Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
Star Trek Armada 2
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Pitfall: The Mayan andventure 
Hry | Dna 30.8.2003 | Censored | 5 znamok, priemer 1.00 | 2924 videni | 577 WAP videni

Pitfall je klasická behačka, aké sa za starších čias ešte vyrábali :) Čakajú na vás plošinky, príšerky, plno preskakovania a prehupovania, rôzne predmety a páčky plus nutnosť občas pohnúť rozumom. Príbeh začína tým, že otec nášho hrdinu Harryho (ale nie Pottera) zmizne uprostred mayskej džungle a Harry Jr. sa z toho musí dostať sám.

Príbeh môžme mať kľudne „u prdele“ ide o to trochu sa zabaviť. Ponúka sa nám 14 levelov v rôznych prostrediach (džungľa, kobky, ruiny, bane, lagúna), ktoré sa obmieňajú jednak poradím, a jednak farebne. Nebehačkový level je Balankanche Mine, kde máte tri dráhy, musíte uhýbať prekážkam a občas sa odzadu ešte vyrútia pažraví duchovia. Potom sú tu ešte štyri skryté levely, do ktorých treba nájsť vchod niekde v tých „normálnych“.

Aby sa Harry cez toto všetko dostal musí ovládať také veci ako prehupovanie sa na lianách, jazda na banskom vozíku, rôzne plazenie/skákanie/šplhanie... Na prekonanie rôznych nepríjemností po ceste môže použiť bič, hádzať guličky, bumerang a ešte nejakú extra šlehu. Tá extra šleha pobije všetko čo je na obrazovke jednou ranou, okrem jaguárov, ktoré sú niekedy na konci levelu ako taký strieľačkový boss. To všetko čo Harry Jr. môže pobiť sú prevažne rôzne zvieratá, nejaké tie kostry, zopár divných maníkov, nejaký hmyz... Po ceste sú však aj nejaké pascičky. Ohnivé gule, železné gule, ostne, jamy s bahnom, prepadávajúce sa plošinky...

Veľa predmetov pomôže. Také zastavenie času pre nepriateľov vie potešiť. Ďalej sa potešíte tlčúcim srdiečkam, ktoré dopĺňajú život, novým životom, nejakým zvláštnym papričkám, po ktorých lepšie skáčete a samozrejme dopĺňanie munície. Naháňať sa dá aj za všelijakými pokladmi a zlatými mincami, ktorých hodnota v minciach nabieha v pravom dolnom rohu a za každých 50 Harry dostane jedno pokračovanie naviac, ak si minie všetky životy. Hra nepozná žiadne save/load a každý level by sa musel prejsť na prvý šup, keby tu neboli porozmiestňované malé sošky, ktoré ukazujú smer a kde sa po zabití znovu objavíte.

Hudba tu nezahrá žiadna, budete počuť len zvuky prostredia, vašich nepriateľov, dôsledkov vašich činov... Zvuky sú proste v pohode. Hmmm, ale zvuk dopadajúcej kosti (ktorú hádže kostlivec) mi silne pripomína zvuk z menu GTA London. Takisto ovládanie je jednoduché, treba šípky a ešte štyri ďalšie klávesy. Možno sa to zdá veľa, ale okrem šípok budete najfrekventovanejšie používať len dve klávesy.

Ako taká perlička na záver, Harry ovláda „ťah“, že sa vo výskoku nohou odrazí od steny a saltom vzad sa dostane vyššie ako len výskokom. Na jednom mieste sa pomocou tejto finty dajú získať stratené životy. Aby som bol presný, je to pri poslednej „save soške“ v leveli Copan Temple. A ak by ste náhodou nevedeli, vchod do levelu „2600 level“, čiže toho osembiťáckeho, máte takmer nad hlavou na začiatku levelu Lost city of Copan.

Takže Pitfall je celkom zábavná behačka s pomerne nízkou obtiažnosťou, na svoje roky ešte v prijateľnej grafickej podobe aj pre mladších hráčov, čiže suma sumárum 7/10.


Obrďż˝zok - Klikni a zvďż˝?�� sa Keby nie?o,tá zme? pixelov v?avo je opica. - Klikni a zvďż˝?�� sa život sa kráti - Klikni a zvďż˝?�� sa Budeme priatelia? - Klikni a zvďż˝?�� sa Obrďż˝zok - Klikni a zvďż˝?�� sa Obrďż˝zok - Klikni a zvďż˝?�� sa Zboohom bud, kotlik medeny... - Klikni a zvďż˝?�� sa Kam sa hrabe Tarzan!!! - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky