Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 formYk 9 bodov
07 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
08 Offline Explorer 7 bodov
09 Sensiva 7 bodov
10 SideKICK 6 bodov
11 SETI@Home 6 bodov
12 Karol ++ 6 bodov
13 WindowBlinds 1.2 4 body
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Virtual Drive 2000 5.0 
Programy | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 28 znamok, priemer 3.67 | 18035 videni | 1351 WAP videni

Ako som prednedávnom pátral po programe, ktorý pekne zaeviduje vaše cd, tak som aj trochu zleniviel a začal som sa pozerať po programčeku, ktorý vám vaše cd uloží na disk. Ja viem, že sa to dá jednoducho len prekopírovať, ale ja som už strašne lenivá bytosť a tak som chcel niečo čo to pekne urobí za mňa a ešte to aj skomprimuje. A ešte niečo som od toho chcel. Niektoré novšie cd sú už chránené na lepšej úrovni, takže ak ich aj prekopírujete a použijete známy FakeCD alebo jednoduché .bat kde je subst, tak vám to nezoberie a máte smolu. Nuž bol som zvedavý aj ako si s týmto poradí hľadaný program.

Dlho som ani nemusel pátrať a našiel som programček, ktorý vraj toto všetko ponúka. Volalo sa to Virtual Drive 2000. Dlho som nerozmýšlal a stiahol som si ho. Nebol vôbec veľký. Rozbalený ma niečo okolo 1,7 MB. Hneď ako som ho nainštaloval, tak som sa najprv pozrel o čo ide - teda akú mám jeho verziu (5.0), aké operačné systémy podporuje (všetky Windows vrátane NT) a či nie je náhodou freeware (čo bohužial nie je).

Potom som sa ho rozhodol trochu preskúšal. Vložil som prvé cd čo bolo po ruke (myslím, že Chip...) a dal som vytvoriť vcd file. Po nejakých 10 minútach to bolo hotové a ja som už mohol cucať data z disku bez dvdromky. Toto však bol iba maličký začiatok. Chip CD totiž nemajú žiadnu ochranu a sú veľmi jednoduché (až na počet súborov:-). Vymazal som si vcd file (a uvolnil "pár" mega) a išiel som vyskúšať niečo zložitejšie. Pohľad mi padol na cd Z, ktoré viem, že sa nedá obalamutiť nejakým FakeCD alebo substom, pretože práve ešte v starých dobrých časoch som ho hrával a odišla mi moja cdrom. Vtedy som skúšal všetko možné, aby som ho mohol hrať a nič (samozrejme okrem cracku:-). Nuž som teraz dal vytvoriť vcd file a hneď som to vyskúšal. Prvú misiu som prešiel za pár minút (starý veterán:) a čakal som na hlášku, že nemám originálne cd (čo je blbosť...). A ono nič. Veselo som hral ďalej Z z disku.


Pre začiatok som bol celkom spokojný, ale nedalo mi to a tak som skúšal ďalšie cd. Orogináliek bolo dosť a získal som 89,5 percentnú úspešnosť čo vôbec nie je zlé. Neúspešné boli hlavne úplne nové tituly a ešte cd ako Commandos, ktoré ukazuje veľkosť niekoľko GB (čo však mohlo byť spôsobené aj malým voľným priestorom na mojom disku).

Takže s jeho funkčnosťou som bol celkovo spokojný. Teraz ma skôr zaujíma zložitosť (prípadne jednoduchosť) a výsledný komfort. Virtual Drive je veľmi jednoduchý programček, ktorý slúži len za účelom ukladania cdčiek na disk. Je veľmi prostý na ovládanie a popri tom tam ponúka všetko potrebné. Pri vytvorení kópie cd (teda vcd file) sa vám zobrazí vytvorená kópia cd vo forme ikonky (podľa vaše nastavenia) vo Virtual Driveri 2000. Ak chcete nahrané cd používať tak tento file ako keby vložíte do dvdromky a už s ním pracujete ako s obyčajným dvd. Lenže okrem svojej fyzickej mechaniky máte aj teraz jednu virtuálnu, takže sa vám aj posunú písmená v abecede. Keď máte nahraté nejaké cd, tak už potom všade s ním pracujete ako s normálnym cd len s tým rozdielom, že sú data na pevnom diksu.

Celkom ma aj potešila možnosť kompresie pri ukladaní cd do jediného vcd súboru. Ak má totiž cd, ktoré takto ukladáte množstvo súborov, tak potom pri kompresii získate aspoň desatinu z objemu cd (takže 650 MB = cca 65 MB). Avšak pri cd, ktoré majú iba pár súborov (ako Diablo II), tak to nie je veľmi racionálne používať. Veľa miesta nezískate a navyše to viac zaťaží procesor. Keď som takto uvažoval tak ma napadlo, že pri menších cd ak sa zapne kompresia, tak sa na veľkosť 650 MB zmestia aj dva softwarové výrobky. K tomu sa ešte pribalí tento Virtual Drive 2000 a je po pirátoch (teda ako crackerov).

Prvé čo ma napadlo, keď som si zrovnal všetky informácie bolo, že crackeri majú konkurenciu (viď podnadpis). Po nejakom čase som to však zavrhol, pretože niektoré programy sú o dosť zložitejšie a tam Virtual Drive 2000 má nula bodov. Tam nastupujú hlavne oni. Ja som však úplne nepochopil, že prečo potom všetci bojujú proti crackerom keď vlastne existujú takéto programy. Skôr by mali bojovať proti tomuto typu softwaru ako proti ním. Lenže ono je to všetko len otázka práva (ako s Napsterom).

Nuž Virtual Drive 2000 je veľmi zaujímavý program, ktorý si určite vyslúži pre seba nejakú pozornosť. Otázne je však či bude mať k tomu možnosť, pretože podľa mňa s určitými ľuďmi porušuje autorský zákon (... a nezabudnite to opripomienkovať, že mne sa to hovorí keď dostávam originálny software na recenzie... :-)

EDO

PS: Skoro som na to zabudol. Virtual Drive 2000 dokáže robiť tieto veci aj z audio cd.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora