Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
Šiesty zmysel (repete)
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín 
Filmy a DVD | Dna 13.2.2003 | www.dvdspace.sk | | 5564 videni | 615 WAP videni

TLAČOVÁ SPRÁVA DVD GROUP.CZ
Praha 6. február 2003

Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín

“Zákazníci majú jasno – DVD je ich najobľúbenejší spôsob domácej zábavy“, konštatoval tento krát Emiel N. Petrone, viceprezident Philips Entertainment Group, pretože sa už predalo od zavedenia formátu 1,36 miliardy diskov DVD video. Každý majiteľ DVD prehrávača v USA a Kanade si v priemere za rok 2002 kúpil 15 diskov a celkom sa ich na trhu uplatnilo 685 miliónov, čo je viac než za päť predošlých rokov dohromady. DVD video malo väčší podiel na trhu než kazety VHS a tržby z predaja oboch nosičov vo výške 20,3 miliardy USD viac než dvojnásobne prekonali tržby v kinách – 9,3 miliardy USD. Stali sa hlavným zdrojom príjmov filmových spoločností. V porovnaní s rokom 2001 vzrástli v USA a Kanade minuloročné príjmy z DVD z 6,8 miliárd USD o 71% na 11,6 miliardy USD. Z toho na požičovne pripadá 2,9 miliardy USD a predajne zaistili 8,7 miliárd USD. Medzi najpredávanejšie tituly DVD video sa v roku 2002 zaradili Čierny jastrab zostrelený, Harry Potter a kameň mudrcov, Doba ľadová, Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa a MIIB – Muži v čiernom 2.
V roku 2002 prvý raz zosilnel záujem o disky DVD audio a všetky hudobné spoločnosti sľubujú výrazný nárast nových titulov.
Trh v Európe zažíva podobný nárast záujmu o DVD ako Severná Amerika s ročným až dvojročným odstupom. Najväčší podiel na trhu z Európskych zemí v pomere k počtu obyvateľov drží Veľká Británia, kde má DVD prehrávač už dvadsať päť percent domácností a očakáva sa, že toto číslo v roku 2003 prekoná štyridsať percent. Z hľadiska počtu predaných prístrojov sa na prvé miesto dostalo Nemecko. V piatich najväčších európskych štátoch sa od zavedenia formátu predalo 22 671 000 prehrávačov DVD video a setov domáceho kina z toho v roku 2002 12 648 000. Najväčší podiel majú Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a najmenší Taliansko. Medzi štátmi s menším počtom obyvateľov dominuje Holandsko, Švajčiarsko a Švédsko, menší záujem je naopak v Belgicku a Rakúsku.
Vo Francúzsku sa minulý rok predalo 42 miliónov diskov a v Nemecku 37 miliónov diskov DVD video. Najpredávanejším titulom v roku 2002 vo Francúzsku a Španielsku sa stal Spider-Man, v Nemecku a Španielsku Pán prsteňov – Spoločenstvo prsteňa. Medzi ďalšie najpredávanejšie tituly v týchto krajoch patrí Star Wars: Episode II , Doba ľadová a Lilo a Stitch.
V Poľsku sa v roku 2002 predalo 187 tisíc prístrojov a celkovo 314 tisíc. V Maďarsku si kúpilo DVD prehrávač 93 000 záujemcov o domáce kino a celkový počet prístrojov od zavedenia formátu tak činí 143 000. V pomere k počtu obyvateľov to znamená, že v Českej republike je o DVD menší záujem než v Maďarsku, ale vyšší než v Poľsku. Jedným z podstatných dôvodov bolo rýchlejšie postavenie multiplexov v Budapešti než v Prahe, pretože priaznivci DVD si v nich obľúbili kvalitný zvuk a obraz a namiesto VHS potom preferujú formát DVD video.


PC Space (www.DVDspace.sk, www.PCspace.sk) je priamym partnerom združenia DVDGroup.Cz na Slovensku, preto v prípade, že máte nejaké doplňujúce otázky k správe, alebo k technológii DVD, neváhajte nás kontaktovať. Tlačové správy máme k dispozícii aj v českom jazyku.

Kontakty pre tlač pre Slovensko:

Juraj Redeky, PC/DVD Space, http://www.PCSPACE.sk http://www.DVDSPACE.sk redeky@pcspace.sk


O DVDGroup.Cz: Dne 10. dubna 2001 založila v pražském hotelu Radisson SAS skupina patnácti společností, které se zabývají dovozem, distribucí a výrobou DVD video a DVD audio, Sdružení pro podporu formátu DVD. Sdružení je obdobou DVD Entertainment Group v USA.
Sdružení pro podporu formátu DVD chce v zásadní míře přiblížit veřejnosti nový digitální formát, upozornit na jeho nesporné výhody a přispět k jeho maximálním prosazení na trhu.
Protože jsme první organizací tohoto typu v oblasti střední Evropy, máme v úmyslu podporovat formát DVD i v sousedních zemích.Prevzate od:

Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky