Hlavne menu We are sorry, but magazine AMMO is suspended. Here is just read-only access to the articles archive. Some features are removed because they were outdated, pointless in read-only (voting and pools), or it was missused by spammers (comments) etc. Now the webpages aren't maintained so when something will get broken most probably it won't be fixed at all. If you liked our magazine then please make donation with paypal so we can pay for traffic on this server.

TOP Hry
01 Dyna Blaster 193 bodov
02 Mafia 171 bodov
03 Counter Strike: Condition Zero 170 bodov
04 Command and Conquer: Generals 166 bodov
05 Warcraft III:Frozen Throne 165 bodov
06 Elasto Mania 114 bodov
07 GTA III 111 bodov
08 Bulanci 93 bodov
09 Neighbours from Hell 2 90 bodov
10 Call of Duty: United Offensive 73 bodov
11 Carmagedon 72 bodov
12 Return to Castle Wolfenstein 68 bodov
13 Need for Speed - Porche 67 bodov
14 Call of Duty 65 bodov
15 BomberMan 62 bodov
Najnovsie clanky
Kvalitné služby podľa skúseností iných - TopSlužby.sk
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka 2. časť
Neverwinter nights
Children Of Bodom-Hatebreeder
Kult Duny - 6. časť (Bonus)
Kult Duny - 5. časť (Filmy, Hry)
Dobré ráno. (morc certa, hora incerta...)
Kult Duny - 4. časť (Knihy 2/2)
Stretnutie Spoločenstva Tolkiena
GRAVE DIGGER – Knights Of The Cross
Kult Duny - 3. časť (Knihy 1/2)
Kult Duny - 2. časť (Pojmy)
Kult Duny - 1. časť (Úvod)
LOTR - Dve veže - Parodia - Scénka
Jackass
Vsetky clanky
Airsoft - Specnaz [4 clanky]
Básne [6 clankov]
Fantázia [4 clanky]
Filmy a DVD [51 clankov]
Hardware [10 clankov]
Hry [170 clankov]
AArgon
Bloodrayne
Bulanci
Call of Duty
Call of Duty: United Offensive
Command and Conquer: Generals
Counter Strike: Condition Zero
Fellowship Of The Ring
HALO: Combat Evolved
Half-Life 2
Homeworld 2
Jurassic Park: Operation Genesis
Kuramatic
Lionheart – Legacy of Crusader
Need for Speed Hot Pursuit 2
Neighbours from Hell 2
Neverwinter nights
Painkiller
Pitfall: The Mayan andventure
Prince of Persia – Sands of Time
Quake 2 D-Day
Red Faction
Red Faction 2
Ricochet Xtreme
Rune
The Thing
Tom Clancy`s Rainbow Six 3: Raven Shield
UNREAL 2 - The Awakening
Warcraft III: Reign of chaos
Warcraft III:Frozen Throne
Woodruff and the Schnibble of Azimuth
Worms 3D
viac...
Hry, návody [6 clankov]
Hudba [8 clankov]
Internet [7 clankov]
Knihy [6 clankov]
O AMME [4 clanky]
Pandemonium [10 clankov]
Poviedky [14 clankov]
Programy [18 clankov]
Rôzne [8 clankov]
Technické [3 clanky]
Úvahy [8 clankov]
Výuka [50 clankov]
Zábava [5 clankov]
Zdravie [15 clankov]
Celkovy pocet clankov: 407
Caesar 3 
Hry | Dna 22.8.2001 | Mirec | 29 znamok, priemer 2.93 | 5159 videni | 1085 WAP videni

Narodil sa 13.3 v roku 100 pred Kristom. Svojimi činmi sa preslávil po celom svete. Bol významným politikom, skvelým rečníkom i taktikom - zveľadil Rím. Vodcovskú povahu nezaprel a stal sa diktátorom. Jeho kariéru ukončil vraždou v roku 44 pred Kristom Brutus. Kvízová otázka, ľahká odpoveď. Kto je to? No predsa Gaius Julius Caesar. Že ste o takom niekom ešte nepočuli? Tak to ste na tom veru zle! Ak ale obdivujete jeho činy, prípadne aspoň radi trávite dlhé večery pri dobrých stratégiach, je hra Caesar III ako stvorená pre vás. Chlapíci zo Sierry si dali skutočne záležať a ich práca stojí za to. A tak, ak ste hrdými vlastníkmi aspoň P133, môžete sa s chuťou pustiť do hry, pri ktorej presedíte dlhé dni, týždne, možno aj mesiace(IQ = - 10). Po zdĺhavej inštalácii - pričom minimálna zaberá na disku 120 mega a úplná až 540 - nasleduje prepracované intro. Vystihuje presne to, o čo v hre ide. Caesar vám určí kúsok zeme, dá nejaké peniaze a vašou úlohou je vybudovať po každej stránke fungujúce mesto. Do mesta prichádzajú obyvatelia a vy im musíte zabezpečiť aspoň to najzákladnejšie: ubytovanie, jedlo, vodu, nejakú opravárenskú a požiarnicku stanicu na okolí. Úlohou prvých misií je dotiahnuť do mesta istý počet obyvateľov. Neskôr to už nestačí a vy musíte ľudí vzdelá- vať, zábavať, a čo je najdôležitejšie - ochraňovať pred nepria- teľmi. Práve táto oblasť hry je najzložitejšia. Na to, aby ste mali dobrú armádu potrebujete dobrých vojakov. Dobrí vojaci sú ale drahí a je ich nutné po dlhších bitkách nahrádzať. No a tu musím spomenúť jedno z mála sklamaní, ktoré sa počas hrania objavilo - veľkosť armády je obmedzená, môže ju tvoriť iba 96 jednotiek. Preto sa musíte rozhodovať, aký typ armády vlastne chcete. Armáda môže byť zložená (len/až) z troch typov jednotiek - légia - Je najsilnejšia, aj keď dosť pomalá, je účinná na boj muža proti mužovi. - jazda - Je naopak rýchla aj keď veľmi slabá, výborne poslúži ku zdržaniu nepriateľa, kým nedorazí légia. - oštepári - Sú priam stvorení na podporenie légií. Tá ich ale musí chrániť. Sú slabí v boji muža proti mužovi.


Pri obrane mesta je neodmysliteľná aj pomoc kuší, ktoré sa môžu postaviť na hradbách. Sú veľmi účinné a dokážu naozaj dobre preriediť rady nepriateľov. Bez kuší by ste mesto pred mnohonásobnou presilou nepriateľa asi neubránili. Priebeh vojny môže ovplyvniť boh vojny - Mars. Je potrebné ho uctievať, stavať chrámy, svätyne a usporadúvať slávnosti na jeho počesť. Uctievať ale treba aj ďalších bohov. O osude mesta rozhoduje Ceres (rímska bohyňa úrody), Venuša (rímska bohyňa lásky), Merkúr (boh prosperity a obchodu) a Neptún (boh morí). Urazenie, ba čo i len zanedbanie jedného z nich môže mať za následok zaslúžený trest. A tých je hodne - ničenie úrody, sýpok, lodí,... Pre bezchybný chod mesta sú nevyhnutné peniaze. Spočiatku stačia tie, ktoré dostanete na začiatku od Caesara, neskôr ich musíte získať obchodom s oklitými mestami. Tovar môžete alebo predávať a získate tým peniaze, alebo ho môžete vymeniť za potrebné výrobky, ktoré sú potrebné a mesto ich nedokáže vyrobiť. O zábavu obyvateľov sa starajú divadlá, amfiteátre, koloseá, závodiská, vzdelanie zabezpečujú školy, akadémie a knižnice. Prestíž mesta zvyšujú vily, paláce, sochy, záhrady, fontány a iné. Ak sa vám podarí dosiahnuť vo všetkých oblastiach vysokú úroveň a zároveň dokážete splniť všetky Caesarove priania, ste víťazom. Ale čo z toho? Dostanete ďalší kus zeme, trochu peňazí a zase začínate odznova. Iba čo požiadavky obyvateľov sú väčšie. Úžasnú hru s dokonalou grafikou dopĺňajú fantastické zvuky so skvelo ladenou hudbou, ktorá vás vtiahne do deja a pripúta vás k počítaču na dlhé hodiny. Že vraj to až také dobré byť nemôže? Zahrajte si hru sami a všetky pochybnosti o mojich slovách zmiznú.


HODNOTENIE: 9/10


P.S. : Tá hra si také hodnotenie zaslúži. P.S.2: Pre tých, ktorým sa hra nepáči - hodnotenie je mojim s(ú)kromným názorom - neberte mi ho. P.S.3: Recenzovaná hra je na môj vkus veľmi stará ( roky). Recenziu som sľúbil istému človeku, a teraz sľub plním. Napriek svojmu vysoko pokročilému veku, je táto hra vcelku dobrá.


Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa Obr�zok - Klikni a zv�?�� sa