Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Filmy a DVD
01 Jackass 113 bodov
02 Rammstein - Live Aus Berlin 105 bodov
03 Princezná Mononoke 59 bodov
04 A je to 56 bodov
05 Pán Prsteňov 46 bodov
06 Matrix 42 bodov
07 Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2) 39 bodov
08 Alien versus Predator 37 bodov
09 Kult Duny - 1. časť (Úvod) 34 bodov
10 Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2) 32 bodov
11 Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry) 32 bodov
12 Antirecenzia na Pána Prsteňov 29 bodov
13 Matrix Revisited 28 bodov
14 Steve O – Don‘t try this at home 28 bodov
15 Dracula 26 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
A je to
AMMO FILMIK
Alien versus Predator
Antirecenzia na Pána Prsteňov
Antirecenzia na Pána Prsteňov, časť 2
I, Robot
Immortal ad vitam
Jackass
Kaena
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Lords Of The Rings (kreslený Pán Prsteňov)
Matrix ANTIRevolutions
Matrix Revisited
Matrix získal platinové DVD
Máme prvé Slovenské zlaté DVD!!!
Predaj DVD video v ČR/SR vzrástol viac ako dvojnásobne
Predaj DVD video v Českej republike v roku 2002
Princezná Mononoke
Príjmy z predaja DVD video a VHS prekonali tržby z kín
Pán Prstenů:Společenstvo Prstenů
Pán Prsteňov
Pán prsteňov: Dve veže
Rat Race
Steve O – Don‘t try this at home
The Village
Three Kings
Van Helsing
viac...
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
StarTrek: First Contact 
Filmy a DVD | Dna 9.9.2001 | Edmond Kme? | | 2674 videni | 851 WAP videni

Väčšina ľudí má sci-fi buď veľmi obľúbené alebo ho naopak neznášajú. Ja sa osobne rátam medzi tých čo majú sci-fi v láske, takže som sa na First Contact tešil. Nie, žeby som ho už veľa krát nevidel, ale je to určite lepšie ako pozerať Nevestu na úteku.., erm:-)

Hlavne čo ma zaujímalo, ako som niesiol dvd domov, bolo, či na dvd budú aj vymoženosť dvdečiek, čiže či tam budú nejaké veci, ktoré nemohli byť na klasickej nahrávke. Hneď ako som dorazil domov, tak som sa aj išiel na to pozrieť. V podstate tam však nebolo nič extra. First Contact mal "iba" štandartnú výbavu, čiže obsahoval podporu množstva titulkov, mal životopisy hercov, ukažku (ky?) a tak... Tajne som dúfal, že tam nájdem aj niečo extra, ale nádej predsa umiera posledná, všakže?

Nastavil som si prehrávač a začal som sledovať film. Ak náhodou neviete o čo ide, tak vám to vysvetlím. Píše sa rok o dosť vyšší ako je ten náš a na domov Hviezdnej Aliancie idú borgovia. Všetky lode sú povolané na obranu okrem Enterprise (Jean-Luc Picardovej lode), pretože flotila mu neverí, nakoľko bol raz dávno borgom. Vtedy sa síce zachránil, ale ostal mu flak na jeho štíte a to sa práve teraz prejavilo. Neverili mu. Jeho to aj škrelo, ale poslúchol rozkaz až do momentu keď potrebovali pomoc. Vtedy sa na všetko vykašlal a s podporou posádky zničil borgskú loď. Zároveň sa aj stretával s niektorými priateľmi.

Lenže ako to vo filmoch chodí tak ešte stále nevyhrali. So zničenej lode vyrazí borgský modul a cestuje v čase. Hneď za modulom idú aj naši hrdinovia. V momente ako dorazia do minulosti (teda k nám...) zničia borgov. Všetko vyzerá krásne. Idú ešte preskúmať kam vlastne borgovia útočili (chceli zmeniť minulosť). Lenže vtedy sa začnú diať také divné veci na Enterprise. Mizne posádka, strácajú kontrolu na loďou a tak...

Dole na zemi zase dávajú do poriaku škody napáchané borgmi a hore strácajú loď za pomoci transportovaných borgov. Pekná irónia, všakže:-) Ďalej vám to už nebudem hovoriť, pretože ste sa minule stažovali na to, že som vám prezradil koniec. Ale ako to chodí tak First Contact skončí dobre:-)

K hereckým výkonom nemôžem takmer nič povedať, pretože sú na štandartnej StarTrekovskej úrovni. Hlavnú úlohu Jean-Luc Picarda hral Patrick Stewart, ktorý hrá vlastne kapitána vo všetkých týchto StarTrekov. Ďalšiou postavou, ktorú dosť vyzdvihovali v bonuse na dvd bola Alice Krige ako kráľovná borgov. Myslím, že mi tu akosi ušla pointa, pretože mne sa takmer vôbec nepáčilo ako zahrala svoju úlohu, ale ide len o môj subjektívny dojem. Na mňa celkom dobre však zapôsobil ten herec čo hral toho vynálezcu a jeho priateľka. Bohužial si neviem spomenúť na ich mená...

First Contact je inak celkom dlhý film. Má takmer dve hodiny (106 min) a dabing v angličtine + nemčine v 5.1 a potom češtinu, maďarčinu a poľštinu v Dolby Surround. Samozrejme obsahuje aj anglické, bulharské, dánske, fínske, nemecké, nórske, švajčiarske a turecké titulky.

Nuž na záver treba povedať, že na First Contact nemôžem povedať nič zlé. Ako dvd je spracované dobre a ako film... no je to klasický StarTrek, ale podľa môjho názoru je to už jeden z tých dielov, v ktorých už je nadých komerčnosti.


Bitka: Taký klasický šot nielen z filmu ale aj seriálu. (shu) - Klikni a zvďż˝?�� sa Ujo a teta: Neveria vlastným o?iam. Zjavil sa im sám ve?ký EDO. ?ažko poveda?, ?i je to výraz obdivného prekvapenia alebo oby?ajného pre?aknutia. (shu) - Klikni a zvďż˝?�� sa
Najnovsie clanky od tohto redaktora