Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
07 formYk 9 bodov
08 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
09 Offline Explorer 7 bodov
10 Sensiva 7 bodov
11 SideKICK 6 bodov
12 SETI@Home 6 bodov
13 Karol ++ 6 bodov
14 WindowBlinds 1.2 4 body
15 Sysinternals 3 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
Creadion 2.12
DirectX New Features
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
HyperSnapDX 3.55 
Programy | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 5 znamok, priemer 5.00 | 7154 videni | 1186 WAP videni

HyperSnapDX vo verzii 3.55 je už dosť starý, ale povedzme si na rovinu, že vlastne aj stačí, takže som sa rozhodol nezaťažovať sa s novšou verziou. Dokonca aj používam túto starú verziu, pretože nemám žiaden dôvod ju meniť. Obrázky tipuje na všetko čo potrebujem a to je všetko čo od toho požadujem. Nuž preto verzia 3.55 a nie novšia.

Ako už vyplýva s predchádzajúceho odstavca ide o takzaný típač obrázkov. To znamená, že ak chcete z nejakého softwaru obrázok, tak stačí si ho len spustiť (teda ten software) a potom, keď budete mať čo ste chceli, tak stlačíte skratku. Napríklad to môže byť Ctrl+F alebo Sroll Lock. V podstate je vám takýto típač zbytočný, ale hneď ako sa stretnete s hrou, ktorá využíva Glide alebo OpenGL, tak ste pekne mimo, pretože típanie pomocou Print Screen z Windowsu to akosi neberie alebo vám dá len zmeť pixelov. Vtedy ostáva len nájsť nejaký program čo to zvládne a už len veselo savevovať obrázky na disk.

A presne toto HyperSnapDX zvláda. Pekne si nastavíte čo chcete resp. ako sa majú obrázky ukladať na disk, v čom sa majú ukladať a podobne. Potom už stačí mačkať típanie a po hodine hrania zistiť, že sa vám niekde stratil jeden GB:-) Nuž, aby sa vám toto nestalo dá sa nastaviť típanie pekne rovno do jpg a zapnúť si kompresiu. Alebo ak preferujete kvalitu tak napríklad do bitmapy. Toto všetko čo som vám doteraz napísal pohodovo zvládnete aj ručne, ale uznajme, že to nie je až taký komfort.

Ale nesmieme zabudnúť na problém okolo típania DVD, OpenGL, Glide a tak ďalej. Na takéto veci je väčšina pomôcok krátka a práve vtedy nastupuje HyperSnapDX. V možnostiach nastavíte aj možnosť tipovania obrázkov cez takéto rozhrania a už pekne-krásne fičíte. Žiadne problémy a všetko máte. Ešte vám to aj upraví ako to potrebujete.

Ďalšou peknou vecou je to, že ak potrebujete len obrázok otvoreného okna, tak ste ho predtým tipovali a potom ručne orezali. S HyperSnapom to nehrozí. Jediný rozdiel je v tom, že použijete skratku len na tipovanie okien. Mňa to dosť potešilo, pretože keď som doteraz tipoval obrázky na shareware, tak som to potom orezával a takto som si to zjednodušil.

Potom ďalšou príjemnou vecou je, že si môžete nastaviť automatické tipovanie obrázkov napríklad každých 100 sekúnd. Niekedy to celkom poteší.

Lenže, aby som len nechválil, musím povedať, že ako každý shareware má aj svoje nevýhody. Nenarážam tentoraz na registračný poplatok, ale na také nechutné obmedzenie - v každom hornom rohu si neregistrovaná verzia pridáva také malé okienko, že to bolo urobené pomocou HyperSnapu. Mňa osobne to teda strašne dožralo. A preto to tam aj autor dal, aby vás to dožralo a aby ste si to potom zaregistrovali...Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora