Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry, návody
01 Diablo, návod 17 bodov
02 Liero, návod 10 bodov
03 Goblins III, návod 6 bodov
04 UFO, návod 4 body
05 Gobliiins, návod 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Diablo, návod
Gobliiins, návod
Goblins III, návod
Liero, návod
UFO, návod
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
C&C Generals Zero : Hour 
Hry, návody | Dna 21.10.2003 | Martin Fra?o | 38 znamok, priemer 2.47 | 4423 videni | 409 WAP videni

C+C Generals ma zaujal hneď s jeho prvou verziou v ktorej ma očarila nielen skvelá grafika ale aj vysoká hrateľnosť a realita boja.

V hre pribudla nová možnosť hrať Challenge game. Je to hra generála proti generálovi. Na výber máte generálov: USA: Generála Townesa pre taktiku Laserových zbraní, Generála Grangera pre taktiku Vzdušnej sily, Generála Alexander používajúcu taktiku zbraní pre masovú deštrukciu. GLA má : Princa Kassad pre taktiku Kamufláže a pascí, Dr. Thrax-a používajúceho toxické zbrane, Generála Juhziz-a špecialistu na bomby. Číňania majú na výber: Generála Tao-a za Nukleárne zbrane, Generála Kwai za zdokonalenú Tankovú divíziu a Generála Fai-a za zdokonalenú pechotu. Začínate proti rozostavanému protivníkovi ktorého máte zničiť.

Potom sú na výber tri druhy kampaní pozostávajúce z piatich misií.

Kampane - odporúčam hrať postupne podľa návodu pretože hra tvorí príbeh. Ako prvú máte na výber USA, začnem teda ňou :

USA


1 misia : V prvej misii sa môžete rozpamätať na poslednú misiu GLA z predchádzajúcej verzii. Máte zničiť tábor GLA ktorý má nadvládu nad odpalovačom nukleárnych rakiet. Hneď ako začnete tak dobýjate územie smerom na sever. Hneď kúsok od základne na pravo je zopár prázdnych čínskych Battlemasterov a jeden Overlord ktoré odsaďte. Keď sa dobijete až hore uvidíte video ako k vám prišiel vlak s raketou na jednom z vozňov. Do prázdnych vagónov dávajte iba tanky a naložené džípy. Keď ich obsadíte doplna uvidíte ďalšie video ako prichádzate cez tunel vlakom do základne GLA. Jedným vojakom obsaďte blikajúcu budovu a všetko zničte.


2 misia : V tejto misii máte prvýkrát možnosť zastrieľať si z Amerických bojových lodí. Hneď na začiatku vystreľte s loďou na jednotky GLA ktoré vidíte. potom sa tam presuňte s vašimi jednotkami. Úplne vľavo hore je jedna výrobňa vojakov. Odolávajte útokom a keď vám príde zhod jednotiek s dvomi Commanch-ami tak leťte s nimi úplne v pravo a akonáhle uvidíte nejakú budovu GLA tak na ňu pošlite delostrelectvo lodí. Všetky budovy postupne zničte.


3 misia : Máte zničiť chemickú továreň. Hneď od začiatku si dávajte pozor na Burtona lebo akonáhle zomrie končíte. Dobite sa postupne na hornú časť kde je zopár prázdnych tankov. Tie obsaďte. Potom dobite základňu na pravo. Poniže od nej sú jeden prázdny mikrovlný tank jeden normálny a jeden džíp.
Dobite s týmto vojskom tunely a stingery a potom sa tam dostaňte s Burtonom. Uvidíte video ako Burton odpáli na chemickú továreň lavínu a máte vyhrané.


4. misia : Cieľom je zničiť základňu na severe. Používajte špionážne lietadielka, aspoň budete vedieť čo kde nepriateľ má. Hneď na začiatku si robte na sever od základne veľa Patriotov lebo nepriateľ na vás bude posielať Bomb trucky. Postupne obsaďte ropné veže na pravo a továrne nad nimi. Jedna z nich doliečuje jednotky na bojovom poli a druhá znižuje cenu tankov o 10%. Nachádzajú sa tu aj tri delá na ničenie pozemných jednotiek. Postupne dobite základňu.


5. misia : V poslednej misii USA musíte obsadiť štyri odpalovače nukleárnych rakiet GLA. Zabezpečte si základňu. Útoky na vás budú časté ale slabé. Väčšinou iba pechota. Na pravo od vás je základňa GLA, keď k nej prídete tak je všetko vaše a môžete vyrábať GLA jednotky. Vľavo od vašej základne pri pobreží je budova ktorá po obsadení umožní 10% zľavu na tanky. Keď si GLA postaví Scud silo nájdete ho tesne pri ľavom hornom rohu. Ja som nedobíjal túto základňu celú, iba som posielal palivové bomby, A10 strike-i , paprsky particle kanónu a smršte rakiet SCUD na okolie nukleárnych rakiet a potom som priletel s Chinokom v ktorom bol Burton, Jarmen Kell a dvaja Rangeri a obsadil som rakety. Dávajte si však pozor na čas a nehrajkajte sa s maličkosťami lebo po chvíli sa vám začne odpočítavať čas na odpálenie nukleárnych rakiet.
Keď obsadíte všetky štyri rakety máte vyhrané. Keď ste sa dostali až sem tak vám gratulujem práve ste dohrali kampaň za USA.GLA

( Global Liberation Army )


1. misia : V tejto misii máte dostať generála k lietadlu a pomôcť mu uniknúť. V tejto jednoduchej misii najprv vystrieľajte rangerov pri moste. Potom prejdite cez most ale limuzínu a jeden Quad cannon nechajte hore. Za mostom vás čakajú Humvee džípy, tie zničte. potom smerujte doprava, oproti vám pôjde jeden tank a Humvee. Keď ich zničíte dorazíte až k plošine, zničte ju aj s vojakmi, je však neškodná. Teraz sa dostanete do základne takmer zničenej základne GLA. Zavolajte Quad cannon aj s limuzínou do základne. S motorkami ktoré zostali prejdite cez most až sa dostanete k delám. choďte k nim čo najbližšie aby nemohli dobre strieľať. Keď ich zničíte pošlite limuzínu k letisku. Na základni USA by už nič iné nemalo byť čo by vám mohlo skrížiť cestu. Počas cesty na letisko do limuzíny možno strelí pár vojakov ale to si nevšímajte. Keď to všetko urobíte takto, uvidíte video ako generál odlieta a máte vyhrané.


2. misia : Vašim prvým cieľom je obsadiť Command center GLA na severe. Môj postup bol takýto. Najprv som si opevnil zo všetkých strán základňu. Potom som vyrobil ešte päť radarových vozidiel pretože odhaľujú neviditeľné jednotky aj na diaľku. Potom som si obsadil sklad naľavo od základne. Nakoniec som vyrobil päť Angry mob-ov a vyzbrojil ich kalachmi. Pomaly som postupoval na sever, cestu som si odhaľoval Radarmi, až kým som nedobil základňu. Obsadil som Command Center a vydal som sa vľavo cez most. Zničil som Command Center na ktorý som natrafil a na kopci som dal vynoriť Snake tunel do ktorého som predtým dal Bomb trucky. S Bomb truckmi som potom zaútočil na posledný Command Center zničil ho a tešil som sa na ďalšiu misiu.


3. misia : Dosť zdĺhavá misia. Vaším cieľom je zničiť americkú lietadlovú loď. Začínate na malom ostrovčeku dole vľavo. Najprv dobite Particle cannon ktorý je kúsok naľavo od vás. Keď ho zaistíte zistíte že nemá elektrinu. Takže nahádžte to najlepšie do tunela a vysaďte to na v najblyžšom ostrove kde tunel je hneď na pláži. Postupujte na sever a dobite Kasáreň a Palác s Jarmen Kell-om. Nemíňajte veľa peňazí v kasárňach ale šetrite lebo peniaze ešte budete potrebovať. Pomocou Jarmena vystreľte vodičov tankov pri plote zničte kanón s raketníkom a získajte elektrárne. Keď ich obsadíte ukáže sa vám Var Factory na ľavom hornom ostrove. Obsaďte tanky pri vchode a vojdite do tunela. Teraz by ste už mali mať nabitý Snake tunel tak ho šupnite hore k War factory. Vylezte z tunela a vyrobte si pár tankov. Keď to tam vyhľadíte až po hory vyrobte si zo tri buginky a cez tunel doveďte Jarmen Kella. S buginkami ničte patrioty a bunkre a s Jarmenom vystrieľajte chlapov čo z nich výjdu. Potom vás USA napadne asi s tromi Paladinmi tak buďte pripravený.
Keď sa dobijete až na základňu postavte Supply statch a zarábajte peniaze. S jednou buginkou choďte na pravo úplne ku pobrežiu tak aby ste videli kúsok z ľavého ostrova. Keď budete kúsok vidieť Hoďte tam Snake tunel a vysaďte tanky, aspoň dva Quady, a buginky. Na pechotu môžete zobrať Jarmen Kell-a.
Postupne sa prebíjajte naspodok a dole úplne zničte základňu. Keď to urobíte mali by ste vidieť video Particle Canon Ničí lietadlovú loď a tá sa potápa. To by bolo s tejto misie všetko.


4. misia : Veľmi zaujímavá misia. Vaším hlavným cieľom bude ukradnúť toxický materiál. Najprv sa však dozviete že váš tábor vojakov je rozdelený na 2 tábory. S prvým na čele ktorého je Jarmen Kell sa presuňte na sever kde na vás zaútočí jeden tank a dva Humvee. Tie obsaďte Hijackermi. Potom nastúpte do transportnej lodi a kliknite transportovať. Dostanete sa na druhý ostrov. Jednotky nechajte vystúpiť a transport pošlite späť po zvyšok. Dozviete sa že pláž na ktorej sa nachádzate je zamínovaná a vy potrebujete radarové vozidlo. S druhým táborom sa presuňte na pravo kre obsadíte džípy ktoré tam budú stáť. Potom pošlite troch HiJackerov aby obsadili pohybujúce sa džípy. Pri radarovej stanici obsaďte Radarové vozidlo. Postupne s radarovým vozidlom odhaľujte cestu prvej skupine a tou zároveň ničte všetky sudy. Keď sa dostanete s prvou skupinou po odmínovanej pláži obsaďte tank ktorý budú strážiť dvaja vojaci. Keď už budete mať tank, pošlite ho s dvomi Hijackermi na Tomahavky pri ktorých sú v klietke samovrahovia. Tomahavky nezničte iba obsaďte. Keď to spravíte zničte nimi Patrioty pri moste. Potom pošlite dvoch Hijackerov z druhej skupiny aby obsadili pri moste obidva tanky. Jedného Hijackera z druhej skupiny pošlite do riadiacej centrály vodnej pumpy. Uvidíte ako sa vodná nádrž vyprázdňuje. S Humveem ktorý máte v druhej skupine zničte stíhačky na letisku a potom letisko samotné. S dvomi Hijackermi z prvej skupiny obsaďte dva toxín traktory a vyčistite bunkre ktoré sú povedľa cesty k elektrárňam. S druhou skupinou sa presuňte k elektrárňam a tie zničte. Potom zoberte autobusy na parkovisku nad elektrárňami a môžete obsadiť aj džípy za mostom. Postupne sa prebíjajte až na sever kde uvidíte toxickú továreň. Obsaďte Quad kanóny a porozmiestňujte Svoje jednotky k letisku, k pravej ceste k továrni a k ľavej ceste k továrni. Quady daj k pravej ceste. Posielajte Transportné nákladiaky k letisku. Postupne odolávajte útokom až kým presuniete všetkých 20 toxínov.


5. misia : Posledná a jedna z najľahších misií za GLA. Zo začiatku vám síce nebude do spevu pretože na vás bude útočiť z pravej strany USA ale keď túto maličkú základňu dobijete a to vám nebude dlho trvať tak to bude len prechádzka ružovou záhradou. Ja som túto základňu nezničil ale premenil na svoju. Potom som postavil dve SCUD sila, tri Atómky, a dva Particle kanóny a ako piatu hviezdičku som si vybral Snake tunely a potom som územia USA najprv vyčistil, urobil som tam snake tunely a cez ne som posielal Overlordy a bombardoval Aurorami až kým som nevidel ukončovacie video kampane za GLA.


Čína


1. misia : Vaším hlavným cieľom je zničiť zvyšky GLA armády v americkom tábore. Na pravo od základne si môžete obsadiť výrobňu amerických vojakov a tankov. Potom si vyrobte vojsko, a ničte smerom na sever všetko čo sa hýbe.


2. misia : Vašim cieľom je ubrániť zničenú jadrovú elektráreň a nakoniec zničiť nepriateľa. Na začiatok naplňte bunkre raketníkmi a ku každému dajte Dračí tank, Gatling a Nuke kanón. Nepriateľské jednotky pôjdu zo všetkých strán tak si dávajte veľký pozor na to čo kde máte. Najväčší pozor dajte na techniku. Po desiatich minútach Priletia Helixovia a dovezú aj dva buldozéry. Jeden dajte do helixu s gatlingom a druhý nechajte pri elektrárni. S Helixom v ktorom je buldozér preleťte úplne na sever nad základňu, nič by tam nemalo byť len kopec a potom doprava. Do nepriateľskej základne. Tu buldozér vyložte a Postavte War factory. Vyrobte Batlemastery a základňu zničte. Pri sklade postavte Supply centrum a zarábajte. Ja som základňu úplne nezničil ale väčšinu som premenil a neskôr som postavil SCUD silá. Postupne ničte jednotlivé základne napríklad Miginami a odhaľujte radarové veže až kým nevyhráte.


3. misia : V tejto misii musíte ničiť sochy so symbolom GLA po celom meste a tým ho vyčistiť od nepriateľa. V pravom dolnom rohu vám ubúda z "času" za ktorý musíte zničiť sochy. Za každú zničenú sochu máte nejaký ten čas navyše. V okolí sôch sa nachádzajú neviditeľné odpaľovače rakiet Stinger. Ja som si na začiatok urobil dobrú obranu základne a potom som vyrábal vojsko a posielal do útoku po štyri Battlemastery a dva Gatling tanky. Keď zničíte všetky sochy vyhráte.


4. misia : Jedna z najťažších misií v tejto hre. Vaším úkolom je zničiť skupiny nepriateľa predtým než prejde cez mapu. Ak aj len jeden kúsok techniky prejde misia je neúspešná. Prvý útok bude z ľavej strany kúsok od vašej základne. Ostatné už pôjdu len zo spodku. Odporúčam postaviť letiská a robiť skupinky aspoň po Migov ktoré budete mať nastavené na klávesové skratky ( Pozn. Klávesová skratka sa zadá tak že sa označia jednotky ktoré pod tým číslom chcete mať a potom stlačíte napr. CTRL+1 na číselnej klávesnici nad písmenami ). Odporúčam vyrobiť aj skupinky Helixov tak po šesť v jednej ( 2x Propagačná veža, 4x Gatling ) Helixov neodvolávajte až kým vám nenapíše že je koniec x-tej vlny. Útočných vĺn bolo celkovo šesť ale nie som si istý či to nezáleží od úrovne. Pri posledných dvoch vlnách sa už nedozviete kadiaľ pôjdu. Prvá by mala ísť zo stredu dolnej časti mapy ( medzi kopcami ), a ďaľšiu som si všimol až takmer pri mojej základni. Zopár tankov možno ešte pôjde zo spodku tak to tam strážte stíhačkami. Keď to takto spravíte môžete sa tešiť na poslednú misiu v hre.


5. misia : Podľa môjho názoru je táto misia ľahšia ako predchádzajúca. Hlavným cieľom je zničiť zvyšky GLA armády v jej najsilnejšom mieste. Na začiatku sa poriadne opevnite z ľavej strany, odkiaľ budú prichádzať americké jednotky. Odporúčam striedať kombináciu Bunker s piatimi raketníkmi, Gatling, Nuke kanón a nad hlavami zopár Mig-ov a Helixa s Propagačnou vežou. Najprv postavte Internetové centrum a dajte špionáž aby ste videli Command centrá nepriateľa. Potom môžete postaviť zopár atómových rakiet lebo nepriateľ bude tiež používať superzbrane. Dolnú základňu by ste mali dobyť Helixom s Napalmovými bombami a vystavať tam Supply centrá. Pozor na kanóny ktoré po vás budú páliť. Potom vyrobte zo 20 Overlordov, na každý štvrtý dajte Propagačnú vežu a na ostatné dajte Gatling. Odporúčam využívať všetky upgrady na tanky. S nimi dobyte a vyhlaďte GLA na spodnej strane mapy a potom sa mostom presuňte do USA základne ktorú takisto zničte. V tomto momente by ste mali vydýchnuť a tešiť sa z toho že vás celý svet oslavuje pre ( dočasné ) vyčistenie zeme od GLA.


Posledná možnosť hrania je Skirmish.

Na výber máte okrem klasických troch veľmocí aj ďalších deväť nových. Sú to ale iba na tri časti rozdelené mocnosti ktoré majú svoje výhody ale aj nevýhody. Pri vytváraní hry pribudla aj nová možnosť limitovať superzbrane na jednu pre každého hráča. Taktiež si môžete vybrať výšku vašich prostriedkov. Na výber pribudlo aj zopár nových máp.

USA pribudli tieto novinky: Medzi hviezdami : Leaflet drop a Spectre gunship, obidve za 5 hviezdičiek. V kasárňach nie je nové nič ale vo War factory sú novinky ako :Avenger- džíp používajúci laser na ničenie lietadiel a mín, Sentry Drone odhaľuje skryté jednotky a Microwave Tank silný proti obrane základni. Na letisku nájdeme upgrady : Counter measures a Bunker Busters. V Strategickom centre nájdeme upgrade Chemical Suits - silnejšia ochrana pechoty voči toxínom, Mother of all Bombs - potrebuje povýšenie generála a Supply lines. V menu stavieb pribudla obrana s názvom Fire base- delo s bunkrom. Zobrazenie všetkých jednotiek sa dáva v Command centre funkcia Intelligence.

Číne pribudlo medzi hviezdami Carpet bomb a Frenzy - pridá silu vašim jednotkám na čas podľa počtu hviezd jemu pridelených. Medzi budovami pribudlo Internetové centrum vhodné na špionáž. Môže pojmúť 8 hekerov. Na letisku pribudol Helix. Vo War Factory - Listening Outpost - vozido odhaľujúce skryté jednotky a ECM tank vyraďujúci nepriateľove vozidlá. Nuke kanón môže strieľať neutrónové strely zabíjajúce vodičov ťažkej techniky.

GLA pribudlo pri hviezdach - GPS scrambler a Sneack attack. Nové budovy sú - päť falošných budov ktoré sa dajú kedykoľvek odpáliť alebo zmeniť na ozajstné. Vo War factory sú nové Combat Cycles - motorky ktoré dokážu behať po kopcoch a ešte Battle Bus autobus pre osem vojakov. V kasárňach pribudol sabotér - vyraďuje nepriateľove budovy. Je maskovaný. Ďalej môžete kúpiť rebelom bomby. V paláci upgrade Fortied Structure - pevnejšie budovy a V Black markete pribudlo Worker Shoes. Tunely a Odpaľovače rakiet Stinger môžu byť neviditeľný.

Toto boli tri základné mocnosti. Ďalšie z nich som nevypisoval pretože sa odlišujú len maličkosťami. A to by bolo asi tak všetko. Možno pri ďalšej verzii hry.Ak môžem tak touto cestou by som chcel pozdraviť môjho kamaráta Jána Hanesa s ktorým hrávame túto skvelú hru po sieti.

Ďakujem.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa