Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Arcatera 
Hry | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 1 znamka, priemer 5.00 | 4669 videni | 1149 WAP videni

Arcatera. Tak ako vidíte mám na určité hry smolu. Ak ste čítali Dogs of War, tak už viete o čom hovorím. WIN mi raz veľmi dávno dal Arcateru s tým, že nemá dosť miesta na disku, a preto nech sa na to mrknem. Tak OK a ostalo to mne. Ako, čo sa týka inštalácie, tak to naozaj niečo zaberie. 1800 MB, resp. 1,8 GB :) Síce sa dá dať aj menšia inštalácia, ale stále prehadzovať tie tri cédečka sa nikomu nechce. To k úvodu.

Z Arcatery som si ešte niečo pamätal z veľmi dávnych čias. Vtedy to malo byť určené na nejakú inú platformu, ale potom to nakoniec dali aj na PC. Ďalej som už o tom nič nepočul. A teraz pred pár mesiacmi sa ukázali ďalšie informácie a nejaké obrázky a potom aj hra. Ja som si Arcateru zobral náhodou veľmi rád. Mám totiž v celkom v láske RPG a adventúry a toto je niečo ako mix medzi oboma typmi.

Po zhliadnutí intra som bol strašne šťastný, že som si práve ja zobral Arcateru. Keď niekto spraví také perfektné intro a pracuje na tom viac ako 10 rokov, tak zbytok musí byť minimálne nadpriemerný. Nuž, ale toto všetko mi prebehlo hlavou a tešil som sa na hru. Lenže to, čo som potom zbadal... no fuj. Jednoducho sa mi to k tomu vôbec nehodilo. Ono je to síce pekná renderovaná grafika v 800 na 600, ale je to hrozné. Ako nie až tak tá grafika (keď sa nehýbete, tak to nejako ujde), ale pohyb. Ak sa so svojim hrdinom čo len pohnete, tak sa to všetko zmení na simuláciu internetu... Začne sa to hrozne pohybovať (mám nutkanie tam napísať, že to seká, ale na 600 MHz? (resp. teraz už na 800:-)). Teda okolo "pohybu" sa to roztrasie v zmeť sa pohybujúcich pixelov. Ak neviete o čom hovorím, tak si nainštalujte nejakú hru so statickým pozadím na 486-tku a potom pochopíte. Jednoducho hrozná animácia postáv a vecí.

Ako mne ani nevadí otrasná grafika. To je pre mňa až druhoradé. Najviac si cením samotnú hrateľnosť a tá je naozaj zaujímavá. Príbeh má taký poloklasický. Zachránte hento, zistite tamto a hurá za svojou kráskou. Vašou prvou úlohou je zistiť informácie o jednom nekalom kulte. To znamená kecanie, kecanie a nosenie vecí jednotlivým osobám výmenou za informácie. Lenže hneď tu narazíte na prvý problém. Celé mesto si žije vlastným životom, takže osoba čo bola pred chvíľkou tam, tak je už teraz hentam. To by ani nebolo najhoršie. Lenže všetci sú si úplne podobný a potom si ich hľadajte. Čiastotne tomuto bugetu (čomu?! shu) pomáha denník. V ňom máte niečo ako históriu pátrania, na koľko ste z danej úlohy hotový, svoje informácie a podobné prkotinky.

Po získaní všetkých informáciach o kulte Dark Brotherhood máte za úlohu odhaliť spiknutie na princa a o lúpeži jeho žezla. Poslednou úlohou je potom zistiť súvislosť medzi kultom, spiknutím a ako s tým všetkým súvisí zločinec Rog. Všetky tieto veci zistíte, ako som už hovoril, kecaním. Všetky dialógy sú perfektne nahovorené a málokedy som videl také vynikajúce spracovanie. Väčšinou tento aspekt ani veľmi nevnímate, ale túto kvalitu jednoducho nemôžete prehliadnuť. Niektoré zvuky boli až tak dobre spracované, že som sa občas zasekol a rozmýšlal či to bolo z hry alebo zvonka. Čo sa týka ostatných zvukov, tak ani neviem aké boli. Veľmi som ich nevnímal, ale tie dialógové sú naozaj božské...

Na Arcatere je dobré aj to, že máte na výber z viacerých hrdinov ako bojovník, zlodej, mních a kúzelníčku. Teda v každej hre je na výber hrdina, ale nie v každej to mení aj psychickú rozdielnosť. Škoda, že sa aj nemení tá grafika...

S každým hrdinom musíte aj inak postupovať pri riešení Arcatery. Napríklad s bojovníkom získate predmet úplne čestnou cestou, ale s takým zlodejom ho jednoducho ukradnete. Postupne ako kecáte a aj bojujete získavate skúsenosti. Tie potom raz za čas vymeníte (postup na vyšší level) za body, ktoré môžete rozdeliť medzi vlastnosti. Napríklad zvýšením sily budete mať väčší úložný priestor pre vaše predmety, obratnosťou sa zvýši obrana a podobne. Postupne v Arcetere budete môcť ovládať 4 postavy čo sa veľmi zíde hlavne v bojoch. Keď sme už pri tých bojoch... jedna vec mi nešla do hlavy. Vždy môžete ukončiť súboj a ísť si vypiť kafčo s nepriateľom. Ako s ľudmi by som to ešte nejako pochopil, ale ono to funguje aj pri ostatnej živej hávedi a to je trošku proti rozumu, nie?

Samozrejme ak hráte za inú postavu, tak sa líšia aj dialóly, čiže Arcateru môžete prejsť hneď 4 krát. Najlepšie na dialógoch je to, že každá osoba má s vami určité strpenie. Ak ste na nízkej úrovni, tak sa veľmi rýchlo naštve a prestane kecať, ale ku koncu hry s ňou už hovoríte takmer do omrzenia. Záleží čiste od vašj skúsenosti...

Arcatera je v podstate detektívna adventúra s RPG prvkami. Skĺbenie týchto hracích typov sa podľa mňa podarilo naozaj kvalitne čo určite poteší všetkých RPG a adventures pozitívnych hráčov.

Arcatera by možno naozaj bola vynikajúca hra, ale brzdí ju naozaj tá grafika. Preto je aj hodnotenie také aké je, ale ak vám naozaj na grafike veľmi nezáleží, tak si so spokojným vedomím pripočítajte takých 25%, pretože ostatné časti ako zvuky, príbeh, dialógy, animácie (intro a pod) sú naozaj super. Len tá grafika. Škoda, škoda a ešte raz škoda.


Arcatera: ... je svojska. (EDO) - Klikni a zv�?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora