Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Airsoft - Specnaz
01 UHC Mp5 SD3 28 bodov
02 TM Beretta M92F Military Model 22 bodov
03 KSC Glock 17 17 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
KSC Glock 17
TM Beretta M92F Military Model
UHC Mp5 SD3
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Tokyo Marui Hk Mk 23 Socom 
Airsoft - Specnaz | Dna 29.9.2003 | Maxij | 23 znamok, priemer 1.65 | 5530 videni | 638 WAP videni

Originálna zbraň: SOCOM je výsledkom súťaže medzi firmami Heckler & Koch a Colt. Súťaž vyhlásilo US Special Operations and COMmand (USSOCOM) a vyhralo ju H&K. Cieľom súťaže bolo vytvoriť útočnú pištoľ, ktorú by mohli používať viaceré americké špeciálne jednotky, pod vedením USSOCOM. Model Mk23 má zásobník na 12 rán kalibru .45. SOCOM je taktiež predajný pre civilné osoby, má však zásobník len na 10 rán a nesie označenie H&K Mark 23 cal .45
Prvý dojem: Moja zbraň mi prišla z akčných športov pekne zabalená. V balíčku som našiel okrem samotnej zbrane aj upchávku hlavne (proti náhodnému výstrelu:-)))))) balíček guličiek ( 0,25 g Marui ) a manuál v mne nepochopiteľnej reči. Manuál bol síce nečitateľný, ale obrázky veľa vysvetľovali najmä pre mladších airsofťákov. Už pred kúpou som vedel, že Socom je najsilnejšia zbraň vo svojej triede (tj. Najsilnejší krátky manuál). Predtým som vlastnil len TM USP a nárast výkonu bol naozaj jednoznačný. Aj keď Socom neobsahuje veľa kovových dielov, jeho váha je dostačujúca. Pokiaľ viem, jediné kovové časti sú hlaveň a dve kovové závažia v zásobníku (vďaka ktorým je zbraň aj perfektne vyvážená). Zbraň síce vyzerá veľmi dobře, ale so skutočnou si ju asi nepomýlite. Je vyrobená zo silného ABS plastu, viac-menej odolného proti poškriabaniu. Socom má tak ako väčšina zbraní firmy Tokyo Marui všetky originálne nápisy (aspoň tak si myslím). Na ľavej strane záveru sa nachádza nápis „HK MK23 USSOCOM Cal. 45“ nasledovaný sériovým číslom. Ďalej má nápisy na vyhadzovacom okienku, rúčke i dolu pod hlavňou (tam sa nachádza sériové číslo)
Výkon: Z internetových zdrojov som sa dozvedel, že Socom má silu okolo 0,45 J, nemal som možnosť to zmerať na chronografe, ale po porovnaní s TM Berettou a TM USP som sa len utvrdil v názore, že sa jedná o skutočne silný manuál. Pri objednávaní som sa obával, že sa Socom bude ťažko natahovať (keďže má takú silu), moje obavy sa ale nevyplnili a natiahnuť Socom je rovnako ľahké ako Berettu alebo USP. Poistka síce nefunguje, ale uvoľňovač záveru pôsobí ako rozborka i poistka. Silu a presnosť som skúšal doma i na Vígľašskom hrade. V období, keď som si kúpil Socoma, bola v našom Tíme len jedna UHC MP5 SD3 a zvyšok boli len CYMA manuály. Socom ich hravo prestrelil a v presnosti je dokonca o niečo lepší ako UHC MP5. Aj keď potom pribudli nejaké manuálne TM Beretty, Socom stále nemal problém ich prestreliť. Aby som nezabudol, do Socoma sa oplatí kupovať 0,25 g BB lebo 0,20 nesú strašne nahor.
Záver: Ak ste airsoftový začiatočník, toto je zbraň pre vás. Jediné, čo môže byť problémom, je jeho veľkosť, ale ak sa vám páčia veľké zbrane, tak nie je o čom uvažovať.


high detail - shot 1 - Klikni a zv�?�� sa high detail - shot 2 - Klikni a zv�?�� sa medium detail - shot 1 - Klikni a zv�?�� sa medium detail - shot 2 - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky