Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Joan of Arc 
Filmy a DVD | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | 2 znamky, priemer 3.00 | 2372 videni | 666 WAP videni

Jeden človek, ktorého poznám, mi stále hovoril, aby som si zobral na recenziu Johanku z Arcu. Tvrdil, že ak mám rád takéto filmy, tak budem nadšený. Ja som však bol trochu na pochybách, pretože moji kamoši čo boli na tomto filme, tak naňho strašne nadávali. Lenže každý by si mal utvoriť názor z vlastnej skúsenosti a tak som si Johanku z Arcu nakoniec vzal.

Prvé čo ma trochu prekvapilo bol čas celého filmu. Trval 151 minút, čiže dva a pol hodiny. Preto som toto dvdečko aj trochu odkladal, pretože zaberalo čas takmer dvoch filmov a ja som dosť zaneprázdnený človek:) Mimochodom, keď som už začal so všeobecnými údajmi, tak dabing je v anglickom a nemeckom jazyku uložený v 5.1. Bohužial žiadne iné jazykové mutácie nemá, ale to nevadí nakoľko má veľké množstvo titulkov, čomu sa určite potešia niektorí ľudia. Takže tí niektorí majú na výber anglické, české, poľské, maďarské, hebrejské, nemecké, bulharské, turecké, dánske, švajčiarske, fínske, grécke, nórske, arabské a chorvátske titulky.

Hlavnú úlohu zahrala Milla Jovovich a musím povedať, že to hrala dosť dobre, Charlesa VII hral John Malkovich, ďalej princovu matku (Yolande of Aragon) hrala Faye Dunaway a z posledných významnejších bol Dustin Hoffman ako spovedník, ale ako sa pamätám, tak bol iba chvíľku na konci filmu.

Dej Johanky Arcu by ste mali všetci poznať, ale malá rekapitulácia nikomu neuškodí:) Všetko začína v roku 1492 keď vo francúzsku nie je najlepšia situácia. Angličania totiž obsadili dosť veľkú časť FR a Charles mal problémy, ale nepriedbehajme. Ako som hovoril bola zlá situácia a na dediny často útočili cudzí vojaci. Pri jednom takom útoku stratí malá Johanka svoju sestru. Tá totiž zachráni Johanku, ale pre ňu neostalo miesto v úkryte a tak sa dostala do rúk vojakov, ktorí ju nakoniec zabili.

Malá Johanka je úplne zdeprivovaná. Vtedy často chodí do kostola. Nakoniec to až čas vyrieši. Potom dej pokračuje keď je už dospelá dievčina. Vtedy k nej prehovoria "hlasy" a ona chce ísť za Charlesom. Najprv sa však dostane do rúk neďalekého hradného pána a on ju k princovi nechce poslať. Lenže ona sa nevzdáva. Najprv zlepší situáciu v meste, nájde si priateľku mníšku, dozvie sa kopu zaujímavých informácii a tak. Toho pána však presvedčí to, že nemôže mať vajíčka, pretože odvtedy čo nepustil Johanku ďalej, tak prestali sliepky znášať. Nakoniec ju pošle za princom v doprovode jedného rytiera, ktorý sa stane jej oddaným priateľom. Po ceste za princom si Johanka nájde meč u sv. Kataríny.

U princa všetko dobre dopadne (ako je známe tak neuzná princa na tróne, ale ho nájde v dave) a je postavená na čelo vojska. Najprv sa stretáva s odporom veliteľov lenže na koniec si ich udobrí. Víťazia a princ je korunovaný. Potom však príde prvý podraz od neho, odmietne zachrániť, teda vyslať pomoc, pre jedno mesto. Johanka to nenechá iba tak, pomôže im, ale dostane sa do rúk angličanom. Za nie veľmi čistých machinácii je potom súdia a odsúdia. Johanka je upálená. (Hm, kto by to bol povedal:) shu)

Mne sa tento film páčil až do momentu jej zatknutia angličanmi. Nie preto, že ju zatkli, ale od toho momentu sa mi nepáčilo celé zrežírovanie filmu. Bolo to všetko také až príliš pesimistické (som pesimita - poznámka na margo). Neviem či sa pamätáte na jednu dávnejšiu Johanku (ak vám to pomôže bola asi pred rokom na ČT1). Tá Johanka mala slušný koniec, ale zase na druhej strany u tejto Johanky to bolo viac realistické. No neviem... Mne sa však až tak toto ukončenie filmu nepáčilo. Johanka z Arcu má určite veľa ľudí, ktorým sa páči, ale každý má iný vkus. Môžem povedať, že ide o celkovo dobrý film, ale mám v ňom určité výhrady.
Neverím: Mila Jovovich jazdí na koni - neverím... (shu) - Klikni a zvďż˝?�� sa Barbeque: Kto si dá stredne ope?enú Johanku? (shu) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora