Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Internet
01 www.doodie.com 15 bodov
02 HELL.sk :: tHe dARkESt plACe 2 body
03 www.staznosti.sk 1 body
04 www.agent.sk 1 body
05 Star Wars: Talker 1 body
06 www.goo.sk 0 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
HELL.sk :: tHe dARkESt plACe
Star Wars: Talker
www.agent.sk
www.doodie.com
www.goo.sk
www.staznosti.sk
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
www.naj.sk 
Internet | Dna 25.2.2002 | Edmond Kme? | 4 znamky, priemer 2.75 | 8050 videni | 1291 WAP videni

Takže toto vzniklo ako reakcia na článok Vyhladávače. JaMi ho tam zaradil medzi vyhladávače s čím ja nesúhlasím. Naj.sk ja rátač prístup na stránky. Tie prístupy ráta pomocou neviditeľného gifu o veľkosti 1x1 pixel. Čiže na stránke nie je vidieť a popri tom sa ani dlho nenaťahuje. Také gifko má okolo 50 bytov. I tie najpomalšie modemy by dokázali natiahnuť aspoň 20 takýchto obrázkov za sekundu v praxi.

S tým obrázkom to funguje na princípe, že na server http://www.naj.sk príde požiadavka o tento gif zároveň aj s vaším IDčkom (to je také číslo ako napríklad rodné číslo). Server spracuje túto požiadavku, zapíše odkoho prišla táto požiadavka a z akej stránky. Napríklad keď načítame MACHER On-Line: Po prvé príde tá požiadavka na server. Potom server pošle gifko a zapíše prístup stránke (napríklad index.htm) a potom zistý odkoho bola táto požiadavka. V prípade, že si tam dáte aj script môžete mať informácie aj odkiaľ presne sa na vašu stránku dostal. Celkom dobré, nie?To však nie je všetko. Na www.naj.sk si môžete pozerať aj tieto prístupy aj v rôznych grafoch, rôzne tabuľky, odkiaľ prišli, atď. Dá sa aj nastaviť, aby vám tieto štatistyky každý deň zasielali. Potom po dlhšom čase nájdete na disku 200 zipiek, ktoré vám prišli za každý deň:)

JaMi písal, že je vyhľadávač. Už viem ako to myslel. Chcel poukázať na to, že si tam môžete nájsť rôzne stránky podľa kategórii. Výpis so všetkými stránkami s jedno až dvojvetvovými popismi. Neviem, ale ak sa nemýlim toto vzniklo ako bočná záležitosť k rátaniu prístupov, ale dá sa to použiť aj ako vyhladávač.

Proti http://www.naj.sk nemám vôbec nič. Som s nimi veľmi spokojný a môžem ich len odporúčať. Dokonca zvládli aj moje vlastné hodnotenie dizajnu a rýchlosti naťahovania.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora