Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 Bulanci 93 bodov
08 Neighbours from Hell 2 90 bodov
09 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
10 Carmagedon 72 bodov
11 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
12 Need for Speed - Porche 67 bodov
13 Call of Duty 65 bodov
14 BomberMan 62 bodov
15 Jurassic Park: Operation Genesis 52 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
GTA III 
Hry | Dna 2.7.2002 | Johny | 150 znamok, priemer 2.71 | 7237 videni | 636 WAP videni

Alebo tiež Grand theft auto 3 je tretím pokračovaním série GTA. Táto hra sa objavila na svete pred pár rokmi a zaujala najmä svojim originálnym námetom, pretože takýto štýl hry snáď existoval len v hlave autorov. Pre tých, ktorý GTA nikdy nevideli skúsim v krátkosti povedať o čo tam ide: rýchle autá, akcia, mafia a nejaké fušky pre mafiu, vždy za nejakú finančnú odmenu.

Gta 3 je hra spracovaná do úžasných detailov, čo sa pravdaže určite odrazí aj na tom, ako Vám táto hra pobeží na Vašich počítačoch. V ReadME súbore od Gta 3 som našiel minimálne a odporúčané konfigurácie pre túto hru.

Minimum Hardware Requirements

450 MHz Intel Pentium III or AMD Athlon processor
96 MB of RAM
4 speed CD / DVD drive
700 MB of free hard disk space
16 MB video card with DirectX 8.1 compatible drivers
DirectX 8.1 compatible sound card
Keyboard
Mouse

Recommended Hardware Requirements
700(+) MHz Intel Pentium III or AMD Athlon processor
128(+) MB of RAM
8 speed CD / DVD drive
700 MB of free hard disk space
32(+) MB DirectX 8.1 hardware video card
DirectX 8.1 compatible sound card with surround sound
Gamepad (USB or Joystick Port)
Keyboard
Mouse


Ja osobne mám 750 Durona v Abit doske (200Mhz) a geforce 2 MX, na tomto počítači som tú hru aj hral, ale po prvom spustení som pochopil, že max. detaily si asi dovoliť nemôžem a tak po kope optimalizovania a tweakovania som z toho ako tak spravil hrateľnú hru.
Hra GTA prekonala zaujímavý vývoj, úplne prvej stačil procesor s dvojcifernou frekvenciou, Gta 2 už lepšie chodilo na procesore s trojcifernou frekvenciou a pre GTA 3 by som odporučil aj procesor s štvorcifernou frekvenciou. Som zvedavý na GTA 4 ;o).

Hra je preto taká náročná na hardware, pretože okrem kopy detailov, ktoré tam sú je celá hra prerobená do 3D sveta. Je to ako Max Payne, ktorý ma k dispozícii celé mesto a vie šoférovať auto. Každá budova je spracovaná do detailu, pekne obalená textúrami, na zemi sa váľajú noviny, ktoré sa hýbu, keď zafúka vietor, keď príde noc zapnú sa svetlá na aute, zapnú sa aj pouličné lampy, niekedy je aj hmla. Po ulici sa prechádzajú ľudia, ktorí na Vás reagujú. Môžete do nich vraziť, keď bežíte, niekedy Vám nadajú, niekedy padnú na zem, ak majú zlú náladu môžu Vás napadnúť a pustiť sa s Vami do bitky.

Do bitky sa zapletú aj ľudia navzájom. Napríklad 2 ženy, ktoré vyzerali ako prostitútky začali mlátiť chlapíka, ktorý vyzeral ako ich pasák. Keď niekoho na ulici len tak zastrelíte, okamžite sa strhne panika, ľudia utekajú pred streľbou. Ak je nablízku polícia, tak Vás začne naháňať. Keď je po streľbe, tak sa ľudia osmelia a idú sa pozrieť, čo sa stalo. Obzerajú mŕtvolku a debatujú. Príde sanitka, ktorá tiež cestou veľmi neberie ohľad a stane sa, že zrazí aj niekoho ďalšieho alebo vrazí do iného auta. Niekedy prídu aj policajti a obkreslia obete, ktoré ležali na ceste. Ak máte dostatočne silnú zbraň, môže sa vám podariť aj odstreliť nejakú končatinu. Ale pozor na gangy, lebo, keď si začnete s jedným, tak ostatný prídu na pomoc.

Aj možnosti riadenia auta sa trošku zlepšili. Autá sa nádherne ničia. Ak sa napríklad rozbehnete priamo na lampu, tak ju najprv zdemolujete, poohýnate a niekedy aj úplne vydrapíte zo zeme, tá vám zdemoluje auto na mieste, kde ste ju zachytili. Ak zrazíte chodca, alebo ak naberiete iné auto, tak si môžete pokrčiť kapotu, začne sa otvárať kufor, nakoniec odletí a môžete vidieť motor, praskne vám predné sklo, alebo aj všetky. Ak trafíte niečo dverami, tak sa kadejako prehnú alebo sa otvoria. Stačí nájsť nejakú lampu, cúvnuť a šup a dvere sú preč.

V aute pribudla možnosť pustiť si jedno z možných rádii, takže každý by si tam mohol nájsť štýl hudby, ktorí sa mu páči. Napríklad, keď ukradnete auto nejakému boháčovi, tak má v aute naladenú nejakú klasiku, ak ukradnete auto nejakému černochovi z podsvetia, tak má pustený nejaký rap. Pri autách treba dávať pozor na to, aby ste ich neprevrátili, pretože hneď začnú horieť a potom vybuchnú. Veľmi sa mi páči, že autá nevybuchnú hneď, ako im udelíte dostatočne veľký damage. Ale najprv začnú horieť a máte ešte šancu zastať a vyliezť z auta. A zachránite si život. Ale, pri veľkom damage už auto vybuchne okamžite, napríklad pri bazooke, alebo keď len tak idete a zrazu nejaký chlapík strelí do auta brokovnicou. V momente som explodoval. Alebo keď zrazíte hydrant, tak z neho strieka voda.

Váš príbeh sa začína tak, že Vás zatknú pri krádeži v banke, Vaša priateľka Vás zradila a máte si odsedieť 10 rokov, ale vďaka náhode, že pri Vašom prevoze do basy sedíte v aute spolu a nejakým mafiánom, ktorého oslobodia, máte možnosť ujsť. A aj ujdete a tu sa už objaví prvá práca pre rôzne skupiny gangstrov. Najprv sú to taký drobní šéfovia, neskôr už aj nejaký väčší šéf alebo Yakuza. Príbeh sa odohráva v meste Liberty City. Mesto má viac ostrovov na ktoré sa dostanete loďou. Pri každej misii pomáha radar, ktorý Vám ukazuje vždy smer, kde sa máte dostať.

Na výber je niekoľko kamier, ktoré môžete používať. Pre strieľanie je najlepší pohľad „Max Payne“ pretože môžete lepšie zamieriť a tiež vidíte ďalej ako pri pohľade z vrchu. Strieľanie je však trestné a preto, keď príde polícia utekajte. Na obrazovke máte možnosť vidieť indikátor, ktorý Vám ukáže, ako veľmi ste pre políciu žiadaný. Keď je tam jedna hviezdička, stačí sa chvíľku povoziť v aute a polícia stratí záujem.

Pri 1 hviezdičke majú snahu Vás zatknúť. Pri dvoch hviezdičkách začínajú po Vás strieľať, 2 hviezdičky sú väčšinou za vraždu policajta. Pri 4 hviezdičkách už po Vás ide kopa policajtov a vrtuľník, ktorý tiež strieľa. Ale aj ten sa dá zostreliť ;o). Pri 5 hviezdičkách je to už FBI. 4 chlapci, ktorí vystúpia z čierneho auta a strieľajú po Vás z nejakej rýchlopalnej zbrane, Uzi alebo nejaké SMG. Pozor najmä, keď ste na otvorených priestoroch a nemáte auto, pokúsia sa Vás zraziť. Môžete sa zahrať na toreádora a preskočiť auto, ktoré sa na Vás rúti. Auto FBI sa preskočiť dá. 6 hviezdičiek je už maximum a vtedy prichádza Armáda. Zbraní je asi 8 alebo 10 druhov. Novinkou je sniperka, kde môžete zoomovať a strieľať na diaľku. Potom je tu ešte baseballka, ktorá je dosť efektívna a na jednu ranu zloží každého na zem, a ten skôr ako sa stihne postaviť dostane ďaľšiu ranu na zemi a je po ňom. A potom sú to ešte klasické zbrane, ako pištol, Uzi, potom silnejšie kalibre ako M16, nejaká bazooka, zápalné fľaše a granáty.

Misia, ktorá sa vám nepodarí ostáva a môžete ju opakovať do kedy len chcete. Alebo skôr do kedy ju neprejdete. Nič také ako definitívna smrť neexistuje, keď Vás zabijú, zastrelia, vybuchnete v aute, alebo sa utopíte, tak sa dostanete do nemocnice, kde Vás za menší poplatok vyliečia a vezmú zbrane. Ak vás chytia policajti, tak Vás dajú ku najbližšej policajnej stanici a tiež Vám vezmú zbrane. Tie sa však dajú kúpiť v obchode. Takisto ostali niektoré veci z gta 2 a gta 1 ako prestriekanie auta alebo bomba do auta.

Spôsobov ako zarobiť peniaze je fakt veľa. Prvý spôsob je ľahky, stačí keď niekoho na ulici ukopete alebo ho stlčiete baseballkou, alebo ho zastrelíte, alebo upálite. Keď je po ňom, tak vypadnú z neho peniaze. Niektorí ľudia nosia pri sebe viacej, iný menej. Môžete riadiť taxík a voziť ľudí, alebo sanitku a voziť pacientov do nemocnice. V policajnom aute môžete chytať zločincov, alebo v tanku likvidovať nebezpečných ľudí. Ale najviac peňazí je za úlohy pre mafiu.

Je to dobrá hra aj keď si chcete zahrať nejaké misie, alebo len tak sa odreagovať a pozerať sa aké piruety robia ľudia na vašej kapote.

Na záver pridávam link na stránku, kde je kopa tipov, ako si u seba GTA zrýchliť, mne to pomohlo a GTA mi beží asi tak 2 krát lepšie.
http://www.magenheimer.com/gta3help/optim.htm
a pre menej poctivých sú tu aj nejaké cheaty na PS a PC.

PS
Clear Weather
L1, L2, R1, R2, R2, R1, L2, Triangle
Foggy Weather
L1, L2, R1, R2, R2, R1, L2, X
Cloudy Weather
L1, L2, R1, R2, R2, R1, L2, Square
Rainy Weather
L1, L2, R1, R2, R2, R1, L2, Circle
Faster Time
Circle, Circle, Circle, Square, Square, Square, Square, Square, L1, Triangle, Circle, Triangle
Wear Any Outfit
Right, Down, Left, Up, L1, L2, Up, Left, Down, Right
All Weapons
R2, R2, L1, R2, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
Full Health
R2, R2, L1, R1, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
Full Armor
R2, R2, L1, L2, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
More money
R2, R2, L1, L1, Left, Down, Right, Up, Left, Down, Right, Up
Improve Car Handling
R1, L1, R2, L1, Left, R1, R1, Triangle
Lower Wanted Level
R2, R2, L1, R2, Up, Down, Up, Down, Up, Down
Higher Wanted Level
R2, R2, L1, R2, Left, Right, Left, Right, Left, Right
Tank
Circle, Circle, Circle, Circle, Circle, Circle, R1, L2, L1, Triangle, Circle, Triangle
Peds Fight Each Other
Down, Up, Left, Up, X, R1, R2, L2, L1
Peds All Hate You
Down, Up, Left, Up, X, R1, R2, L1, L2
Crazy Peds
R2, R1, Triangle, X, L2, L1, Up, Down
Low Gravity
Right, R2, Circle, R1, L2, Down, L1, R1
More Gore
Square, L1, Circle, Down, L1, R1, Triangle, Right, L1, X
Blow Up All Cars
L2, R2, L1, R1, L2, R2, Triangle, Square, Circle, Triangle, L2, L1

PC Cheats

Clear Weather
SKINCANCERFORME
Foggy Weather
PEASOUP
Cloudy Weather
ILIKESCOTLAND
Rainy Weather
ILOVESCOTLAND
Faster Time
MADWEATHER
Wear Any Outfit
ILIKEDRESSINGUP
All Weapons
GUNSGUNSGUNS
Full Health
GESUNDHEIT
Full Armor
TURTOISE
More money
IFIWEREARICHMAN
Improve Car Handling
CORNERSLIKEMAD
Lower Wanted Level
NOPOLICEPLEASE
Higher Wanted Level
MOREPOLICEPLEASE
Tank
GIVEUSATANK
Peds Fight Each Other
ITSALLGOINGMAAAD
Peds All Hate You
NOBODYLIKESME
Crazy Peds
WEAPONSFORALL
Low Gravity
CHITTYCITTYBB
More Gore
NASTYLIMBSCHEAT
Blow Up All Cars
BANGBANGBANG


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora
Podobne clanky