Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Medal of Honor Allied Assault 
Hry | Dna 7.8.2002 | Johny | 61 znamok, priemer 2.62 | 13107 videni | 1134 WAP videni


alebo skrátene MOHAA. Je to 3D akčná hra v prvej osobe z čias druhej svetovej vojny. Vy ako tajný agent spojencov bojujete proti nepriateľom, ktorí sú pravdaže nemci alebo ich spojenci. Je to naozaj dobrá vojenská akčná hra, a najmä je realistická. Všetky zbrane sú autentické a nebehajú tam žiadne vymyslené potvory...

Hra sa začína videom o tvorcoch, EA GAMES a 2015, ale hneď potom už prichádza intro o hre, kde sa prelína pohľad na Vašu uniformu s vyznamenaniami, rôznymi akciami a pohľadom na vodné transporty, ktoré vezú množstvo vojakov na pláž. Pravdaže ide o vylodenie spojencov. Intro je to naozaj pekné, dalo by sa povedať, že pár nápadov okukali s vojaka Rayena. Ako strieľajú delá, vojaci si prikrčujú hlavy, niektorí sa obzerajú, jednému je zle. Človek by sa na to pozeral aj 2 hodiny, ale po chvíľke sa intro skončí.

Tí, ktorí sú zvedavý alebo nemajú veľa skúseností s akčnými hrami, tí nech si dajú aj tréning, ale až tak veľa tam toho nie je. Akurát uvidíte niektoré zbrane, ktoré sa v hre vyskytnú.

Vaša prvá misia je ísť zachrániť nejakého chlapíka. Idete v prestrojení v nákladnych autách, ale niečo sa pokazí a ste odhalený a z tichej misie sa stane hlučná misia. Nie ste však sám, pomáha Vám pár vojakov. Ale hneď sa ukáže, že kto je medzi vami ELITA, lebo ak si na nich nedáte pozor, tak ich hneď postrieľajú.
Na začiatku som spomínal, že hra je realistická. Nie je tomu celkom tak. Z vášho pohľadu je hra realistická, lebo keď niekoho trafíte do hlavy, ihneď ľahne. Ale keď trafia Vás, tak Vám to uberie trošku života. Ale je to takto dobre, pretože, keby ste boli mŕtvy po jednej rane asi by Vás to prestalo baviť hrať. Bolo by to ako hrať Counter-Strike proti stovkám ľudí. Aj keď presnosť je v tejto hre veľmi dôležitá. V prvých misiách máte pušku, taká typická Ryaenovka, zásobník na 8 nábojov bez možnosti prebiť, keď vystrieľate zásobník, tak to urobí CINK a odletí. Z touto puškou, ktorá sa volá M1 GARAND stačí trafiť 1 ranu do hlavy a už sa môžete len pozerať, ako nepriateľovi cinkne náboj o helmu, on spadne na zem a helma kúsok ďalej od neho. Ale nie je to zlé ani keď ho trafíte inde. Ak ho len postrelíte, tak môže začať kričať a jojkať, prípadne padne na kolená a bude sa ešte chvíľu pred smrťou trápiť. Treba však dať pozor, pretože niektorí sú lýhajú úmyselne, aby boli nenápadnejší a mohli lepšie strieľať.

Inteligencia počítača je v tejto hre dobrá, ale nepriatelia sú aj dosť presní a niektorí najmä ostrozrakí. Schovávajú sa za rohmi a potom vystrčia len pušku a strieľajú. Niektorí strieľajú aj keď Vás nevidia, napr. 1 vojak bol v miestnosti schovaný za stolom a len tak tam čupel a sem-tam naslepo strieľal. Keď im hodíte granát, tak začnú robiť paniku a utekať, to je ideálna šanca všetkých postrieľať. Prípadne, ak ste v úzkej uličke, tak je možné, že sa nepriatelia postrieľajú aj omylom. Jednoducho, niekto sa im pripletie do rany a tak zastrelia aj vlastného.

Hra často mení prostredia a vy plníte rôzne misie. Potom ako zachránite toho chlapíka sa trošku potulujete to základni a ukladáte bomby na tanky a ničíte autá. Trochu si zastrieľate a chlapík, čo ste ho zachránili vás vezie autom na letisko, cestou si výdatne zastrieľate z guľometu, ktorý je na aute a má neobmedzené množstvo nábojov, zničíte pár lietadiel a pokračujete smerom ku nejakému majáku, ale ešte pred tým sa musíte dostať cez nepriateľský podzemný bunker. Potom idete na nejakú misiu opäť do nepriateľského tábora a vašim cieľom je ukradnúť tajné materiály. Má Vám pomôcť jeden chlapík, ktorí otvorí bránu, ale keď som to hral ja, tak ho zastrelili. To vôbec nevadilo. V tejto misii sa prvý krát stretnete so snehom a aj so psami. Máte sniperku a aj ju využijete, pretože je to tam samý sniper. Všetci oblečení v bielom a vyvalení v snehu. Dostanete sa dnu, ukradnete, čo treba a potom vás čaká zničenie nejakého prototypu a ponorky. V tejto misii ste prezlečený za nepriateľského vojaka a máte falošné papiere. Všetko je v poriadku až kým nevytiahnete zbraň alebo vás niekto odhalí. Odhaliť Vás môže len nejaký vyšší dôstojník. Ale nemyslite si, že to bude len prechádzka, keď zničíte prototyp nejakého zariadenia, tak po vás začnú strieľať vedci, ale to sa dá prežiť. Vždy platí, že kto vás nevidel strieľať ten je kamarát.
Potom idete do ponorky, tam umiestnite nálože a ponorku zničíte, čím si pohneváte celú základňu a musíte sa z tade prestrieľať von. Potom utekáte preč zo základne, len strieľate a strieľate... a je aj do koho.

Vždy po prejdení misie máte možnosť vidieť, ako ste ju absolvovali, akú máte presnosť, koľko krát ste vystrelili, aká je vaša obľúbená zbraň, koľko percent ste trafili do hlavy, do ruky, do nohy... – také zaujímavé štatistiky.

Nato, že ste boli na samých tajných operáciách Vás čaká teraz úloha, ktorá nevyzerá, ako niečo pre človeka vášho formátu. A síce prichádza misia, ktorú netrpezlivo čakal každý, vylodenie v normandii. Je 6. jún, 1944, pláž Omaha. Vy sa veziete s vašimi spolubojovníkmi v transporte, môžete vidieť viacero transportov. O chvíľku zaznie streľba, jeden transport zasiahnu, ale v ňom ste neboli vy. Vzduchom letia telá a transport je zničený. Prídete ku pobrežiu, píšťalka a už to začalo. Na pláži sú miesta, kde sa môžete schovať pred paľbou z guľometov. Postupne sa musíte prepracovať až ku vášmu veliteľovi vpredu a doniesť mu nejaké trubky. A potom preniknete do nepriateľských opevnení, kde všetkých vystrieľate. V hre sa sem-tam vyskytne aj Medic, ktorý Vás dolieči. Liečiť sa môžete lekárničkami, ktoré niekedy nájdete.

Ďalšia misia je už jedna z tých ťažších, lebo je tu mnoho porastov a sniperami sa to len tak hemží. Ale nie len sniperi sú sniperi. Niekedy aj normálny vojak s puškou je veľmi presný. Najprv obraňujete taký dom a potom idete ničiť Flack kanóny. Tu sú už otvorené bojové polia a máte aj pár ľudí na pomoc. Nepriatelia sú však veľmi dobre poschovávaný a niekedy aj padnete do pasce, lebo sú všade okolo Vás.

Misia, ktorá nasleduje je niekde v dedinke, ktorá je obsadená nepriateľmi a je ďaleko za vojnovou zónou. Zachránite pilota a odvediete ho do kostola, kde je tajný vchod ku vášmu kontaktu. Potom by ste mali byť veľmi nenápadný, ale mne sa to nikdy nepodarilo, lebo tí vojaci sú veľmi ostrozrakí, takže som ich postrieľal a mal som pokoj. Táto misia sa odohráva na železnici, kde uložíte bombu a prepnete výhybku. Potom Vás odvezú do jednej základne, ktorá je priam preplnená vojakmi a keď sa zapne alarm, tak je tam veľmi husto. Alarm sa dá našťastie vypnúť a vojaci potom prestanú chodiť. Keď ukradnete, čo treba dostanete sa na misiu do mestečka, ktoré je takmer celé v ruinách. Je to mestečko sniperov, ktorí sú ukrytí takmer všade. Najhorší sú takí, ktorí sú za nejakým porastom, vy ho nevidíte, ale on vie, že tam ste. Na obrazovke je len pár pixelov. Musíte si stále dávať pozor a vždy si kryť chrbát, či náhodou nie je niekde na budove za vami. Niektorí sú aj takí, že necampujú stále na tom istom mieste, ale len sem-tam vykuknú. Nájdete tankový tím, ktorí musíte chrániť. A oni všade lezú a vy sa nemôžete sústrediť na strieľanie, lebo ich musíte vždy zaháňať späť. Cieľom tejto misie je ukradnúť tank. Stretnete sa tu aj s takými kúskami, ako napríklad, že Nemec vyskočí zo skrine. Inak sú všade možne, na balkónoch, na komíne.

Keď ukradnete tank, tak sa na ňom môžete voziť a strieľať. Cestou zničíte aj pár iných tankov. Potom z neho vystúpite a musíte ísť robiť cestu cez jeden most. Letecky zavoláte podporu pre Váš tank a potom odchádzate na inú misiu.

Jej názov alebo cieľ je návrat do pevnosti Schmerzen. Po nemecky to znamená bolesť. Ocitnete sa sám uprostred zasneženého lesa. Musíte tu zničiť pár flack kanónov a postrieľať pár nemcov. Inak zbadať nemca skôr, ako začne strieľať vôbec nie je také ľahké, pretože ako som spomínal sú ostrozrakí. A keď je ten istý aj ostrozrakí aj presní a navyše sedí za guľometom, tak to je zlá kombinácia. Ale aj napriek tomu sa niekedy dostanete za nich, alebo ste tak, že vás nevidia a vy ich vidíte len trošku. Je tu aj zopár menších pevností. Tu som skoro chytil infarkt, keď sa len tak zakrádam a idem okolo okienka a odtiaľ na mňa chlapík spustil s guľometom. Vtedy som sa pozeral akurát inde. Vždy keď Vás trafia, tak Vám to zdvihne mušku kúsok vyššie, takže keď ste pod paľbou tak sa veľmi ťažko mieri.
Po prejdení 2 misíí v lese sa dostanete na nejakú základňu, ktorú musíte infiltrovať. Nie je veľmi strážená, aspoň spočiatku, dostať sa dnu je ľahké, stačí eliminovať asi 4 strážcov. Dnu ukradnete uniformu, ešte zastrelíte pár strážcov a už ste zase ako jeden z nich. Odporúčam postrieľať všetkých, pretože keď sa budete vracať už nebudú s vami kamaráti. Idete ukradnúť nejaký nový typ zbrane a zničiť tie, čo im tam ostali.
Ďalšia misia sa odohráva v takom malom mestečku, kde sa nesmiete prezradiť. Cieľ je zničiť nejakú rádio stanicu. Keď sa Vám to podarí, tak utekáte cez park na stanicu, kde sa trošku budete uhýbať pred svetlami reflektorov strážnych veží.
Opäť zmena prostredia a idete na misiu, kde máte oslobodiť nejakých väzňov alebo nejako pomôcť svojim jednotkám. Najprv musíte postrieľať všetkých sniperov a potom vystrieľať všetko živé v továrni. Potom sa už dostanete priamo do pevnosti Schmerzen, kde sa aj odohrajú záverečné boje. Táto továreň alebo pevnosť slúži na výrobu plynu a vy ju máte zničiť. Všade sú úzke uličky a vojaci sem-tam vystrčia pušku a strieľajú. Niekedy je najlepšie riešiť to granátom, ktorých je v týchto priestoroch dosť. Musíte si zohnať plynovú masku a potom beháte aj s plynovou maskou na hlave, vidno to aj na obrazovke. Aj počuť Vaše dýchanie. Keď tam umiestnite bombu, máte asi 35 sekúnd na premiestnenie k výťahu a odtiaľ utekáte stále hore na povrch, sem-tam stretnete splašených nemcov, ktorí však nie sú natoľko mimo, aby nestrieľali. Nakoniec sa dostanete takmer vonku, musíte ísť až ku vchodu, lebo za vami to všetko vybuchne. Je lepšie ostať vo vchode, kým sa neotvorí vlak, lebo všade hore sú sniperi. Vlak sa otvorí, vy nasadnete, všetko vybuchuje a tu sa hra končí.

Počas všetkých misií máte možnosť získať rôzne vyznamenania, napr. ak udržíte veľa vašich kamarátov nažive alebo ak sa ukážete ako skvelý zabijak nepriateľov, za záchranu niekoho, za statočnosť a tak ďalej.

Vždy pred misiou máte zopár fotiek a pokec o tom, čo bude na misii, ale viac sa asi dočítate pri loadovaní misie. Ku Vášmu cieľu Vás vždy vedie taký malý kompas, ktorý vidíte vľavo hore. A tá malá bodka ukazuje smer ku cieľu. Vpravo hore býva vybavenie, kde môžete mať ďalekohľad, nejaké výbušniny, nemecké papiere.

Zbrane
Sú dve pištole, jedna s tlmičom, druhá bez neho, tá s tlmičom sa hodí na tiché misie. Potom je tu sniperka, Thompson ako rýchlopalnejšia zbraň, nemci majú k nej ekvivalent, ktorý však viacej myká muškou pri strieľaní. Ďalej je tu STG 44, čo je asi to najväčšie rýchlopalné, čo tu je. Pravdaže pri strieľaní trafíte do cieľa asi tak prvé dve rany, ostatné už ide kade tade... Potom máte granáty a niekedy aj bazooku. Zbraní tu nie je až tak veľa ako v RTCW, ale vystačíte si aj s týmito.

Jediná vec, ktorá mi na hre chýbala bolo snáď to, že neurobili niečo ako záverečnú štatistiku, kde by vyhodnotili presnosť, zbrane a všetko ostatné počas celého hrania hry. Ako vidíte misíí je naozaj dosť, takže na chvíľku Vám táto hra vydrží. Tým aktívnejším hráčom vydrží asi tak 2 dni a tým menej aktívnejším aj dlhšie. Všetkým však prajem dobrú mušku a ostrý zrak. ;o)


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky