Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
07 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
08 Offline Explorer 7 bodov
09 Sensiva 7 bodov
10 SideKICK 6 bodov
11 SETI@Home 6 bodov
12 Karol ++ 6 bodov
13 WindowBlinds 1.2 4 body
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
formYk 
Programy | Dna 20.2.2004 | Johny | 11 znamok, priemer 2.45 | 10549 videni | 939 WAP videni

Ak poznáte program Formik, tak formYk je jeho klon,.. Oba programy umožňujú definovať oblasti na formulári v podobe obrázku, kde neskôr zadáte alebo importujete text a potom následne vytlačíte na originálny formulár. Stačí ho len nakalibrovať program pomocou testovacej stránky, a potom už môžete vytvárať formuláre a pustiť sa do ich tlačenia..

formYk umožňuje editáciu okienok pre text, pričom dáva na výber asi 13 rôznych štýlov umietnenia a rotácie textu, kam patrí aj rozkladanie textu do okienok,.. napr. pre PSČ, kde sa celý text rovnomerne rozdelí do okienok. Užívateľ môže pre každé okienko určiť Font a jeho veľkosť, meniť pozíciu a veľkosť, pomocou myši, alebo aj ručne zadaním vzdialeností od okrajov, šírku a výšku. Vie ukladať, hotové formuláre aj s dátami v nich, ku ktorým sa dá neskôr vrátiť, vie exportovať a čítať obrázky voformátoch bmp a jpg. Vie importovať dáta z textovho súboru, prípadne z clipboardu.

Pred tlačením formulárov je potrebne vytlačiť kalibračnú stránku, krížik. Ktorý potom zmeriate a zadáte do programu, čo ste namerali.. program zistí o koľko vaša tlačiareň tlačí pomimo od hodnôt udávaných driverom a prispôsobí sa tak, aby bolo tlačenie, čo najpresnejšie.. a aby to, čo v previewi uvidíte tak aj skutočne vyzeralo.

„formYk“ čítame z trochu podsadeným hlasom, aby bolo jasne vidno, že ide o ten ypsilonový a nedochádzalo ku zámene programov.

formYk určite zďaleka nedosahuje kvalitu Formiku,.. dôvod je zrejme čas, formYk bol robený asi tak 5 dní, a jeho vývoj tu asi aj skončil (z mojej strany, kto chce môže pokračovať), pretože škola ma núti robiť iné veci.. (hurá DBS).

Čo sa týka robenia formulárov, tak potrebujete akurát obrázok, ktorý ste zoskenovali vy alebo ktokoľvek iný pred vami a ten môžete potom použiť, stačí ak zadáte veľkosť, ktorú má v reálnom živote a je to. Keby ste sa rozhodli použiť nejaký zoskenovaný a nevedeli aký je veľký v skutočnosti, tak skúste overiť či náhodou nemá 100 dpi. V tomto rozlíšení je veľa formulárov naskenovaných na internete. DPI znamená DOTS per INCH, teda počet bodiek na palec. Jeden palec je 2.54 cm. Takže povedzme, že máme formulár 749x797. Ak predpokladáme, že bol skenovaný na rovných 100 dpi, tak urobíme toto: 749/100*25.4 a získame číslo: 190.22, čo je šírka v mm. Poprípade môžete použiť shareware verziu formika, ktorá vám všetky rozmery povie..

formYk je FREE, zadarmo,.. takže ak sa vám nepáči, nepoužívajte ho.. a kúpte si Formika. Ten je možné teraz zakúpiť cca za 900 Sk. Jeho bližší popis nájdete tu: http://www.rksoft.sk/formik.htm, poprípade urobte lepší prog. Pre inšpiráciu môžem poskytnúť moje src.

formYk je možné stiahnuť tu:
http://www.ammo.sk/download/formykinstall.exe


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora