Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
Star Trek Armada 2
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
The Thing 
Hry | Dna 11.2.2003 | Johny | 9 znamok, priemer 1.77 | 6826 videni | 1078 WAP videni

“Beštia dostala priateľov...
Security tím je mŕtvy a ja nemôžem nájsť nič na moju obranu.
Ak niekto číta ghje

sdfegsj jawgbt“

Na polárnej výskumnej stanici niekde v Antarktíde sa začali diať podivné veci, ľudia miznú a v noci počuť strašné zvuky. Všetko má na svedomí vírus, najskôr mimozemského pôvodu. Dokáže napadnúť človeka a vziať na seba akúkoľvek podobu. Každý podozrieva každého, že je nainfikovaný. Ľudia sú nedôverčivý, boja sa, panikária. Vírus zmutuje ľudí na kadejaké príšery, ktoré sa preháňajú po základni a zdá sa, že im nevadí nič okrem ohňa. Výskumná stanica je už prevažne opustená, miestami rozbitá, na chodbách a v miestnostiach sú všade zohavené telá. Vonku je 40 stupňov pod nulou a snehová búrka, cez ktorú je sotva vidno na pár metrov. Čo sa stalo mal vyšetriť vyslaný Alpha Team. Ten sa však nevrátil a tak vy ako veliteľ Beta Teamu – Blake – máte ísť zistiť, čo sa stalo a podať správu. Strašné obludy, na ktoré nie je iné pomenovanie ako proste tá VEC pustošia základňu a okolie.

Tak sa dostávate do hry spolu s 3 vašimi kolegami. Vojak, ktorý Vám pomáha pri strieľaní, inžinier, ktorý vie opraviť kadejaké ovládače a rozvody a medik, ktorý Vás vylieči, keď je treba. Najviac Vás môžu sprevádzať 4 ľudia. Ale väčšinou je 1 alebo 2, pretože ako postupujete, tak Vám kamáratov zabijú alebo oni sami sa premenia na VEC. Existuje krvý test, ktorý vie povedať či ste nakazený alebo nie. V celej hre ich nie je veľmi veľa. Ale používať ich na svojich ľudí nie je veľmi efektívne, lebo niektorí majú určené, kde sa zmenia a nedá sa s tým nič robiť. Raz som urobil test jednému inžinierovi, dopadol OK. A o 15 sekúnd sa premenil na obludu. Je lepšie ich používať len na seba, aby ste posilnili dôveru vašeho tímu. Alebo na vyriešenie konfliktu, ako keď si 2 ľudia mierili na hlavu a nevedeli, kto je nakazený a kto nie. Urobíte test a hneď sa to ukáže. Ale skôr či neskôr sa nakazí asi každý z nich.

Váš tím Vám musí veriť, inak odmietnu poslúchať alebo Vás budú brať ako nepriateľa. Ich dôvera sa dá zistiť v Squad Menu. Dôveru si môžete zíksať, napr. keď im dáte zbran a náboje alebo keď Vás budú vidieť ako bojujete s vecou. Dôvera sa dá získať aj tak, že si urobíte krvný test, oni uvidia, že ste OK a hneď sú na vašej strane. Ak ich však trafíte alebo budete len pri boji pozorvať, tak na to zareagujú. Môže sa stať, že sa z nich stanú vaši nepriatelia. Reagujú na všetko, majú vlastné pocity, náladu, reakcie na situácie do ktorých sa dostanú. Majú vlastný názor, ktorý sem-tam aj povedia. Komentujú situáciu, najčastejšie: This mission is bullshit. ;o) Ďalší ukazateľ je strach, ten má tiež niekoľko fáz. Najprv len také vydesenie, potom kúsok väčšie a potom náhodná streľba a panika, všade vidia nepriateľov. Skrčia sa a krútia hlavou. V miestnosti, kde je vymaľované krvou a všade sú zohavené telá alebo skôr už len ich časti budú mať slabšie povahy vašich priateľov problémy. Začnú sa viac báť, prípadne im príde zle. Na takéto veci je tu adrenalínová injekcia alebo ich stačí jednoducho odviesť preč. Niekedy ich treba priam vytlačiť. Na vás to pôsobí tak, ako sa ponoríte do hry. Niekedy aj kamera zaberie zohavené telo tak, aby sa vás to pokúsilo trochu nastrašiť. Alebo v prvých leveloch kamera ukáže, že za vami alebo za rohom je potvora. Tá tam zo začiatku nie je, ale potom neskôr už keď kamera ukáže, že niečo ide, tak to skutočne ide.
Rôzne spôsoby na získanie dôvery a zniženie stresu a strachu je možné nájsť v Field Manual, akási poľná príručka pre situácie do akej ste sa dostali.

Hra je robená v Direct3D8 a je naozaj pekn urobená. Na mojom PC, Duron 750Mhz, Geforce2MX som si mohol kľudne dovoliť plné detaily. Miestnosti sú väčšinou pochmúrne a tmavé, niekedy je možné opravením nejakej rozvodnej skrinky zapáliť, niekedy si treba svietiť. Každá miestnosť je ale veľmi pekne urobená. Najmä tie prvé levely, napr. v jedálni to vyzeralo pekne, všetko zariadenie, na stole telo, prevrátené stoly, rozbitý automat na nápoje. Hra veľmi používa svetlá, v miestnosti je napr. rozbitý počítač, ktorý horí alebo dymí. Kontakty rozbitej skrinky hádžu iskry, ktoré potom z časti osvetlujú miestnosť. Keď inžinier opraví elektriku, tak sa zapália niektoré svetlá. Väčšinou postupne, aby to vyzeralo efektnejšie. Je z toho dojem, ako pri zapaľovaní neónovej lampy. Najprv preblikne a až potom sa zapáli. Polárnych búrkach sa môžete orientovať a asi by ste aj mali podľa takých svietiacich stĺpikov. Okrem svetiel sú tam pravdaže aj tiene, ktoré má všetko žívé, čo tam je.

Atmosféra je pochmúrna, hru dopĺňajú zvuky príšer a atmosferická hudba. Za každým roho číha nejaká. Je tam plno infarktových situácií a hra pripomína Half-life. Napr. brain sucker z Halfu má svoju obdobu aj tu. Je to taký malý krab s 4 alebo 6 nohami a ako telo má iba nejakú zmutovanú hlavu. Keď to skočí len tak z tmy, tak to vie pekne vystrašiť. Väčšie príšery majú aj tretiu ruku na hrudi, čo je tiež obdoba z Halfu.

Malé VECI stačí iba zastreliť. Väčšinou sú ta tie malé kraby alebo niečo ako škorpióny. Na väčšie potvory je potreba použiť aj viac druhov zbraní. Najčastejšie je dostrieľať to nejakou brokovnicou alebo MP5 a potom to treba upáliť. Oheň je jediné, čo VEC zastaví. Arsenál zbraní je celkom široký, je tu pištoľ, MP5, brokovnica, sniperka, granátomet, paralizér, viac druhov granátov – normálny, extrémne výbušný, horľavy, omračujúci. Sem-tam si môžete pomôcť aj obrannými mechanizmami, ktoré sú v niektorých miestnostiach.

Niektoré dvere sú zamknuté, treba nájsť spôsob ako ich otvoriť ich ovoriť, niekedy je to kľúč, niekedy heslo. Tie sú napr. niekde napísané, alebo sú v počítači. V počítači nájdete rôzne správy ohľadom vírusu, nejaké jeho analýzy a výsledky alebo iba urývky z denníku výskumníkov, ktorý tam robili. Môžete používať kamery a tak si prezrieť obsah miestnosti skôr ako do nej vkročíte. Alebo ak ovládate nejakú obrannú kameru, ktorá okrem toho, že prenáša obraz má na sebe aj guľomet, tak môžete pomôcť svojím kolegom, ktorých tam pošlete. V jednom leveli to budete musieť urobiť, lebo tam je senzor na Vašu DNA.

Postupne počas hrania idete po rôznych stopách a prejdete kus cesty. Hľadáte Alpha Team a nejakých ľudí. Odohrá sa menšia zápletka, zradí Vás Whitely, ktorý zastrelí človeka, ktorého ste zachraňovali. Vezmú Vám všetky zbrane a musíte ujsť. Naháňate Whitelyho, on sám sa potom premení na riadne veľku potvoru, ktorá pripomína nejaký kvietok, lebo je hore tak rozkvitnutý ako sedmikráska. ;o) Okrem potvor Vám potom znepríjemňujú cestou aj Whitelyho ľudia, ktorí sú akási tretia strana bojujúca proti ostatným dvom.

The Thing je kombinácia 1st a 3rd person. V 3rd person sa hýbete a presúvate hore dole. Nemôžete skákať, aspoň som nepriešiel na to ako. 1st person je určený na strieľanie. Vidíte klasický krížik a môžete už presne rozhodnúť o cieli. V 3rd person je zameriavania automatické a stačí len držať gombík, keď vidíte, že nepriateľ je zameraný. Vo 1st person sa nedá hýbať, čo sa mi veľmi nepáčilo. Najmä keď som plameňometom škvaril nejakú potvoru a ona sa rozbehla proti mne. Musel som prestať strieľať, prejsť do 3rd person a cúvnuť. A keď strieľate plameňometom v 3rd person, tak si strieľate pre nohy. Tým zapálite zem, ktorá chvíľu horí a VEC sa cez takúto ohnivú stenu bojí chodiť. Tým sa dä od tela držať kopa nepriateľov. Tento systém som uplatňoval najmä v opustenej stanici s rozbitými oknami, kde dovnútra začalo skákať niekoľko desiatok tých malých potvor. Okná strážili moji kamaráti z tímu a ja som do dverí sem-tam pustil dávku z plameňometu. Pred dverami čakalo asi vždy 10 príšer na odstrelenie.

Zbraní je väčšinou dosť, ale niekdy som pociťoval nedostatok munície, treba šetriť, kde sa dá. Rovnako aj s lekárničkami. Pozor stačí dávať na Medika, ten už ostatných vylieči.

Hru nie je možné uložiť, kde sa Vám zachce, ale len keď nájdete magnetofón a keď má prúd. Potom ho môžete použiť a objaví sa save menu.

Levelov je 21, ak rátame všetky aj s introm a outrom. Na disku zaberá 331 MB, kto by chcel hudbu alebo zvuky, tak tie sú v pak súboroch, ktoré sú len premenované zipy, takže nie je problém. Všetko vo formáte OGG, textúry vo formáte DDS a PNG. Modely sú vo formáte MSH,SKN a AN, čo sú nejaké špeciálne formáty od ARTWORKS. Hra existuje aj pre Playstation a našiel som na nete aj hinty pre XBOX, takže by mala byť aj verzia pre XBOX.

A takto to vyzerá:


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora