Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Advanced Disk Catalog 15 bodov
04 Pohľad na Python 14 bodov
05 DirectX New Features 13 bodov
06 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
07 formYk 9 bodov
08 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
09 Offline Explorer 7 bodov
10 Sensiva 7 bodov
11 SideKICK 6 bodov
12 SETI@Home 6 bodov
13 Karol ++ 6 bodov
14 WindowBlinds 1.2 4 body
15 Sysinternals 3 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Advanced Disk Catalog
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Creadion 2.12 
Programy | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 2 znamky, priemer 3.00 | 6994 videni | 1186 WAP videni

Pravdu povediac nestáva sa mi často, že ma sám autor upozorní na svoj program. Ak sa občas nejaký autor ozve, tak obvykle sa mu nepáči, že mu niečo na jeho "naj" programe skritizujem. A práve preto som bol dosť dlho na pochybách či mám Creadion zrecenzovať. Predsa nejaké chybičky má a je to "náš" program a tak som nechcel plnou kritikou sklamať autora, ale musím byť predsa objektívny a tak som ho zrecenzoval taký aký je.

Creadion 2.12 je vraj prvý slovenský prehrávač (neviem či prvý, ale aspoň to tak autor tvrdí a ja nemám dôvod mu neveriť:-), ktorý okrem štandartných funkcií ma aj niečo naviac (diskutabilné...). Takto je charakterizovaný Creadion na svojej domácej stránke kde sa dá samotný program stiahnuť a zároveň tu nájdete aj rôzne skiny. Mňa hlavne potešilo to, že creadion je veľmi malý (v zipku okolo 350 KB) a aj to, že má iba jeden súbor (teda ak nerátam skiny navyše a readme:-). Predsa nie som taký odporca "rozdrobených" programov ako mike, ale vždy uvítam keď to mám všetko pekne v jednom exečku.

Ako som spomínal môžete si tu aj stiahnuť rôzne skiny a aj vám to veľmi odporúčam. Creadion je totiž vo svojom defaultnom prevedený dosť neprehľadný (ovládacie prvky) a navyše sa mi strašne nepáči. Pôsobí totiž dosť "paintbrushovo". Neviem či viete presne čo myslím, ale vyzerá to tak ako keď zoberiete akýkoľvek skin a potom to narýchlo upravíte už v spomínamom paintbrush. Preto mojou prvou reakciou po nainštalovaní som si k nemu dal aj skin a hneď sa mi s ním lepšie robilo a mal som z neho lepší pocit.

Keď sa dostávam k skinom, tak niektoré sú naozaj podarené čo však kompenzuje absolútna ošidnosť ostatných. Ďalej mi aj trochu vadilo to, že som si nemohol dať všetky skiny do jedného adresára, pretože majú rovnaké názvy (čo ale dáva výhodu zmeny skinu prekopírovaním...). Ja by som si to predstavoval tak, že si do jedného adresára nahádžem všetky skiny a potom už len podľa nálady zmením defaultny (tak nejako ako to má WindowBlinds).

Dosť aj divne pôsobí to, že máte nejaký cool skin a potom začnete robiť v nejakom otrasnom menus... Toto by som trochu dopracoval. Inak ako už spomínam menus, tak sa k nim bežnou cestou nedostanete. Teda dostanete, ale Creadion má takú posuvnú lištu pod ktorov je vstup do menu, zavretie a minimalizovnie. Myslím, že je to celkom šikovný nápad, pretože to tak pri prehrávaní zaberá aj menej miesta. Navyše ak naozaj potrebujete každý pixel a chcete mať aspoň základné funkcie, tak sa dá Creadion minimalizovať na miniprehrávač - taktiež celkom užitočné vec.

Samozrejme definovanie poradia prehrávania a podobne je samozrejmosťou a ako aj viacjazyková podpora (teda okrem nášho jazyka ešte angličtina, ale myslím, že sa čoskoro zmení, pretože tých pár slovíčok dokáže preložiť každý.). Čo sa týka ovládanie tak je celkom pohodlné až na pár drobností. Dobré je však to, že autor nezabudol na také veci ako skratky, ktoré sa nozaj vždy zídu.

Creadion síce nemá nejako bohaté nastavenia, ale tie čo má sú užitočné. Trošku ma však dorazilo to, že autor tam dal také veci ako identifikátor a spôsob (logaritmicky). Nechcem nikomu nič hovoriť, ale keď pozerám, že všetci sa snažia robiť všetko pre amerikánov (nič v zlom a je to tak), tak všetko strašne zjednodušujú. A tu sa vyskytujú veci, ktorým bežný používateľ neporozumie, tak... no nič. Túto tému radšej nechajme tak ako je (ale som rád, že to tam dal tak ako to tam dal:).

Celkom ma prekvapila podpora viacerých mechaník. Ja osobne mám dve (DVD + CD) a často mám problémy pri definovaní machaniky. Pri creadione som však žiadne trable nemal. Kladne aj hodnotím podporu Windows 95/98/00 a NT.

Pomaly sa aj blížime k záveru a ja musím konštatovať, že na začiatok ide o naozaj celkom podarený programček. Má síce aj svoje zápory (jednoznačne vzhľad), ale inak som bol s ním celkom spokojný. Očakávam však, že sa to zlepší a pribudnú nové funkcie. Potom môžem s čistým svedomím povedať, že creadion odporúčam (nie, žeby som ho teraz neodporúča, ale počkal by som si na novú verziu;-). A ešte niečo (to najlepšie). Creadion je freeware...

EDO

PS: Aby ste ma neukrižovali - http://www.geocities.com/creadion


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora