Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Programy
01 MilkShape 3D 17 bodov
02 Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0 17 bodov
03 Pohľad na Python 14 bodov
04 DirectX New Features 13 bodov
05 Virtual Drive 2000 5.0 11 bodov
06 formYk 9 bodov
07 Programmer's Wizard 2.1.5 8 bodov
08 Offline Explorer 7 bodov
09 Sensiva 7 bodov
10 SideKICK 6 bodov
11 SETI@Home 6 bodov
12 Karol ++ 6 bodov
13 WindowBlinds 1.2 4 body
14 Sysinternals 3 body
15 Pakovače 2 body
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Creadion 2.12
DirectX New Features
HyperSnapDX 3.55
Karol ++
MilkShape 3D
Nokia Mobil Internet Toolkit 3.0
Offline Explorer
Pakovače
Pohľad na Python
Programmer's Wizard 2.1.5
SETI@Home
Sensiva
SideKICK
Sysinternals
Virtual Drive 2000 5.0
WindowBlinds 1.2
formYk
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Advanced Disk Catalog 
Programy | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 24 znamok, priemer 3.29 | 9050 videni | 1195 WAP videni

Nuž občas sa aj stáva, že na niektoré dobré veci nenarazím ja, ale niekto iný. Napríklad sa to aj stalo pri Advanced Disk Catalog, ktorý objavil mike. Často sa ma ľudia pýtali či nemám alebo nepoznám nejaký soft, ktorý zmapuje cedečko a pekne nám podá informácie čo je na ňom. Ja som také nejaké veci poznal, ale bol to taký shit, že to vôbec nestálo za pozornosť. Nuž a keď mi mike, celý natešený, ukazoval Advanced Disk Catolog, tak som si ho samozrejme chcel aj zobrať. Bohužial som na to zabudol a tak mi ho mike potom doniesol (čo som bol veľmi rád).

Hneď som ho potom aj nainštaloval. Zobralo mi to mizerných 1,5 MB, takže som nechápal ako to mikeovi môže zaberať 12 MB, ale po chvíľke mi to došlo. Ono si to totiž vytvorí vlastný katalóg a v tomto katalógu sú uložené všetky informácie o cedečkách. Čiže čím ich viac máte v katalógu tým viac mega to zaberá, ale keď si na to zvyknete, určite oželiete pár mega a máte všetko po ruke. Má to svoje výhody aj nevýhody ako všetko na svete...

Najviac asi poteší vyhľadávanie. Vlastne aj preto používam tento soft, pretože zoradí, triedy a vyhľadáva veci na cd (čkach). Potrebujete nejaký shareware a neviete v ktorej kope cd ho hľadať? Nuž stačí len spustiť Advanced Disk Catalog a je to (...hrozné:-) Chválim nejaký soft ako v reklame:).

V podstate funguje ADC (Advanced Disk Catalog) ako prieskumník. Uloží si obsah cd na disk do catalógu a potom už môžete mať to uložené cd stále po ruke. Ak potrebujete napríklad MACHERa a neviete na ktorom Chipe bol, stačí si ho len dať vyhľadať a hneď to už viete. Podobne sa dá nájsť úplne všetko. A keď chcete niečo, ale neviete čo, jednoducho si môžete popozerať všetky cd a vybrať si.

Dalšou veľmi užitočnou vecou je aj funkcia reports. Teda môžete si vygenerovať kompletný zoznam všetkých catalógov. Ale pozor na vec. Pri takých 20 cd to vygeneruje file o veľkosti cca 17 MB a to v txt! Takže treba to generovanie trošku upraviť. Ideálne je, podľa môjho názoru, dať generovanie len adresárov bez súborov. Potom je to celkom prijateľné a dá sa to omnoho lepšie vytlačiť. Keď to je na papieri, tak s tým môžete pracovať aj bez kataógu (a samozrejme pár A4 nezaberá žiadne MB na disku:), ale hneď ako príde nové cd treba to nejako aktualizovať. Celkom dobré je ak si vytlačíte zoznamy podľa rokov. Napríklad si vytvoríte catalóg v ktorom budú iba Chip cd za rok 1999 a to si potom aj vytlačíte. Je to jednuduchšie a navyše sa vyrieši jeden problém okolo papierov a aktualizácie. Potom už stačí držať na disku len posledný ročník (čo je omnoho výhodnejšie ako keby ste tam mali všetko).

ADC dokáže aj vyhľadávať podľa určitých kritérií. Môžete hľadať podľa dátumu, veľkosti, categórie alebo aj podľa iných vecí. Záleží len čiste na vás čo si vyberiete. Hľadá to v podstate v tvare *vašezadanie*. Takže ak dáte vyhľadať len písmeno a, tak to nájde takmer všetko (čo je samozrejmé). Nuž treba si aj dávať pozor na to čo hľadáte. Napríklad ak chcete nájsť WinRAR, tak je lepšie zadať win ako rar, pretože ak dáte rar, tak to nájde aj všetky archívy čo je potom dosť veľa súborov. Vlastne vám to ani nemusím vysvetlovať. Veď to všetko viete:-)

Advanced Disk Catalog patrí určite medzi tie programy čo stoja za pozornosť. Pomocou neho už netreba zdĺhavo hľadať medzi kopou cedečok. Nakoľko je však shareware, tak si pýta 20 dolárikov za používanie, takže sa už len vy musíte rozhodnúť či to budete robiť ručne alebo s pomocou takéhoto programu.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora