Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
07 formYk 9 bodov
08 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
09 Offline Explorer 7 bodov
10 Sensiva 7 bodov
11 SideKICK 6 bodov
12 SETI@Home 6 bodov
13 Karol ++ 6 bodov
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
WindowBlinds 1.2 
Programy | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 13 znamok, priemer 4.23 | 8474 videni | 1162 WAP videni

O WindowBlinds sa už písalo veľa a ja som práve preto tento program program ignoroval. Veď načo mi bude nejaká blbosť čo mi zmení len Windows a zožerie kopu systémových prostriedkov, však? Nuž ale časy sa menia a ja som nakoniec ten WindowBlinds vyskúšal vo verzii 1.2.

Ihneď pri inštalácii to po mne s niečim vybaflo a ja som mechanicky radšej súhlasil ako keby som sa mal s tým kašlať:-) Nakoniec mi to ukradlo z disku nejaké 3 MB, ale to som tam pridal najprv 30 rôznych skinov a potom som to zredukoval na päť. Takže ten údaj berte s rezervou. Mimochodom inštalačné exečko má približne 1,5 MB čo znamená, že stiahnuť ho po internete nie je žiadny problém.

WindowBlinds si pridá aj iconku (?!) do panelu (tam ako je aj klávesnica, zvuky, ...). Ja to osobne nemám veľmi rád, ale keď som skúšak kopu skinov, tak som sa tomu aj celkom potešil, pretože to bolo aspoň pekne po ruke a nemuseli ste stále behať cez start/programy/atď.

Nakoniec som si vybral, už spomínaných, päť skinov a trošku som sa poobzeral čo to robí a podobne. Prvé, čo ma potešilo, bolo to, že niektoré skiny mali aj niektoré veci, ktoré Windows štandartne nemá. Napríklad pod Linuxom máme aj možmosť minimalizovať okno bez toho, žeby sme ho minimalizovali ako sme zvyknutý na Windows. Teda, že ho zminimalizujeme tak, že sa okno vlastne zasunie do svojej lišty. Neviem či to píšem dostatočne zrozumiteľne, ale ak neviete čo myslím, tak sa opýtajte nejakého kamoša čo používa Linux. On už bude vedieť o čom točím a prípadne vám to aj ukáže;-) Ďalej je tam ešte aj ďalšia funcia, ktorú už duplovite neviem nazvať. Ak je zaškrknutá, tak aj počas prepínania medzi oknami je zaškrnuté okno stále viditeľné. Ak to odškrknete naspäť, tak to okno sa bude správať ako v klasickom Windowse. Ako vidím, tak vás zase odkážem na linuxových známych:-) Ono sa to naozaj tažko vysvetluje...

Nastáva aj jedna otázka: "Prečo by sme mali vlastne ten WindowBlinds používať?". Nuž neviem. Ja som to tiež veľmi nebral ako pozitívnu vec, ale keď si to raz nainštalujete a nájdete si ten skin čo vám aj bude vyhovovať, tak to určite tak skoro nevymažete. Ono to má aj svoje výhody ako pridanie niektorých vecí, ktoré Windows nemá.



Napríklad ja som si veľmi obľúbil skin s názvom Elegant 2000 od Visual EffeX. Má už všetky spomínané veci a aj vyzerá celkom prijateľne (čiže pekne...). Mne strašne pripomína kríženca medzi Linuxom, Macom a Windowsom (:-().

Teraz práve uvažujem, že prečo som si tak ten WindowBlinds obľúbil. Bude to asi preto, lebo už mi za tých takmer 6 rokov ten Windows vzhľad leze na nervy (teda ak uvažujeme o sérií Win 9X). Microsoft totiž nikdy nedal nejakú zmenu a to už po čase omrzí. Navyše keď príde niekto známy, tak to celkom efektívne vyzerá. Dokonca som mal aj niekedy pocit, že je to Linux, ale hneď ako to zamrzlo som sa z toho sna zobudil.

WindowBlinds má však aj svoje negatívne stránky. Napríklad ak nemáte dostatočne výkonný stroj, tak to dosť spomaluje celé okná. Presný strop vám však presne neviem povedať, pretože som to skúšal na 486 120 MHz, 32 MB RAM a Thunderbird 800 MHz 256 MB RAM čo sú dosť výkonnostne rozdielne konfigurácie. Na tej 486 išiel Windows celkom prijateľne, ale hneď ako ste tam dali WindowBlinds, tak to bolo ak simulácia internetu. Teda hrozné. A zase na tej osemstovke to človek ani nepostrehol nebyť predĺženia štartu Windowsu o stotinku.

Ďalší zádrhel som našiel pri kombinácii IrfanView a WindowBlinds. Ak viete Irfan má veľkosť okna podľa veľkosti obrázku. Takže ak je obrázok 400 x 400 tak je aj veľký Irfan + jeho nástrojová lišta. Lenže pri otváraný menších obrázkov sa WindowBlinds a Irfan nejako nezhodli. Malé obrázky nebolo totiž vôbec vidieť čo ma dosť naštvalo a tak som skončil pri tom, že irfan používam na väčšie veci a ADCSee na krpaté, ale asi to skončí tým, že vyhodín WindowBlinds:-(

Poslednou a asi najväčšou nevýhodou je to, že je to shareware. Teda sa zaň platí. Ak chcete iba WindowBlinds a nič viac, tak vás to bude stát 19$ a nejaké drobné. Ak však budete chcieť všetko, tak sa prepravte na mastných tamker 50$. Nuž neviem či sa to oplatí...


WindowBlinds 1.2: Takto môže vyzera? Windows po aplikovaní skinu z WindowBlinds 1.2. (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora