Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Airsoft - Specnaz
01 Tokyo Marui Hk Mk 23 Socom 28 bodov
02 TM Beretta M92F Military Model 22 bodov
03 KSC Glock 17 17 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
KSC Glock 17
TM Beretta M92F Military Model
Tokyo Marui Hk Mk 23 Socom
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
UHC Mp5 SD3 
Airsoft - Specnaz | Dna 29.9.2003 | Maxij | 25 znamok, priemer 1.80 | 2952 videni | 533 WAP videni

Na úvod by som chcel poznamenať, že k manuálnej HK MP5 SD3 od UHC som sa dostal viac menej náhodou, nakoľko som po predaji svojej TM M92F potreboval súrne na jednu akciu gun. V Banskej Bystrici nemali bez BLOW-BACK-ovú STTi M9, ktorú som chcel, a tak mi v tejto cenovej relácii (do 4 000 Sk) pripadala najvodnejšia UHC MP5 SD3.
Začnem krabicou, v ktorej bola MP5-ka zabalená. Na krabici je odfotená MP5-ka s vysunutou pažbou na podklade pripomínajúcom púšť (alebo čo to je). V ľavom hornom rohu sa nachádza logo firmy UHC a v ľavom dolnom rohu je na obrázku military klobúka nápis UA-312, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou označenie zbrane. Ešte sú tam kecy typu „6MM BULETS ONLY, 1:1 SCALE HIGH GRADE AIR SOFT GUN, atď.“ Po otvorení škatule nájdeme v polystyréne MP5-ku so zasunutou pažbou a odmontovaným tlmičom. Pod predpažbím je horizontálne umiestnený zásobník a pod ním tlmič. Napravo od nich je malá kartónová škatuľa so 100ks 0.2g BB od UHC. Po vytiahnutí vás prekvapí celkovo dobré vyváženie zbrane. MP5 je cca 76cm dlhá (s tlmičom a vysunutou pažbou), po zasunutí pažby má cca 61cm a keď zložíte tlmič meria len cca 45cm. Po zložení tlmiča z predpažbia vôbec nevyčnieva hlaveň a celkovo to vyzerá dosť „zvláštne“. Celá zbraň váži zhruba 1.2kg. Telo je vyrobené z ABS plastu a pažba z kovu, čo zabezpečuje pevné držanie zbrane. UHC dosť nesolídne spracovali plasty a skoro na každom dieli vidno, že bol lisovaný. ABS plast u Tokyo Marui je oveľa krajší a pôsobí viac „real“. Ľudia, ktorí nevedia, že sa jedná o airsoftovú zbraň, si môžu niekedy pomyslieť, že je to hračka. Na tele nenájdete žiadne nápisy.
Prejdeme k samotnej streľbe. MP5 od UHC sa naťahuje celkom ľahko a skoro potichu (až na mierne škrípanie napínacej páky). Spúšť nie je ani tvrdá, ani mäkká a stláča sa dobre. Nehrozí, že by ste ju pri silnejšom stlačení zlomili. Prepínač streľby je ešte starého typu a má 3 polohy: S - zaistené, E a F - odistené. Prepína sa strašne ťažko, čo sa časom samé odstráni, nakoľko z neho vypadne gulička, ktorá preskakovala z polohy do polohy. Na prepínač streľby to nemá žiadny vplyv, iba nezacvakne. Samotný výstrel dá zaujímavý a celkom tichý zvuk. Tlmič nemá na zvuk, hlasitosť zbrane žiadny väčší vplyv. Jediný dôvod, prečo má ten tlmič zmysel je, že predĺži hlaveň o 17.5cm, čo sa prejavuje hlavne na sile a dostrele. No prispieva to aj k nepresnosti . Bez tlmiča má MP5-ka (aspoň moja) síce nižší dostrel a rýchlosť strely, no nemá skoro žiadnu odchýlku. Po nasadení tlmiča sa niekedy stane, že BB-čko proste odnesie napravo. V tom prípade lepšie strieľa z ťažšími BB-čkami (Hop-Up má preddefinovaný na O.2g BB), no znižuje sa aj dostrel. Najlepšie lietali pôvodné UHC 0.2g BB, TM 0.2g BB sú zasa stabilnejšie a EXCEL 0.2g BB majú dobrý dostrel. Pri streľbe s EXCEL 0.23g BB niesla celkom slušne, ale krátko. Najväčší problém je s tým, že každá UHC HK MP5 SD3 je iná. V teame sme doteraz mali tri MP5-ky, vrátane mojej. Najpresnejšia a najsilnejšia sa javí Psychova MP5-ka (je pravdepodobne z inej výrobnej série, nakoľko má ústie predpažbia a tlmiča červené a je lepšie odliata:-), ďalej BOSSova MP5-ka, ktorá nebola extra dobrá, resp. Psychova bola o dosť lepšia a nakoniec moja, ktorú zatiaľ neviem posúdiť... Čas ukáže... Čo sa týka mieridiel, sú štandardné HK, alebo SIG. Treba si na ne dosť dlho zvykať. Predné mieridlá nie sú nastaviteľné, dajú sa iba odskrutkovať. Zadné sa dajú dosť dobre nastavovať. Podľa vzdialenosti na ktorú strieľate sa nastavuje otáčaním priezor a pokiaľ vám zbraň zanáša na strany povolením skrutky môžete celé mieridlá posúvať na strany cca 3mm. V prípade, že si na zadné mieridlá nezvyknete, máte dve možnosti: a.) zakúpite si optiku, najlepšie kolimátor, b.) odskrutkujete z mieridiel kruh s priezormi. Mieriť sa dá aj bez neho.
Na záver by som chcel poznamenať, že síce má UHC HK MP5 SD3 dosť malých, ale aj veľkých chybičiek, hlavne vzhľadových, no môj celkový dojem zo zbrane je dobrý. No v každom prípade odporúčam radšej investovať do dlhých manuálov od TM, sú síce drahšie, ale máte istotu, že budú všetky rovnaké a dobré.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky