Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Runaway Bride 
Filmy a DVD | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 1 znamka, priemer 1.00 | 5173 videni | 1108 WAP videni

Niekto má rád tie veselé komédie, ktoré vždy končia happy endom. Iní ich zase neznášajú. Ja osobne obľubujem sci-fi, ale povedal som si, že vyskúšať niečo iné ma určite nezabije. Nuž sa u mňa ocitla Nevesta na úteku. Spočiatku som vôbec mechápal o čo ide a nudil som sa. Lenže musel som tipovať obrázky a preto som to videl znovu. Potom som začal mať pocit, že tá úplne negatívna recenzia čo som napísal je akosi mimo, takže som to znovu celé prepísal:-)

Ústrednými postavami sú Ike Graham (Richard Gere), novinár zaoberajúci sa kritikou žien, a Maggie (Julia Roberts), ktorá už zdrhla trom ženíchom zo svadby. Ike sa o nej dozvie od jedného človeka v bare, ktorý sa s ním dá do reči keď ho jedna žena úplne odpíše. Zistí o Maggie pár informácii od toho ukecanca nakoľko on bol jej snúbencov číslo tri. Ike potrebuje rýchlo napísať svoj kritický stĺpik o ženách a tak sa celý svet dozvie o Maggie a jej svadbách. Ona sa však naštve a preto napíše šéfredaktorke list následkom čoho je Ike prepustený. Aby sme však boli v obraze Ikeho šéfredaktorka je jeho ex-manželka a jej manžel je jeho dobrý kamoš, takže nakoniec dostane šancu sa vrátit na svoje staré miesto. Musí však spraviť pravdivú reportáž. V svojej práci sa potom snaží dokázať, že mal pravdu.

Nuž Ike odchádza na "zapadákov" kde začne zisťovať informácie. Lenže akosi mu to nevíde a z kaderníctva odídete s viacfarebnými vlasmi:-) Postupne sa orientuje v tomto malom mestečku a získava veľa známostí. Nakoniec sa však Maggie naštve a vkradne sa mu do hotelovej izby a zoberie si pár vecí ako jeho poznámky a obľúbenú pieseň. Na druhý deň príde za ním a uzavrie s ním dohodu. On jej dá peniaze na svadbu a ona mu všetko povie a ukáže. Ike ďalej zisťuje informácie a navzájom sa do seba zaľúbia čo sklame Boba nakoľko si ju mal o 3 dni brať za ženu. Ike s Maggie sa vška rozhodnú nezrušiť svadbu resp. vymení sa len ženích.

Svadba je pripravená, nevesta ide k oltáru a potom utečie. Potvrdí sa, že Ike mal o Maggie pravdu, ale je zlomený. Pesimisticky sa vracia do New Yorku. Ako to pokračuje ďalej Vám už nepoviem. Nič by ste už potom z toho nemali, ale je to komédia, takže happy end.

Neviem úplne čo si mám myslieť o tomto filme. Nie je zlý, ale je to skôr pre tie osoby čo pozerajú všetky tv novely. Richard Gere zahral novinára celkom dobre, ale Julia Roberts mi tam vôbec nesedela. Vo väčšine filmu bola OK, ale poniektoré časti vyzerali ako pes na oko. Napríklad ta scéna pri rozlúčke so slobodou. Tam jednoducho na začiatku to bolo hrozné. Inak herecky to ušlo, teda priemer. Čakal som však viac, pretože režisér Garry Marshall mal už s Richardom Gereom a Juliou Roberts nejaké skúsenosti. Napríklad Pretty Womam spolu robili, takže to mohlo byť lepšie.

Čo ma však viac potešilo bolo samotné dvd. Mali ste okrem štandartnej angličtiny na výber aj češtinu (a maďarčinu), ale zase na druhej strane niektoré časti sú proste lepšie v originálnej angličtine ako v preklade. Titulky boli taktiež dosť zastúpené pre náš región. Angličtina, čeština, polština, madarčina a ešte množstvo ďalších. Čo ma však sklamalo bolo ovládanie menu. Ako nebolo veľmi najlepšie vyriešené. Stále sa vám tam roloval výber vo všetkých jazykoch, takže ak ste hneď nepostrehli čo tam je, tak potom aby ste sa vysomárili z tej polštiny alebo maďarčiny čo je fakt hnus. Mali to radšej nechať angličtine. Aj tak menu vie už ovládať aj tzv "American" (tu je vysvetlene pre tých menej chápavých... Viete ako sa povie trojjazyčný? No predsa threelanguage. Viete ako sa povie dvojjazyčný? Biligual. A viete ako sa povie tomu kto ovláda jeden jazyk? American;-)

Na dvdčku je okrem filmu aj "hra" Nájdite pár. Teda je to odpad. Jedine na čo sa to dá použiť sú obrázky do archívu inak na nič (je to niečo ako pexeso). Ďalej je dvd fotoalbum v html čo niektorých celkom poteší a nejaké ovládače a voľné prehráčave. Bohužial som ani jeden prehrávač nemohol nainštalovať pre chýbajúce knižnice. Žeby Windows? (Aj tak neodpovedajte. Je to len rečnícka otázka.)

Nevesta na úteku je celkom fajn ak si ju pozriete raz-dva razy, ale inak ma nejako nezaujala. Možno však zaujme vaše priateľky alebo známe. Mimochodom aj jej cena nie je veľmi vysoká. 899 Sk patrí medzi dvd naozaj k najlacneším.


Happy end: A ?o ste ?akali? (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa U holi?a: Pomsta je sladká. (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa Nervozita: ...pred svadbou s Ikeom. (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora