Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
State of War (preview) 
Hry | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 14 znamok, priemer 2.00 | 5409 videni | 1169 WAP videni

Hneď na začiatok vám položím otázku: "Koľko poznáte vývojových tímov?". Asi veľa, že? A teraz si to trochu upresníme. "Koľko poznáte slovesnkých vývojových tímov?" Hmm, tak tu sa chvíľku zamyslíte, poškriabete na nose a poviete jeden, dva. A práve preto som bol trochu prekvapený, keď som sa dozvedel prvotné informácie o slovenskom tíme Cypron Studios, ktorý už vyvinul jednu hru, ktorá sa už aj distribuje v zahraničí. A my tu u nás ani nevieme o našej hre... Samozrejme som hneď urobil prepadovku na ich web stránku, zobral si odtiaľ všetky dostupné informácie, stiahol demo a dohodol som sa s nimi na interview (malo by byť k dispozícii pár dní po tomto preview).

Prvé čo som chcel vedieť bolo, že o čo vlastne ide. Napríklad s názvu by sa dalo povedať, že to bude určite niečo akčné. Potom sa mi dostali do mojich pazúrov screenshoty a bolo mi jasné, že to bude stratégia (real-time). Nuž som sa aj tešil, že konečne aj niečo pre mňa stratéga a nakoľko sa ešte demo len sťahovalo, tak som začal čítať príbeh k State of War.

Všetko sa začína keď majú ľudia večných vojen a podobných nezmyslov plné zuby a rozhodnú sa vytvoriť mega alianciu. Vzniká United Federation of Seven Continents - U.F.S.C. (Spojená federácia siedmich kontinentov). Aby však zabránili ďalším bojom, tak sa rozhodli, že každý člen vybuduje jednu spoločnú vojenskú jednotku, ktorá bude podliehať veleniu U.F.S.C. Takto docielili toho, že nikto nemal šancu na vzburu, pretože ho ostatní ľahko odrovnali.

Po nejakom čase U.F.S.C. vytvorilo, za pomoci všetkých členov federácie, celosvetovú sieť obrany pod názvom Overmind. Túto obrannú sieť riadil superpočítač na ktorom pracovalo stovky vedcov z celého sveta. Superkomp pozostával z 22 častí (toto číslo si ešte zapamätajte...), ktoré boli umiestnené po celom svete, aby v prípade problémov mohli ihneď zasiahnuť. Tento počítač ani nepotreboval nejakú administráciu... bol totiž sebestačný, ale symbolicky ho "ovládal" reprezentant U.F.S.C.

Ako vidíte všetko vyzerá úplne ideálne až na vodcu jednej organizácie. BEHOSUNNS získaval stále väčšiu a väčšiu obľúbenosť a na ich meditácie sa schádzalo stále viac a viac ľudí. Od robotníkov až po vedcov a politikov. Bohužial však nevedeli, že vodca tejto strany dokázal počas meditácie získavať ich myšlienky a informácie.

A tak po nejakom čase vedel takmer úplne všetko o Overminde. Rozhodol sa ho zlikvidovať (čo sa mu aj podarilo) a získal kontrolu na tými 22 základňami. Ľudia sú zhrozený a vyhlasujú State of War...

Nuž máme tak trochu už prehľad o dejovej línii a pozrime sa čo ponúka samotná hra. V prvom rade je to 22 rôznych misií a čo som zatiaľ videl, tak rozdiel je hlavne v grafike. Napríklad podľa mňa sa im perfektne podarila zasnežená krajinka, ktorá je fakt dobrá, ale bežný púštny typ na mňa pôsobí tak trochu "umelo", ale ide len o moju mienku. Niekomu sa páči to, inému niečo iné...

Prvé, čo ma trochu prekvapilo, bolo, že sa tam žiadne jednotky nevyrábajú tradičným spôsobom. Ak sa ešte pamätáte na Z, tak tam ste chodili a obsadzovali továrne. V State of War robíte v podstate to isté, ale na obsadenie budovy musíte použiť špeciálnu unikátnu jednotku, ktorá dokáže taktiež aj opraviť alebo upgradeovať budovu.

Nakoľko som ešte nehral plnú verziu, tak nechcem robiť unáhlené názory. Preto čakám na sk alebo en verziu (en sa už distribuje do 25.11.2000, na sk verzii sa ešte stále pracuje). Môžeme sa tešiť na 22 rôznych misií, pozemné a vzdušné jednotky, upgrady budov (a jednotiek), rôzne útoky a podobne. Pravdu povediac sa aj na to celkom teším, pretože to vyzerá celkom dobre a je to aj trochu originálnejšie ako tradičné real-time stratégie. No uvidíme...


Útok: Predpokladám, že to, ?o vidíme je jeden z EDOvých (neúspešných) útokov na hnedozelené da?o. (Shu) Ale nieee... ide o úspešný útok na poslednú stojacu budovu v hre - nepriate?ský headquaters... (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa Lezie mi to na mozog: Šes? tankov na snehu, budeme ma? ve?eru! ...ja som asi chorý. (Shu) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora