verte mi, bol to on!!!) Tak večná dilema, ako odinštalovať DirectX? Do 6-ky mal skvelú vlastnosť, a to možnosť odinštalácie. Teraz? Načo! Kto by preboha mohol nechcieť úplne skvelý DirectX 9c? Dxdiag – nič. Advanced uninstaller – nič. Hrabať sa v registroch – radšej nie. DirectX buster – negarantovaný. Tak skúsme preinštalovať 9c. Ani sa len nepokúsi prepísať súbory. Tak hijó vymazať. Všetko pomrelo, ide inštalácia a zase nič nenainštaluje. Registre, registre.

Tak zúfalo spustiť DirectX buster, pravdaže na vlastné riziko. Ten čosi pokonal, tak skúsiť DirectX 9b. Ide, už to konečne ide!!!!!!!!! Najmä aj bootovať z pôvodné ho systému.

Ešteže som si prezieravo pripravil pozadie na desktop „Boh skáral DirectX!“

Drahí rodičia. Ak máte obavu, že vaša ratolesť trávi veľa času pri hraní počítačových hier, zožeňte jej DirectX 9c. Už sa viac len tak ľahko nezahrá. DirectX 9c je distribuovaný aj na CD s kontroverznou hrou KuraMatic, na ktorú mám tiež svoj dosť nelichotivý názor, ale to rozoberal kolega v inom článku. Takže keď sa už nechcete hrať, DirectX 9c to zatiahne! Veríme, že od používania vás neodradia ani výpadky systému :))) Gh gh gh....The true story:
Ponajprv chcem všetkých poprosiť, aby brali tento článok s nadhľadom. Keď sa deje niečo veľmi veľmi nepríjemné, treba to na niečo zhodiť. No a tentokrát to schytal DirectX.
Aby ste si nemysleli, nebol v tom nevinne, ale zase ani za všetko nemohol. Síce čosi pokazil, ale k poruche bootovania mu bolo treba trochu dopomôcť. Nakoniec sa ukázalo, že sa neznáša matičná s grafickou, ale tak či tak, na starších DirectXoch to aj pri tom neznášaní fungovalo lepšie.


Najnovsie clanky od tohto redaktora