Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Fortress 2 
Filmy a DVD | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | | 4400 videni | 1073 WAP videni

Fortress 2... ani neviem ako ma napadlo si pozrieť toto dvd. Jednoduchu to celkom zaujímavo vyzeralo a tak som si to zobral. Z hercov som nikoho nepoznal... predsa za pokus nič nedám, všakže? Nebudem zdržovať a hneď sa pustíme do recenzie.

V podstate by som to zhrnul ako tuctovú americkú sci-fi. Nič viac a ani nič menej. Dejová línia je veľmi jednoduchá. John Brennick (Christopher Lamber) hrá úlohu rebela proti jednej nadnárodnej korporácií. V prvom dieli (aspoň ako som ja pochopil) proti nim bojoval, oni ho zajali a jemu sa ako jedinému podarilo ujsť. Popri tom pomohol ešte jednej osobe, ktorá sa stala jeho ženou. Teraz žije aj s rodinou mimo diania až pokým za ním neprídu jeho starí známi, že potrebujú s niečim pomocť. On to odmietne, ale všetci mali smolu, pretože ich sledovali až k jeho úkrytu. Priatelia zdrhnú na člne a si zahraňuje rodinu. Pre ňu sa aj obetuje a tak sa opäť ocitá vo väzení, kde ho chcú a popraviť, ale rozsudok sa odkladá na dobu neurčitú, nakoľko má pracovať na orbitálnej stanici. Tu sa dostanú aj niektorí jeho priatelia. On sa snaží utiecť a oni sa mu snažia pomáhať, ale prvý pokus mu veľmi nevíde, pretože ho chytia a za trest sa dostane na špeciálne miesto (niečo ako samotka kombinovaná s mučiarňou. Ako sa rotuje stanica, tak chvíľku je v horúčave a chvíľku je podchladený... podľa toho či je na slnečbej strane alebo v tieni.) Samozrejme ako správny hrdina to prežije a vynoria sa mu ďalšie problémy - ostatní väzni, pretože sú naňho nahnevaní za dvojité smeny.

Lenže jemu sa predsa podarí vymyslieť plán a utiecť (to by ste vôbec nepovedali, však? ;-) Pomocou rakety sa opäť vracia na zem a so svojim kolektívom. Tam sa znovu stretáva so svojou ženou a synom, ktorí už ani nečakali, že ho vôbec niekedy uvidia. Klasický šťastný koniec...

Osobne nemám nič proti tomuto filmu, ale na môj vkus bol až príliš americký. Všetko išlo ako po hodinkách, vždy niečo vymysleli, pekne mu to vychádzalo, jednoduchý dej... Nemám rád takéto filmy. Človek si to raz pozrie a už sa k tomu nikdy nevráti. A práve túto chrakteristiku by to nemalo mať. Dobrý film sa môže pozrieť x-krát a stále vás bude a baviť. Lenže to nelplatí o Fortress 2. Raz si ho pozriete a koniec. Jednoducho nič extra...

K hereckým výkonom nemám žiadne pripomienky. Bol to totiž ten nudný stred - ani dobré a ani zlé. Proste ste si to ani nevšimli. A to ste k tomu nemali ani nemali veľa času. Celý film totiž trvá 89 min čo je proti takej Joan of Arc len predjedlo (151 min). Fortress 2 mal štandartnú angličtinu a nemčinu (5.1). Tituľkov bolo trišku viac ako býva zvykom, veď posúdte: anglické, nemecké, poľské, české, maďarské, turecké, arabské, hebrejské, dánske, švédske, fínske, holandské, nórske, islandské, hebrejské a grécke. Vlastne pre celú Európu.

Nozaj nie som naladený proti tomuto filmu, ale nebolo to nič extra. Niektoré pasáže boli, tak nudné, že som pri nich takmer zaspával. Nemám k tomu však čo dodať, pretože tento film bol podľa môjho názoru naozaj určený vyslovene pre americký trh a nie pre európsky (a to nie je iba môj názor).


Don`t worry: Pár sekúnd pred ich stíhaním. (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa Work: Práca väz?ov vo vesmíre bez istenia... Tomu sa hovorí job. (EDO) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora